Jak wyłączyć ukrywanie wskaźnika myszy podczas pisania tekstu?


12

Myślę, że w końcu jestem wystarczająco zirytowany zniknięciem wskaźnika myszy, gdy zaczynam pisać, aby coś z tym zrobić.

Chcę poruszyć myszą. Chcę kliknąć. Chcę zacząć pisać, ale chcę, aby wskaźnik myszy pozostał niezmieniony. W końcu muszę poruszyć myszką, żeby dowiedzieć się, gdzie jest wskaźnik, i nienawidzę tego.

Jak mam to zrobic? Czy jest to przełącznik, który mogę przełączać w systemie Mac OS, czy będę musiał korzystać z aplikacji innej firmy? Przekopałem się w Preferencjach systemowych i ustawieniach klawiatury, ale nie znalazłem nic istotnego.

Używam Mountain Lion 10.8.2 na iMacu. W tej chwili jest to bezprzewodowa mysz bezprzewodowa Microsoft 1000 wraz ze zwykłą bezprzewodową klawiaturą Apple.

Odpowiedzi:


6

Jest to domyślne zachowanie globalne i nie można go zmienić za pomocą preferencji systemowych. (Nie mogę też znaleźć narzędzi innych firm, aby to zmienić).

Argumentacja Apple jest prawdopodobnie taka, że ​​użytkownicy (ale nie wszyscy użytkownicy) nie chcą, aby wskaźnik myszy zasłaniał tekst podczas pisania. Programista może to obejść stosując NSCursorsię setHiddenUntilMouseMoves:NOlub unhideitp, ale to byłoby uznane za złe ze względu na formę tworząc niespójny doświadczenie użytkownika w porównaniu do innych aplikacji.


Tak, znam uzasadnienie, ale chcę tylko wiedzieć, czy mogę to zmienić. Odpowiedź, jak mówisz, brzmi „nie”.
aalaap

-1

Lokalizator myszy to okienko preferencji (32-bitowe), które pozwala ustawić skrót klawiaturowy, aby pokazać, gdzie jest mysz. Możesz także ustawić czas wyzwalania dodatkowo lub zamiast skrótu klawiaturowego.


Nie chcę zlokalizować myszy. Chcę przede wszystkim zapobiec ukryciu się.
aalaap

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.