Jak zrobić bootowalną pamięć flash USB na komputerze Mac?


33

Czy ktoś ma przepis wiersza polecenia terminalu na wykonanie nowego rozruchowego dysku flash USB dla jednego z nowych komputerów MacBook Air? Czy istnieje sposób na skopiowanie urządzenia rozruchowego USB dostarczonego w pudełku i uczynienie nowej kopii bootowalną? Chciałbym zrobić nową kopię zapasową urządzenia ratunkowego USB dla mojego MBA, najlepiej na znacznie większym dysku flash z miejscem na kopię zapasową niektórych moich działających katalogów.

Dodany:

Czy można stworzyć nie tylko dysk ratunkowy, ale także rozruchowy dysk USB, który uruchomi w pełni zaktualizowaną wersję systemu operacyjnego (powiedzmy 10.6.8 lub nowszą wersję)? Jeśli tak, to jak na MacBooku Air 11 i jak duża będzie to pamięć USB?


Jakie masz powietrze? Większy ma gniazdo kart SD, które można również wykorzystać jako napęd rozruchowy.
Dori,

1
@Dori: MBA 11, mniejszy bez gniazda SD.
hotpaw2

Czy chcesz przenieść instalator OSX na dysk lub po prostu mieć drugie urządzenie rozruchowe. Jeśli to drugie, po prostu sformatuj dysk USB i zainstaluj OSX na dysku. Okresowo aktualizuj oprogramowanie i gotowe. Przeniesienie instalatora na USB wymaga nieco więcej wysiłku.
bmike

Było to związane z innym pytaniem, ale proces pozostaje ten sam. Uwaga: dotyczyło to Mavericks. Wystarczy wymienić nazwę systemu operacyjnego na nazwę, którą obecnie pobierasz apple.stackexchange.com/a/153173/97821
sumo-development

Odpowiedzi:


27

Jeśli obsługiwana przez Apple metoda korzystania z tego createinstallmedianarzędzia nie działa, możesz wypróbować inne opcje poniżej:

W systemie OS X El Capitan, Yosemite lub Mavericks można użyć dysku flash USB lub innego nośnika wymiennego jako dysku startowego, z którego można zainstalować system OS X.


Naprawdę - wypróbuj powyższe, jeśli możesz, ale alternatywnie, oto prosty przepis na wykonanie wersji USB instalatora OS X + powiązanych narzędzi. (Asystent migracji, Narzędzie dyskowe, Narzędzie sieciowe, Terminal (który automatycznie montuje dysk wewnętrzny w razie potrzeby), Narzędzie sprzętowe i Narzędzie do resetowania hasła.

1) Użyj kopii zapasowej / przywracania narzędzia dyskowego, aby sfilmować dowolny dysk DVD systemu Snow Leopard na dysk USB GUID w formacie HFS +. Zwykle najpierw tworzę IMG DVD, ale powinien on działać w jednym ujęciu. Uważaj na błędy przywracania - może być konieczne polecenie menu Narzędzia dyskowego Obrazy -> Skanuj obrazy w celu przywrócenia ... przed przywróceniem IMG na dysku USB.

2) pobłogosław dysk USB, wybierając go z dysku startowego lub używając wiersza polecenia. (Uwaga - strona podręcznika dla blessmoże zostać przeniesiona, ale polecenie nadal działa na Mojave, aby pobłogosławić alternatywny rozruch. Nie możesz ustawić tego jako domyślnego rozruchu z Ochroną integralności systemu, ale dla tego zastosowania, błogosław powinno nadal działać.

Stworzenie obrazu rozruchowego i znacznie bezpieczniejsze w majsterkowaniu nie jest trudne. Pozwala to także uniknąć pobierania oprogramowania komercyjnego z Internetu. Szczęśliwe media zmieniają wszystko!

Jeśli chcesz po prostu bootowalnego napędu USB, po prostu zainstaluj OSX na tym woluminie - wyłączając wszystkie dodatki, których możesz nie potrzebować. Możesz mieć USB z jednej strony, a dysk instalacyjny USB z drugiej, aby utworzyć dysk rozruchowy, upewniając się, że wszystkie sterowniki Air znajdują się na dysku rozruchowym USB (co często stanowi problem przy korzystaniu z obrazu innej instalacji - czasami sterowniki nie są wszystkie tam na starszych wersjach systemu operacyjnego)

Najlepszą sztuczką, jaką mam, gdy nie masz wystarczającej ilości miejsca na USB, aby utworzyć ostateczną zaktualizowaną wersję, jest przygotowanie obrazu rozruchowego, instalując najpierw na partycji 25G na zewnętrznym dysku twardym.

Możesz zakończyć instalację z dużą ilością wolnego miejsca na HS, uruchomić wszystkie aktualizacje nowsze niż instalator (na przykład 10.6.8), założyć konto administratora, zainstalować potrzebne narzędzia i aplikacje. Pod koniec procesu przerzedzasz rzeczy, których nie potrzebujesz. DaisyDisk lub WhatSize pokaże wszystkie duże pliki i biblioteki. Możesz bezpiecznie pozbyć się dużej ilości iLife i powiązanej obsługi aplikacji. WhatSize ma wiele opcji usuwania niepotrzebnych plików, lokalizacji i kodu PPC. Po zmniejszeniu obrazu rozruchowego na partycji HD skorzystaj z poniższej sztuczki, aby pobrać go na dysk USB. Leopard był ściśle dopasowany do 8G, ale Snow Leopard jest lżejszy i nie potrzebuje tak dużo diety.

Edycja: Oto polecenia terminala do uruchomienia własnego instalatora, takiego jak (tylko do odczytu), który jest dostarczany z obecnym MacBookiem Air. Mam Snow Leopard DVD jako / dev / disk5, a moim USB jest / dev / disk6. Strony podręcznika dla diskutil i asr są pomocne, jeśli napotkasz małe problemy lub masz inne potrzeby niż podstawowy dysk z jedną partycją.

$ diskutil list
/ dev / disk5
  #: NAZWA TYPU IDENTYFIKATOR ROZMIARU
  0: Apple_partition_scheme * 7,8 GB dysku5
  1: Apple_partition_map 30,7 KB disk5s1
  2: Apple_Driver_ATAPI 1.0 GB disk5s2
  3: Apple_HFS Mac OS X Zainstaluj dysk DVD 6.7 GB disk5s3
/ dev / disk6
  #: NAZWA TYPU IDENTYFIKATOR ROZMIARU
  0: * 8,5 GB dysku 6
$ diskutil partitionDisk disk6 GPT HFS + MacUSB 100%
Rozpoczęto partycjonowanie na dysku 6
Odmontowywanie dysku
Tworzenie mapy partycji
Oczekiwanie na ponowne pojawienie się dysków
Formatowanie disk6s2 jako Mac OS Extended o nazwie MacUSB
Zakończono partycjonowanie na dysku 6
/ dev / disk6
  #: NAZWA TYPU IDENTYFIKATOR ROZMIARU
  0: GUID_partition_scheme * 8,5 GB dysku6
  1: EFI 209,7 MB dysku 6s1
  2: Apple_HFS MacUSB 8,2 GB disk6s2
$ sudo asr restore --source / dev / disk5s3 --target / dev / disk6s2 --erase
  Sprawdzanie poprawności celu ... gotowe
  Sprawdzanie poprawności źródła ... gotowe
  Czy usunąć zawartość / dev / disk6s2 (/ Volumes / MacUSB)? [ny]: y
  Sprawdzanie poprawności rozmiarów ... gotowe
  Przywracanie .... 10 .... 20 .... 30 .... 40 .... 50 .... 60 .... 70 .... 80 .... 90 .... 100
  Weryfikacja .... 10 .... 20 .... 30 .... 40 .... 50 .... 60 .... 70 .... 80 .... 90 .... 100
  Ponowne podłączanie woluminu docelowego ... gotowe
$ sudo bless --mount / Volumes / Mac \ OS \ X \ Install \ DVD \ 1 --setBoot

Uwaga: nazwa napędu USB została zmieniona na tę samą, co instalator, a punkt instalacji w / Volumes ma spację i 1 sczepiony na końcu.

Uwaga: SIP zapewnia, że —setBootczęść powyższych poleceń zawiedzie. Usuń tę część i / lub zignoruj ​​wszelkie błędy. Będziesz musiał wybrać USB w inny sposób niż błogosławić wykonanie polecenia jednoetapowego. To kolejny powód, aby po prostu skorzystać createinstallmediaz Apple, aby to zrobić.


1
Obecny MacBook Air jest wyposażony w urządzenie przywracające USB, a nie DVD. Czy to robi różnicę? Czy istnieje przepis na stworzenie dysku USB, który można uruchomić w pełni zaktualizowanym systemie operacyjnym 10.6.8 (lub wkrótce 10.7.x)?
hotpaw2

1
Nie - DVD i USB są równoważnymi urządzeniami tylko do odczytu. Aby „upiec” aktualizacje pakietów instalacyjnych, musisz mieć możliwość analizowania / edytowania pakietów instalacyjnych oraz czytania / edycji / poprawiania skryptów przedinstalacyjnych i poinstalacyjnych. O wiele szybsze (i bezpieczniejsze) jest po prostu przechowywanie aktualizacji urządzenia na urządzeniu i uruchomienie go później lub użycie DeployStudio do wykonania wersji zainstalowanego oprogramowania do dystrybucji. To świetny pomysł, po prostu więcej pracy, niż można się domyślać. 10.7 wszystkie zakłady są wyłączone, ponieważ użyje sklepu z aplikacjami do zweryfikowania zakupu i chce zainstalować tylko SL, tak jak jest to obecnie opisane
bmike

Twój link do błogosławieństwa jest uszkodzony.
Laurel

Dzięki @Laurel - Zostawię go, dopóki nie znajdę lepszego (może archive.org), ale dodam, że SIP blokuje część
setBoot

Na moim MacBooku Air 2017 z uruchomioną aplikacją Mojave man blesspojawia się pisanie na konsoli terminala bless(8).
BondedDust

18

Przed utworzeniem instalatora rozruchowego systemu OS X najpierw musisz wykonać następujące czynności:

 1. Pobierz aplikację instalatora OS X ze sklepu Mac App Store.

 2. Podłącz wolumin, który chcesz przekonwertować, do instalatora rozruchowego. Mogą to być nośniki wymienne, takie jak dysk flash USB lub dodatkowa partycja wewnętrzna.

 3. Następnie możesz użyć narzędzia createinstallmedia, aby przekonwertować wolumin z kroku drugiego na bootowalny instalator oparty na aplikacji instalatora z kroku pierwszego. Aby dowiedzieć się, jak korzystać z createinstallmedia

Na przykład, zakładając, że masz wolumin zamontowany w / Volumes / MyVolume, a aplikacja instalatora OS X znajduje się w / Applications / Install \ OS \ X \ Mavericks.app, możesz usunąć / Volumes / MyVolume i przekonwertować go na bootowalny instalator za pomocą tego dowództwo:

macOS Sierra

sudo /Applications/Install\ macOS\ Sierra.app/Contents/Resources/createinstallmedia --volume 
  /Volumes/MyVolume --applicationpath /Applications/Install\ macOS\ Sierra.app

OS X El Capitan

sudo /Applications/Install\ OS\ X\ El\ Capitan.app/Contents/Resources/createinstallmedia --volume
  /Volumes/MyVolume --applicationpath /Applications/Install\ OS\ X\ El\ Capitan.app

OS X Yosemite

sudo /Applications/Install\ OS\ X\ Yosemite.app/Contents/Resources/createinstallmedia --volume
  /Volumes/MyVolume --applicationpath /Applications/Install\ OS\ X\ Yosemite.app

OS X Mavericks

sudo /Applications/Install\ OS\ X\ Mavericks.app/Contents/Resources/createinstallmedia --volume
  /Volumes/MyVolume --applicationpath /Applications/Install\ OS\ X\ Mavericks.app

6

ddtworzy bajt po bajcie kopię dysku, więc tak naprawdę nie pasuje do tego, co próbujesz zrobić. Na przykład, jeśli ddskopiowałeś swój obecny klucz USB na nowy, większy klucz USB, dodatkowe miejsce na tym nowym kluczu USB nie byłoby możliwe, ponieważ ddkopiuje tablicę partycji, a nie tylko dane.

Dlaczego nie przechowywać kopii zapasowych na dysku zewnętrznym. Następnie możesz uruchomić ratunkowy dysk USB i zapisać dane na innym dysku zewnętrznym.

EDYTOWAĆ

Oto metoda przynajmniej sklonowania dysku rozruchowego z dyskusji.apple.com, która wydaje się działać dla kilku osób

 1. Pobierz pamięć USB o pojemności 8 GB i sformatuj ją na dysk rozruchowy (podziel ją na partycje z opcją GUID i (Mac OS X rozszerzony (kronikowany)).
 2. Włóż także pamięć USB Apple. W katalogu głównym jest niewidoczny plik, który należy zamontować na pulpicie, o nazwie MacOSX.dmg. Możesz użyć narzędzia takiego jak Onyx lub użyć terminala z poleceniem open, aby go zamontować.
 3. Użyj klonera kopiowania węgla, aby sklonować zamontowany „Obraz instalatora Mac OS X” na nowej pamięci USB
 4. Odmontuj „Obraz instalatora Mac OS X”
 5. Użyj klonera do kopiowania, a następnie sklonuj pamięć USB Apple na nową pamięć USB. Wybierz usuń wychodzące pliki. Kroki 2–4 są konieczne, ponieważ jeśli sklonujesz pamięć USB Apple, nowej pamięci USB nie będzie można uruchomić.
 6. Po zakończeniu będziesz mieć kopię startową. Następnie można również użyć Narzędzia dyskowego, aby utworzyć obraz dysku nowej kopii.

Pomocne wskazówki:

Aby umożliwić przeglądanie ukrytych plików, uruchom w terminalu następujące polecenie: defaults write com.apple.Finder AppleShowAllFiles TRUE(naciśnij Enter po każdym poleceniu)

następnie: killall Finder

Następnie, aby ponownie ukryć ukryte pliki, wróć do Terminalu:

defaults write com.apple.Finder AppleShowAllFiles FALSE

następnie: killall Finder


Przenoszenie oryginalnego dysku ratunkowego byłoby jeszcze jednym małym urządzeniem do stracenia. Kopia ma być kopią zapasową oryginału.
hotpaw2

Nowa treść zanotowana. Jak można to wszystko zrobić z wiersza polecenia? Co robi kloner, czego nie robi CP? Czy dd na dysk flash o podobnej wielkości zrobi to samo?
hotpaw2

@ hotpaw2 - Nie wiem, co by się stało, gdybyś użył cp, aby być uczciwym, ale spodziewam się, że dd pozwoli ci zrobić dokładną kopię, jeśli kupisz klucz USB tego samego rozmiaru. ddpolecenie powinno być dd if=/path/to/olddrive of=/path/to/newdrive bs=100M. Nie pozwoli to jednak na przechowywanie na nim dodatkowych danych. Upewnij się, że nie rozumiem ifi ofniewłaściwy sposób okrągłe lub będziesz wytrzeć dyskietkę startową.
conorgriffin

Korekta, myślę, że dysk rozruchowy jest tylko do odczytu, więc możesz go nie wyczyścić, ale nadal ważne jest, aby uzyskać ifi ofwe właściwej kolejności na wypadek
conorgriffin

asrjest trochę mądrzejszy o błogosławieniu rozruchowego woluminu i HFS niż ddlub cpbardziej prawdopodobne, że będzie działał z metadanymi, kompresją HFS i innymi fajnymi rzeczami na ograniczonej przestrzeni dyskowej ...
bmike


-3

OK, bardzo łatwo to zrobić, jeśli możesz zdobyć mnóstwo instalatorów systemu ISO X „ISO”, które trafiają do Internetu wkrótce po wydaniu… lub samodzielnie utworzyć obraz dysku instalatora… i po prostu przywróć go na oddzielną partycję dysku flash USB .. wszystko w dobrym ole 'Disk Utility ...

kluczem jest ... NIE Wstawiaj pliku * .dmg lub * .iso do pola ŹRÓDŁO . Zamiast tego WŁÓŻ OBJĘTOŚĆ z zamontowanego obrazu w polu źródłowym narzędzia dyskowego „Przywróć”.

Jedynym powodem do użycia DD jest to, że robisz jakieś szalone niestandardowe bzdury ISO, próbując zamontować instalator na patyku 4 GB. W ten sposób stworzyłem dysk ratunkowy 4 GB, którego nadal używam do dziś „ Snow Leo 911 ”, kołysze się ... ale jeśli masz miejsce do oszczędzenia ... po prostu podziel to dziecko na partię, a będziesz gotowy.

Oto całkiem dobry opis podobnego podejścia. Twoje zdrowie!


3
Nawet gdyby przepakowanie lamparta śnieżnego i zezwolenie na pobranie go przez osoby nielicencjonowane było w porządku, nie ufałbym komuś, kto zawiera 40 płatnych tytułów oprogramowania wraz ze Snow Leopardem w Snow Leo 911. Nie jest trudno wyobrazić sobie swoją legalną kopię SL i pobłogosław otrzymany obraz.
bmike

1
co powiesz na głosowanie nad moją odpowiedzią na jego pytanie? ... krótkie i proste rozwiązanie jego pierwotnego problemu .. i dlaczego bardziej skomplikowane rozwiązanie , które początkowo rozważał, było teraz praktycznie niepotrzebne ... dopóki wielokrotnie takie manewry nie były prawie konieczne, aby „upiec w domu” minimalny i przenośny zestaw narzędzi do rozwiązywania problemów - co na ogół (wciąż) jest czymś niedostępnym za pomocą ściśle konwencjonalnych „środków” ... wspomniałem o doświadczeniach z tymi samymi problemami i rozwiązaniami. aka rzeczywistość. jego pytanie nie było pytaniem ofertowym dla paranoidalnych diatrybutów na temat: preferowane narzędzia diagnostyczne ..
Alex Grey

1
@mike, och, widzę, że ... odpowiedziałeś również na pytanie ... po mnie ... Z MOJĄ ODPOWIEDŹ !! jesteś podejrzany .
Alex Grey

4
Alex - Jeśli spojrzysz, próbuję pokazać przepis na zrobienie „ciasta” zamiast pobierać taki, który jest już upieczony. Jeśli uważasz, że jest to podejrzane (lub na podstawie mnie), możesz przyjąć tę opinię. Mam nadzieję, że pozostaniesz i uczestniczysz, ponieważ oczywiście masz dogłębną wiedzę opartą na wszystkich twoich dotychczasowych odpowiedziach, a może nawet będziesz naprawdę miły osobiście. Moja skóra jest gruba, więc zadzwoń do mnie, jak chcesz, jeśli uważasz, że to pomaga tobie lub stronie. Edytowanie treści twojej odpowiedzi nie było czymś, co bym zrobił, więc napisałem. Szanuję twój głos, nawet jeśli się z nim nie zgadzam.
bmike
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.