Dlaczego dwa komputery Mac Pro są połączone w osobnej podsieci, widząc bardzo niskie szybkości transferu?


0

Mam dwa komputery Mac Pro i ponieważ jeden z nich jest głównie wykorzystywany do przechowywania danych, pomyślałem, że połączenie dwóch bezpośrednio w innej podsieci byłoby opłacalnym przedsięwzięciem, które bezpośrednio przekazywałoby dane bez konieczności przechodzenia przez przełącznik, a tym samym zwiększania prędkości.

Wszystko wydaje się działać poprawnie w tym sensie, że mogę połączyć się przez statyczny adres IP w prywatnej podsieci między dwoma komputerami i podobnie mogę połączyć się dobrze poza tą podsiecią do sieci LAN i Internetu przez 2 porty, które są podłączone do infrastruktura sieci.

Niestety dzieje się coś dziwnego, gdy szybkość transferu jest wyjątkowo niska. Z przełącznikiem zwykle uzyskuję od 70 do 90 MB / s z AFP, podczas gdy z łączącym je kablem krosowym widzę tylko & lt; 100 KB / s!

Jakieś pomysły na to, co tu się dzieje?

Odpowiedzi:


2

Moim pierwszym przypuszczeniem byłby kabel krosowy, którego używasz do ich połączenia. Gigabitowa sieć Ethernet wymaga innego połączenia zwrotnego niż 10- lub 100-megabitowa sieć Ethernet, a jeśli masz niewłaściwy rodzaj, komputery albo wykryją problem i przełączą się na wolniejsze połączenie, albo po prostu otrzymają ogromne ilości błędów. Nie mam pod ręką 2 komputerów Mac Pro, ale możesz to sprawdzić w okienku informacyjnym Network Utility: Wybierz odpowiedni interfejs z menu podręcznego, a następnie sprawdź szybkość łącza podaną po lewej stronie i liczy się błąd po prawej.

Jeśli jest to problem, jestem pewien, że poprawka jest łatwa: wystarczy użyć kabla CAT-5 (lub 5e lub 6). Prawie wszystkie nowoczesne interfejsy sieciowe robią auto-MDIX, co oznacza, że ​​interfejs może wewnętrznie wykonywać zwrotnicę. Ponownie nie mam pod ręką sprawdzonych Mac Pro, ale jestem pewien, że ich interfejsy ethernetowe to obsługują.


Nie, już próbowałam przejść prosto z tymi samymi wynikami. Podobnie 0 błędów (wysyłanie i odbieranie) i szybkość łącza wynosi 1 Gbit. Masz rację, Mac Pro radzą sobie z automatyczną negocjacją zwrotów, ale chciałem spróbować obu sposobów, aby mieć pewność, że nie ma problemów z kablami.
ylluminate

Hmm, żeby się upewnić, spróbuj ifconfig polecenie i spójrz na linię „media” pod odpowiednim interfejsem, aby upewnić się, że pasuje on do dwóch komputerów. Pokazuje połączenie nieco bardziej szczegółowo niż Network Utility, w tym np. czy kontrola przepływu jest włączona na porcie. Porównaj także MTU na interfejsie między połączeniami a przełączanym; Nie spodziewałbym się, że zrobi to tak dużą różnicę, ale sprawdź, żeby mieć pewność.
Gordon Davisson
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.