Jak sprawdzić, czy w moim HD rozróżniana jest wielkość liter, czy nie?


48

Jak mogę uzyskać informacje, jeśli mój format HD rozróżnia wielkie i małe litery?

Chcę się upewnić, że mój komputer Mac z systemem Mountain Lion ma system plików uwzględniający wielkość liter.


3
Jak wspomniał bmike, korzystanie z systemu plików z rozróżnianiem wielkości liter jest raczej złym pomysłem - wiele programów (najbardziej znanych z Adobe) nie będzie działać na systemie plików z rozróżnianiem wielkości liter. Status systemu plików z rozróżnianiem wielkości liter nie jest „fajną dodatkową funkcją” dla losowego użytkownika jo - jest to coś dla zaawansowanych użytkowników, którzy wiedzą, co robią. Dla losowego użytkownika Joe system plików z rozróżnianiem wielkości liter jest bardziej prawdopodobne niż odpowiedzialność.
user1256923,

Odpowiedzi:


58

Możesz użyć terminalu do odczytania Osobowości Systemu Plików:

diskutil info /

Poszukaj pól wymienionych poniżej:

  File System Personality: Journaled HFS+
  Type (Bundle):      hfs
  Name (User Visible):   Mac OS Extended (Journaled)

Jeśli w systemie plików rozróżniana jest wielkość liter, w pierwszym wklejonym wierszu zobaczysz rozróżnianie wielkości liter w kronice HFS, a w Mac OS Extended (rozróżnianie wielkości liter, kronikowanie) w trzeciej.

Narzędzie dyskowe wyświetli to również w oknie informacyjnym dowolnego systemu plików, który może zobaczyć.


8
Nie chcę Cię zniechęcać do korzystania z systemów plików z rozróżnianiem wielkości liter, ale pamiętaj, że większość testów oprogramowania nie radzi sobie z tym przypadkiem, a większość doświadczonych administratorów odradza włączenie tej opcji na woluminie rozruchowym z powodu wcześniejsze złe doświadczenia wspierające tę konfigurację. Zwykle tworzę zewnętrzny dysk lub dmg, gdy naprawdę potrzebuję rozróżniać małe i wielkie litery dla potrzeb różnych platform lub bardzo specyficznej bazy kodu. Być może masz dobre powody, aby tego potrzebować, ale chciałem upewnić się, że inni zdają sobie sprawę, że mogą wystąpić problemy z nadmierną wrażliwością na system plików.
bmike

1
Tak, potrzebuję tego do testowania tworzenia stron internetowych. W przypadku hostingu rozróżniana jest wielkość liter. Więc chcę to dopasować. Ale tak jak powiedziałeś: jeśli rozróżniana jest
wielkość

2
Twój jest właściwie jedynym powodem, dla którego stworzyłem partycje testowe i / lub obrazy dysków i wybrałem system plików z rozróżnianiem wielkości liter. Nie zmieniam domyślnego systemu, ale testuję programowanie, wdrażanie i skrypty w katalogu głównym na podstawie ścieżki alternatywnego systemu plików. Dodałbym również, że nie korzystałem z systemu OS X na FS z rozróżnianiem wielkości liter od czasów Snow Leoparda, więc mogę być po prostu przestarzały i nie bać się niczego z powodu przeszłych doświadczeń. Wygląda na to, że jesteś dobrze uzbrojony, aby dać jeden ze scenariuszy - zanurkuj lub podziel się testami na przedziały.
bmike

2
Jeśli potrzebujesz środowiska do testowania tworzenia stron internetowych, warto również rozważyć uruchomienie maszyny wirtualnej, ponieważ mogą występować inne dziwactwa i różnice między komputerem Mac a środowiskiem na serwerach produkcyjnych. Zobacz VirtualBox + Vagrant.
Gerry,

2
Uwaga: w OS X 10.8.x (Mountain Lion) musiałem zrobić, diskutil infoponieważ listnie pokazałem oczekiwanych informacji.
Nick

28

Coś takiego powinno działać:

Testowanie

touch abc1
touch abC1
ls ab*

Interpretacja wyników

 • 1 plik - bez rozróżniania wielkości liter
 • 2 pliki - wielkość liter ma znaczenie

Próbowałem tego samego podejścia w systemie Mac OS 10.12.6. chociaż mam system rozróżniania wielkości liter, tworzony jest tylko 1 plik. Jak to jest możliwe?
Sanandrea

13

uruchom, diskutil info <device>a Twoja odpowiedź zostanie wyświetlona.

File System Personality odzwierciedli jedną ze znanych osobistości.

Jeśli widzisz: File System Personality: Journaled HFS+oznacza to, że nie uwzględnia wielkości liter. Aby odpowiedzieć na twoje pytanie, chcesz zobaczyć File System Personality: Case-sensitive Journaled HFS+.


7

Aktualizacja dla El Capitan, zobacz dołączony zrzut ekranu z okna informacji Narzędzia dyskowego.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


5

AKTUALIZACJA : Jak zauważyli niektórzy, odpowiedź, którą zaproponowałem poniżej, jest błędna. @John ma jednak podobną odpowiedź bez wady.

Możesz wykonać test w powłoce:

 • Otwórz terminal
 • Wprowadź następujące polecenia:

  touch abc1
  touch ABC2
  ls a*
  

Jeśli polecenie ls wyświetla oba pliki, abc1 i ABC2, oznacza to, że na dysku nie jest rozróżniana wielkość liter (tzn. Wielkość liter nie ma znaczenia). Jeśli wyświetlany jest tylko abc1, to rozróżnia małe i wielkie litery (tzn. Wielkość liter ma znaczenie).

Przed zamknięciem terminalu wpisz rm abc1 i rm ABC2, aby wyczyścić po teście.


Rozwiązanie empiryczne - bardzo miłe.
bmike

4
Jak zderzają się abc1 i ABC2? Czy nie powinno to być abc1 i ABC1?
getWeberForStackExchange

4
abc1 i ABC2 nie mają kolidować. Zamiast tego mogłem wybrać Allana i zbroję jako nazwy plików. jest to ls a*polecenie, które poinformuje cię, czy w systemie plików rozróżniana jest wielkość liter. Jeśli tak jest, tylko mój pancerz zostanie wymieniony na podstawie mojego ostatniego przykładu, ponieważ jest tam mała litera a ls a*. Jeśli jednak system operacyjny nie rozróżnia wielkości liter, ls a*polecenie wyświetli zarówno Allana, jak i zbroję.
Jean-François Beauchamp

2
@ Jean-FrançoisBeauchamp Aby odpowiedzieć na twoje zapytanie: Zredagowałem, ponieważ twoja odpowiedź była i jest niepoprawna. Korzystam z Journaled HFS +, który nie rozróżnia wielkości liter, ale zachowuje wielkość liter . Twoja metoda tworzy dwa pliki abc1i ABC2, ale ls a*pokazuje tylko jeden plik. Próbowałem tylko pomóc, ale nie chcę edytować wbrew własnym życzeniom, a ty wydajesz się być wrażliwy na to - więc zostawiam odpowiedź taką, jaka jest, i zamiast tego głosuję negatywnie.
wim

2
@ wim Ok, dziękuję za wyjaśnienie! Masz rację, moja odpowiedź jest błędna. Nadal wolę wyjaśnienie niż edytowanie mojego postu bez zrozumienia przyczyny. Patrix ma również rację co do nocaseglob.
Jean-François Beauchamp

2

Dla mnie działa:

echo -n This file system is case->tmp; echo -n in>>TMP; echo sensitive>>tmp; cat tmp

1

Najszybszym sposobem jest użycie Terminal.app:

diskutil info /Volumes/NAME-OF-VOLUME

lub (jeśli chcesz zobaczyć tylko odpowiednią linię)

diskutil info /Volumes/NAME-OF-VOLUME | grep 'User Visible'

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.