Jak ustawić nacisk klawiatury na pole hasła ekranu logowania w OS X 10.8?


12

Mój komputer pełni również funkcję serwera, więc zostawiam go włączony i nie śpię, ale przez większość czasu jestem wylogowany.

W wersji 10.6, jeśli wylogowałem się z komputera przez dłuższy czas, mogłem się zalogować ponownie bez dotykania myszy lub bez włączania ekranu, naciskając dowolny klawisz, aby pozbyć się wygaszacza ekranu, a następnie wpisując hasło i zwracanie trafienia.

W wersji 10.8, jeśli wyloguję się z komputera na krótki czas, jest to nadal możliwe; po wylogowaniu fokus klawiatury (migający kursor) znajduje się w polu hasła. Jeśli jednak wyloguję się przez długi czas - nie wiem dokładnie, jak długo, może wystarczy na tyle, aby wyświetlacz się wyłączył - wtedy nie działa; po wybudzeniu ekranu fokus klawiatury jest nigdzie. Jedynym sposobem, aby zalogować się ponownie, jest kliknięcie myszą pola hasła, co przywraca fokus i mogę tam pisać.

Z powodów zbyt skomplikowanych, aby się w to wcielić, jest to dla mnie bardzo denerwujące i chciałbym móc zalogować się tylko za pomocą klawiatury (bez użycia myszy lub patrzenia na wyświetlacz). Moje pytania:

  • Czy to standardowe zachowanie lub coś, co źle skonfigurowałem?
  • Czy jest jakaś kombinacja klawiszy, którą mogę nacisnąć, aby skoncentrować pole logowania?
  • Czy istnieje ustawienie, które oznacza, że ​​pole logowania zawsze pozostaje aktywne?

Nawiasem mówiąc, mam tylko jedno konto na komputerze (to znaczy widoczne na tym ekranie).


Nadal mam ten problem z systemem OS X 10.11.3.
Preston,

Odpowiedzi:


9

Niepokoiło mnie to i niektóre próby i błędy doprowadziły mnie do odkrycia, że ​​problem z koncentracją klawiatury na ekranie logowania nie jest spowodowany wyłączeniem wyświetlacza. Ustawienie wyświetlania, aby nigdy nie spało w Preferencjach systemowych ujawniło, że istnieje wygaszacz ekranu, który pojawia się, gdy komputer pozostaje bezczynny na ekranie logowania. Pole logowania zachowuje ostrość, dopóki nie pojawi się wygaszacz ekranu, a gdy wygaszacz ekranu zniknie, pole nie będzie już aktywne.

Ten wygaszacz ekranu nie jest kontrolowany przez ustawienia wygaszacza ekranu w Preferencjach systemowych, więc nie znalazłem sposobu, aby go wyłączyć. Znalazłem jednak ustawienie, którego używam jako obejścia. Istnieje polecenie terminalu, za pomocą którego można ustawić czas bezczynności przed pojawieniem się wygaszacza ekranu. Po prostu ustawiłem go na liczbę sekund wyższą niż czas, który zwykle jestem poza komputerem. Aby zmienić to ustawienie, możesz otworzyć Terminal (w / Aplikacje / Narzędzia) i uruchomić następujące polecenie:

sudo defaults write /Library/Preferences/com.apple.screensaver loginWindowIdleTime 10800

Oczywiście powinieneś wymienić 10800 na kilka sekund, które będą dla ciebie działać. Polecenie to zostało udokumentowane przez dział wsparcia Apple w artykule „Konfigurowanie wygaszacza ekranu do działania w oknie logowania”.

http://support.apple.com/kb/HT4625

Artykuł odnosi się konkretnie do OS X 10.6, ale użyłem go w Mountain Lion 10.8.


1
Dzięki - to jest dokładnie rozwiązanie! Ustawiłem na sekundę sekund i wydaje się, że działa (wypróbowałem to przez noc).
sam

6

Podczas logowania wyświetlana jest lista nazwisk (jeśli wiele osób jest skonfigurowanych do korzystania z komputera) i gości, wpisz pierwszą literę nazwy, którą chcesz się zalogować, a następnie naciśnij klawisz Enter. Możesz teraz wpisać swoje hasło.

tzn. jeśli nazywasz się Sam Jones, naciśnij s, a następnie wprowadź i jesteś gotowy.


Problem polega jednak na tym, że okno logowania nie wyświetla listy użytkowników, tylko pola tekstowe z nazwą użytkownika i hasłem.
Pan Królik

1

W trybie uśpienia, a ekran jest czarny, piszę Command+ Esc. Następnie wpisuję Command+ 1. To skupia się na polu hasła.

Działa to dla mnie na macOS 10.12.4.


0

Czy próbowałeś uderzenia Ctrl, Optionlub Commandklucze obudzić komputer?


1
Tak, zwykle używam Ctrl i myślę, że próbowałem również naciskać te wszystkie inne. Wyświetlacz budzi się bez względu na naciśnięty klawisz, a pole hasła jest wyświetlane, ale nie ma niebieskiego konturu wskazującego fokus na klawiaturze ani migającego kursora (oba znajdują się przed uśpieniem wyświetlacza). Musisz kliknąć go myszką, aby przywrócić fokus.
sam

Udało mi się przewijać dane wejściowe za pomocą klawisza Tab
Mark Cohen,

2
Aby potwierdzić, klawisz tabulacji nic nie robi w sytuacji, o której mówię.
sam
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.