Jak korzystać z klawisza Command + Tab, aby przełączać się między oknami tej samej aplikacji oprócz wszystkich innych aplikacji? [duplikować]


8

Możliwe duplikaty:
najlepsza aplikacja do przełączania między wszystkimi otwartymi oknami (alternatywa dla Witch)

Chciałbym zobaczyć wszystkie okna, w tym z tej samej aplikacji, kiedy przełączam się między nimi (polecenie + karta). Zobacz przykład z Ubuntu (obraz w załączeniu).

Wiem, że może to powodować problem z rozróżnieniem między tymi samymi oknami aplikacji. W tym celu istnieje rozwiązanie - podgląd i tytuł okna - patrz przełącznik statyczny Ubuntu (obraz w załączeniu).

Znam funkcję podglądu (F3 lub fn + F3), ale nie mogę kontynuować wyboru odpowiedniej aplikacji za pomocą klawiatury i jest ona znacznie wolniejsza niż polecenie + tab.

Dzięki.

Statyczny przełącznik aplikacji Ubuntu


Ktokolwiek głosuje na pytanie, proszę wyjaśnić, aby pytanie można było poprawić. Dzięki.
AlikElzin-kilaka

BTW, jestem nowy na Macu i próbuję się do niego dostosować (stosunkowo skutecznie), ale przełączanie aplikacji mnie zabija.
AlikElzin-kilaka

Nie głosowałem za tym pytaniem, ale jeśli zgadnę, myślę, że dzieje się tak ze względu na jego styl: „Jak sprawić, by OSX zachowywał się jak Ubuntu?”. .
gentmatt,

@gentmatt - Ubuntu to tylko przykład, ponieważ go znam. Chcę tylko przełączać się między wszystkimi oknami jednocześnie i tylko aplikacjami.
AlikElzin-kilaka

Dlaczego nie użyć po prostu Cmd + `(tylda polecenia)? To tylko powyżej zakładki i działa idealnie.
bassplayer7,

Odpowiedzi:


6

To, co próbujesz osiągnąć, nie zostało zapewnione przez system OS X i nie wiem, czy aplikacja innej firmy byłaby w stanie głęboko zakłócić zarządzanie oknem.

Masz dwie opcje:

  1. ( +) +, aby przełączać się między aplikacjami
  2. ( +) +, `aby przełączać się między oknami jednej aplikacji na jednym pulpicie

Opcję drugą można skonfigurować w Preferencjach systemowych → Klawiatura → Klawiatura i wprowadzanie tekstu → Przenieś fokus do następnego okna .

Nadal możesz osiągnąć coś podobnego do tego, co masz w Ubuntu, używając Kontroli misji i nie wybierając opcji Grupuj okna według aplikacji w:
Preferencje systemowe → Kontrola misji → Grupuj okna według aplikacji

Następnie zdefiniuj gest inicjowania Kontroli misji dla wszystkich pojedynczych okien w:
Preferencje systemowe → Trackpad → Więcej gestów → Kontrola misji

Pamiętaj, że istnieje również opcja App Exposé, która jest podobna do kontroli misji tylko dla jednej aplikacji.


Nie rozumiem, jak to zaoferuje mi opcję przełączania się między oknami (za pomocą klawiatury), a nie tylko między aplikacjami. Ponadto nie widzę opcji grupowania w Preferencjach.
AlikElzin-kilaka

@kilaka Odpowiedź mówi tylko, że Mission Control oferuje coś podobnego i sugeruje używanie gładzika dotykowego do nawigacji. Opcja grupowania jest dostępna tylko w Mountain Lion (OSX 10.8). Możesz także użyć klawiszy, aby zainicjować kontrolę misji w Preferencjach systemowych -> Klawiatura -> Skrót klawiaturowy -> Kontrola misji -> Kontrola misji
gentmatt
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.