Synchronizacja Kalendarza Google nie działa w Mountain Lion


9

W ubiegłym tygodniu mój kalendarz OS X przestał synchronizować się z Kalendarzem Google. Minione wydarzenia są nadal dostępne, ale nowe wydarzenia nie są już przekazywane do Google.

Próbowałem już usunąć pamięć podręczną Kalendarza / iCals i Ustawienia, całkowicie usunąć Kalendarz Google i dodać go ponownie. Dotychczasowy sukces.

Czy ktoś wie o sposobie debugowania synchronizacji CalDAV w systemie OS X? Czy jest problem z serwerami Google?

Każda pomoc jest mile widziana.


1
Nie jesteś sam. Mam ten sam problem. Otrzymuję odpowiedź 404 z CalDav URL Calendar używa do synchronizacji z Google.
Ian C.

Odpowiedzi:


4

W ubiegłym tygodniu zacząłem napotykać podobny problem z moim kontem Google dla Firm. Mail.app był w porządku, ale Kalendarz odmówił synchronizacji, zwracając komunikat o błędzie „Twój adres URL kalendarza nie jest lokalizacją obsługującą to żądanie”. za każdym razem, gdy Kalendarz próbuje synchronizować.

Rozwiązaniem było całkowite usunięcie konta z Preferencji systemowych -> Poczta, kontakty i kalendarze. Wygeneruj nowe jednorazowe hasło do konta (używam uwierzytelniania dwuskładnikowego na wszystkich moich kontach Google ). I ponownie dodaj konto w tym panelu Preferencji systemowych.

Po tym wszystkim wszystko jest już dobrze.


4

Uwaga: ten problem wystąpił u mnie po zmianie hasła Google.

Podczas uruchamiania Kalendarza (tydzień lub dwa po zmianie hasła) poprosił mnie o hasło, ponieważ nie mógł uzyskać dostępu do mojego konta Google [oczekiwane zachowanie]. Dałem mu moje nowe hasło i wydawało się, że jest szczęśliwy. JEDNAK problem nadal występował.

Poprawka jest zdecydowanie taka, jak w przypadku drugiego wspomnianego plakatu, chociaż nie trzeba ponownie dodawać konta, wystarczy zmienić hasło w Preferencjach systemowych> Poczta, kontakty i kalendarze.

Aby sprawdzić, czy zadziałało, musisz wymusić ponowną synchronizację w programie iCal. Przejdź do kalendarza> Preferencje ...> Konta> Google CalDAV> Informacje o koncie> Odśwież kalendarze: co minutę. Teraz poczekaj około minuty, a nowe wydarzenia powinny zostać dodane. Następnie możesz zmienić tę częstotliwość odświeżania z powrotem na preferowane ustawienie.

To zadziałało dla mnie i mam nadzieję, że zadziała dla każdego, kto natknie się na ten wątek :)


0

Odznaczono i ponownie sprawdziłem opcję „Kalendarz i przypomnienia” w okienku preferencji „Poczta, kontakty i kalendarze” dla mojego konta Google, którego dotyczy problem. Wydaje się, że do tej pory udało się to załatwić (bez konieczności usuwania i ponownego tworzenia mojego konta)… Ręcznie odświeżyłem ten kalendarz i zaktualizowałem go bez reklamacji.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.