Dlaczego mój Mac Pro ma dwa porty Ethernet z tyłu komputera?


13

Jestem ciekawy, jak i dlaczego mógłbym skorzystać z dwóch portów Ethernet z tyłu wieży?


1
Mac Pro są często używane jako serwery. Może być świetny do izolowania sieci zewnętrznej / wewnętrznej i zapory ogniowej.
Harv

Odpowiedzi:


18
  1. Jeśli chcesz połączyć się z dwiema różnymi sieciami, możesz tego użyć. Powiedzmy, że masz sieć wewnętrzną, do której wszystkie komputery były podłączone, ale nie były połączone z Internetem, możesz użyć jednego portu do połączenia z tą siecią. Następnie możesz podłączyć drugi port do routera / modemu szerokopasmowego i uzyskać dostęp do Internetu na komputerze Mac Pro. To naprawdę bardziej interesuje firmy niż użytkowników krajowych.
  2. Drugiego portu można także użyć do połączenia z Network Attached Storage (NAS), takim jak MyBook World lub podobny. Umożliwiłoby to wykorzystanie pełnej przepustowości jednego portu do tworzenia kopii zapasowych na dysk, bez wpływu na szybkość w drugiej sieci.
  3. Interfejs kopii zapasowej na wypadek awarii jednego z nich. Każdy interfejs może mieć połączenie z różnymi przełącznikami w sieci w przypadku awarii jednego z nich, nadal masz dostęp do sieci w drugim.
  4. Istnieje również coś, co nazywa się agregacją łączy, które pozwala łączyć porty, aby działały jak jeden port z dwukrotnie większą prędkością. Zależy to jednak od innych urządzeń sieciowych obsługujących ten tryb.

Robię numer 1 (choć nie na komputerze Mac pro) i jestem (zaawansowanym) użytkownikiem domowym.
Fałszywe imię

Tak @Fake_Name Też to robię, ale większość użytkowników nie zadałaby sobie trudu i ci, którzy prawdopodobnie nie będą musieli zadawać tego pytania
conorgriffin 30.01.11.01

Dzięki za zaspokojenie mojej ciekawości! Oczywiście agregacja linków wygląda fajnie :)
mkelley33

Agregacja łączy jest bardzo przydatna ze względu na szybkość i przestoje, gdy serwer musi działać szybko i bez zakłóceń.
bmike

Nawiasem mówiąc, jeśli skonfigurujesz dwa porty w taki sposób, aby miały ten sam adres IP, otrzymasz przełączenie awaryjne nawet bez agregacji łączy (pod warunkiem, że system może stwierdzić, że jeden jest wyłączony, np. Jest odłączony lub drugi koniec jest odłączony od zasilania). Użyłem tej konfiguracji do przezroczystego przełączania między siecią Ethernet i Wi-Fi (z tego samego routera) bez utraty połączeń TCP.
Kevin Reid

2

@ Griffo Miałem kilka świetnych pomysłów, mam jeszcze jeden:

Udostępnij swoje połączenie sieciowe innemu komputerowi. Zwykle używasz routera, ale co, jeśli go nie masz lub jest źle skonfigurowany? Możesz podłączyć sieć zewnętrzną do jednego portu i korzystać z udostępniania sieci w drugim.


1

Podaj jeden z portów maszyny wirtualnej do tworzenia mostków sieciowych. Dzięki temu gościnna maszyna wirtualna ma bezpośredni dostęp do sieci pod własnym adresem IP zamiast współdzielić kartę sieciową hosta za pośrednictwem NAT.


1
Możesz to zrobić w VirtualBox i VMWare Fusion bez drugiej karty. Jedna karta, dwa adresy IP, tryb mostka nie NAT.
dhempler

Dobra uwaga ... Moja odpowiedź była w pewnym sensie specyficzna dla mojego własnego użycia Vagrant do konfigurowania maszyn wirtualnych ... W tym czasie nie obsługiwał on właściwego mostkowania sieci, ale teraz!
Andrew Vit
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.