Czy mogę zainstalować lub zaktualizować aplikacje Mac App Store za pomocą wiersza polecenia i terminala? [duplikować]


24

Czy Apple udostępnia oficjalny sposób lub obejście tego problemu, dzięki czemu mogę zainstalować lub zaktualizować aplikacje Mac App Store za pośrednictwem terminalu?


Czy jest jakaś szansa, że ​​jedną z odpowiedzi jest „rozwiązanie” pytania?
bmike

Odpowiedzi:


17

istnieje aplikacja wiersza poleceń softwareupdate, którą musisz uruchomić jako root.

sudo softwareupdate --listna przykład da ci listę aplikacji, które są ustawione do aktualizacji. Następnie możesz biegaćsudo softwareupdate --install {app-name}

Nie pozwoli to jednak zainstalować nowej aplikacji, której jeszcze nie pobrałeś.


15
Narzędzie do aktualizacji oprogramowania nie aktualizuje aplikacji Mac App Store w żadnym systemie operacyjnym od 10.7 do 10.9.2 - tylko aktualizacje oprogramowania systemowego są dostępne z wiersza poleceń. Autor ma rację, że nie można instalować nowych aktualizacji i niepoprawne, że aktualizacje innych firm zostaną dołączone do aktualizacji.
bmike

2
Ta odpowiedź jest nieprawidłowa i nie powinna być oznaczana jako taka. Odpowiedź poniżej na temat github.com/mas-cli/mas jest właściwa.
AdamG

20

Do niedawna odpowiedź była przecząca, ale podejmowane są próby open source w celu replikacji Mac App Store w narzędziu opartym na wierszu poleceń:

Żeby zainstalować:

brew install mas 

Po uruchomieniu możesz zaktualizować wszystkie aplikacje dostępne w:

mas upgrade

Jeśli nie podoba ci się to narzędzie, możesz również użyć narzędzi MDM do spakowania już pobranej aplikacji i rozpowszechnienia jej wewnętrznie. Przykładami są Casper Suite , sftp, rsync itp.… I ładuj te aplikacje z boku . Musisz jednak użyć GUI lub masnarzędzia, aby uzyskać pierwszą kopię aplikacji. Jeśli więc masz już aplikację, możesz ją udostępnić, ale nie możesz zaktualizować ani zainstalować aplikacji wyłącznie z terminala.

W skrócie - skonfigurowałbyś serwer MDM (są teraz opcje open source), takie jak:

Następnie stworzyłbyś własną aplikację App Store, która będzie podlegać aktualizacjom wiersza poleceń. Do tego munki to niezły wybór typu open source:

Stamtąd można spakować aktualizacje aplikacji i serwer załadować je po stronie lub użyć polecenia InstallApplication MDM, aby uruchomić instalację lub aktualizację aplikacji. Pamiętaj, że jeśli pobierasz aplikację lub aktualizację z serwerów Apple - nadal musisz wprowadzić swój identyfikator Apple ID i hasło w monicie, który OS X zapewnia dla aktualizacji. To pomija otwieranie aplikacji App Store, więc przypuszczam, że jest to częściowa wygrana.

Obecnie wiersz poleceń może wyświetlać tylko aktualizacje oprogramowania, które przechodzą przez App Store tak samo, jak poprzedni serwer aktualizacji oprogramowania był używany do pobierania aktualizacji systemu i aktualizacji aplikacji dostarczanych na nośnikach fizycznych. Terminal nie może aktualizować aplikacji zakupionych elektronicznie za pośrednictwem Mac App Store. Tylko niektóre aplikacje Apple są uwzględnione w aktualizacjach za pomocą softwareupdatepolecenia.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.