O tym Mac pokazuje niepoprawną grafikę na Macbooku Pro 15 "pod koniec 2011 roku


1

Kiedy sprawdzam grafikę w „About this Mac”, mówi, że korzysta z Intel HD Graphics 3000 384 MB, nawet jeśli mam także AMD Radeon HD 6750M. Również po kliknięciu karty „Wyświetlacze” widzę Intel HD Graphics 3000.

Jestem pewien, który z nich jest używany i jak mogę go zmienić, aby użyto właściwej i lepszej karty?

Używam OS X Mountain Lion na Macbooku Pro 15 ”pod koniec 2011 roku.

Odpowiedzi:


2

Możesz spróbować użyć gfxCardStatus, który pokaże na pasku menu, który mikroukład jest aktualnie aktywny i pozwoli ci określić jedno lub drugie.

Obecni profesjonaliści MacBooka dynamicznie przełączają się między dwoma różnymi chipsetami graficznymi w zależności od obciążenia systemu i aktualnie aktywnej aplikacji; na przykład strona specyfikacji technicznych bieżącego MacBooka Pro zawiera następujące informacje:

Intel HD Graphics 4000

NVIDIA GeForce GT 650M z 1 GB pamięci GDDR5 i automatycznym przełączaniem grafiki


Dziękuję człowieku, problem został rozwiązany. Nigdy wcześniej nie słyszałem o zmianie grafiki, dlatego się pomyliłem. :)
HerrNilsson,

Nie mam wystarczającej reputacji, ale oto odpowiedź: nowsze Macbook pro automatycznie przełączają karty graficzne w zależności od tego, która karta jest w tej chwili potrzebna do oszczędzania baterii. Aby zmienić to zachowanie i zawsze używać najlepszej karty, przejdź do Ustawienia -> Oszczędzanie energii - i odznacz pole wyboru „Automatyczne przełączanie grafiki”. Ta opcja skróci żywotność baterii.
HerrNilsson,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.