Czasami kernel_task zużywa 500% procesora na prąd przemienny


17

Zazwyczaj mój proces kernel_task zużywa 1-4% procesora i 100-700 MB pamięci. Czasami jednak, gdy mam podłączony zasilacz, użycie procesora skacze do około 500% (8 rdzeni) i pozostaje tam do momentu odłączenia zasilacza. Mogę podłączyć to z powrotem i wszystko jest w porządku przez kilka sekund lub kilka dni, a potem to się powtórzy. Jak mogę temu zapobiec?


2
Czy zdarzyło się to / tylko wtedy, gdy używany jest monitor zewnętrzny? Przekształcam się na drugi monitor.
Nic Cottrell,

Odpowiedzi:


6

Z mojego doświadczenia wynika, że ​​zawsze było to spowodowane awarią sprzętu. Zanim jednak zrobisz cokolwiek innego, zresetuj SMC, jak opisano tutaj: http://support.apple.com/kb/HT3964, ponieważ ma związek z zasilaniem.

Wydaje się, że dzieje się tak, gdy komputer Mac stara się komunikować ze sprzętem. Który to Mac? Ile lat ma bateria? Czy Twoja żywotność baterii jest nadal dobra? Czy komputer Mac został uszkodzony? Ciekły? Czy próbowałeś innego zasilacza?


3
MBP 2011, tak stary jak laptop, tak, nie, nie, tak.
Sparr

6

Ten problem dostałem raz na moim 15-calowym urządzeniu MBP z połowy 2012 roku z systemem 10.8.4, ponieważ wejście audio przełączyło się na wewnętrzny mikrofon i odbierał stały hałas mojego wentylatora. Przełączono wejście audio na wejście liniowe, a użycie procesora spadło z 524% do 3%


2
Wyłączenie usuwania szumów z otoczenia wydaje mi się, że zniknęło, oprócz usunięcia zasilacza (na razie), zobaczę, czy nadal pozostaje nieruchome.
sflaczałam

Co to było podczas FaceTime lub Skype lub czy zdarzyło się to cały czas?
Nic Cottrell

To uratowało mi życie. Wyłączyłem redukcję szumów otoczenia i zadziałało. Idealna burza: podłącz zasilacz sieciowy, wentylator wznosi się wysoko, aby pomóc w kontroli ciepła, oprogramowanie mikrofonu oszaleje, próbując anulować hałas wentylatora. @ nic-contrell, zdarzało się to cały czas, nawet podczas grania w grę, która nie potrzebowała mikrofonu.
WattsInABox

4

http://www.rdoxenham.com/?p=259 obejmuje wyłączenie rozszerzenia jądra odpowiedzialnego za wywołanie tego niewłaściwego zachowania. Takie postępowanie wyłącza jednak niektóre inne funkcje zarządzania ciepłem.


4
To interesujące, ale musisz przede wszystkim zapytać, co jest przyczyną problemu. Coś jest nie tak. Jak powiedziałem, za każdym razem, gdy to widzę, występuje awaria sprzętowa.
Justsomeguy

2
Dla mnie ta analiza nie wyjaśnia poprawnie źródła problemu. Co więcej, jestem głęboko przekonany przez inne przypadki, że przegrzanie i kernel_taskzjedzenie całego procesora są tylko skorelowanymi konsekwencjami tego samego powodującego problem. Głupie pętle w jądrze mogą prowadzić tylko do przegrzania.
dn.


1

Proszę spojrzeć na ten typowy problem: kernel_task na 300% i sugerowana metoda analizy: diagnoza świni procesora .

Nie Activity Managerjest wystarczająco dokładny, aby pomóc ci zobaczyć, że istnieją inne procesy pośrednio ładujące jądro. topodsłoni te wieprze.

Aby wyświetlić procesy posortowane od największego odbiorcy procesora:

top -o cpu

... posortowane według największego konsumenta pamięci wirtualnej:

top -o vsize

... posortowane począwszy od procesu, który powoduje większą liczbę przełączeń kontekstu (uruchamianie i zatrzymywanie z ogromną częstotliwością, czasem wynikiem 2 procesów rozmawiających razem, nie pozwalających innym procesom na swobodę uzyskania procesora):

top -o csw

1
Jak używasz topdo odsłonięcia tych świń?
Erik B

0

Ludzie, którzy obserwowali przyczynę „zasilania prądem przemiennym”, są w coś zaangażowani.

Przyczyną tego może być wysoka temperatura obudowy podczas ładowania wraz z podłączonymi urządzeniami peryferyjnymi. Wystarczy przesunąć kabel ładujący z lewego do prawego portu, aby schłodzić hotspot i rozwiązać problem. Na maszynie z MagSafe spróbuj odłączyć urządzenia peryferyjne od lewych portów, aż bateria będzie pełna.

Użycie procesora nie ma z tym nic wspólnego. Gorący procesor jest dławiony przez zmniejszenie jego prędkości zegara, a nie przez planowanie braku obciążenia.

Zobacz /apple//a/363933/27135, aby uzyskać dowód przyczynowy.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.