Jak mogę zostawić Gmaila na poczcie?


11

Zdecydowałem, że chcę się zanurzyć i opuścić Gmaila dla poczty, używając mojego konta iCloud. Dlaczego? Straciłem zaufanie do Google (w tym ich stronniczości w wyszukiwaniu, sposobu, w jaki traktują moją prywatność i tego, jak traktują użytkownika końcowego jako towar do sprzedaży, a nie do obsługi klienta). Wiem, że są inni tacy jak ja (właśnie znalazłem dzisiaj: www.leavegooglebehind.com )

Szukam odpowiedzi na pytanie, jak całkowicie przejść z Gmaila na Maila, zachowując przyzwyczajenie. Przeprowadziłem trochę badań i wydaje się, że nie mogę uzyskać odpowiedzi na moje pytania. Twoje odpowiedzi na poniższe pytania będą bardzo mile widziane. A jeśli uważasz, że jest lepszy sposób, w jaki powinienem zadać pytanie, daj mi znać.

Oto czego szczególnie szukam:

  1. Często używam etykiet Gmaila. Jak mogę uzyskać ten sam efekt w poczcie? Inteligentne foldery? (Chcę, aby inteligentne foldery były zsynchronizowane z iCloud.) Uwaga : nie pytam o replikację + utrzymywanie etykiet Gmaila w Mail - nie muszę replikować + utrzymywać: opuszczam Gmaila. Potrzebuję tylko systemu o podobnej funkcjonalności. Coś, czego mógłbym użyć zarówno na komputerze Mac, jak i iPadzie, byłoby idealne.
  2. Mam wiele etykiet Gmaila. Jaki jest dobry sposób na eksport z Gmaila bez mnóstwa duplikatów? Przekazywanie folderów według folderów byłoby czasochłonne i stratne, a usuwanie etykiet przyniosłoby efekt przeciwny do zamierzonego. Czy to moje jedyne prawdziwe opcje? Uwaga : Tak, wiem, że to pytanie przyciąga uwagę, ale duża część uwagi jest dość stara. Zarówno Gmail, jak i OSX bardzo się zmieniły w ciągu ostatnich kilku lat. Bardzo chciałbym mieć dobry nowy zasób oparty na Lion + Mt Lion.
  3. Używam wielu filtrów Gmaila. Reguły poczty wydają się jeszcze lepsze, ale czy jest jakiś sposób na zautomatyzowanie przesyłania moich filtrów do poczty?
  4. Używam Gmaila „wyślij pocztę jako” z kolekcją adresów innych niż Gmail (z moich domen). Czy istnieje sposób na użycie mojego konta iCloud do wysyłania z adresu innego niż iCloud? Czy też moja jedyna opcja polega na zarejestrowaniu się za pomocą innej usługi poczty internetowej w celu wysyłania z moich alternatywnych adresów w aplikacji Mail?
  5. Podobnie jak wiele osób, mam własny zestaw wstępnie zdefiniowanych skrótów klawiaturowych Gmaila. Czy muszę to po prostu wypróbować i nauczyć się skrótów do poczty, czy też istnieje dobra, bezpłatna / niedroga aplikacja do dodawania skrótów do poczty? I nie, nie mam na myśli SysPrefs (wiem, jak to zrobić;)). Mam na myśli jednoliterowe skróty w stylu Gmaila, takie jak „r” w celu uzyskania odpowiedzi.
  6. Wskazówki dotyczące konwersji kontaktów Gmaila na książkę adresową. Uwaga : Ten obszar również zyskuje trochę uwagi, ale znowu uwaga, którą ciągle uderzam, jest stara.

Jeśli dokonałeś zmiany, szczególnie chciałbym usłyszeć twoje wrażenia! Naprawdę chciałbym szybciej uruchomić Maila i pozbyć się Google.


Czy używasz teraz aplikacji pocztowej Apple dla obu kont, czy używasz internetowego interfejsu Gmaila? Korzystam z mail.app zarówno dla konta Gmail, jak i .me i chociaż przez kilka lat unikałem mail.app, wolę Sparrowa, ale wróciłem i cieszę się, że to zrobiłem. Zastanawiałem się też, czy wolno powoli odejść od Gmaila, ale dla mnie było to znacznie bardziej niezawodne i szybsze na wszystkich urządzeniach niż moje konto .me (Apple). Więc przetestowałbym oba przez chwilę w mail.app, zanim odetniesz przewód.
Richard

Myślę, że zajmie to dla ciebie dostosowanie. Mt. Lion nadal nie ma etykiet, więc foldery to kolejna najlepsza rzecz. Osobiście uważam, że najlepiej byłoby nauczyć się domyślnych skrótów klawiaturowych dla Mail.app. Naprawdę są bardzo logiczne. Np. Cmd + N, w przypadku nowej wiadomości i Cmd + R, aby odpowiedzieć itp. Nie znam żadnego sposobu automatycznego przesyłania filtrów. Jestem pewien, że będzie trzeba to zrobić ręcznie. Podobnie jak @Richard, używam również Gmaila w Mail.app i podoba mi się. Pomocne może być przeniesienie Gmaila do Mail.app. W tym momencie możesz skopiować dowolne pliki Gmaila do .me, a także e-maile.
bassplayer7,

W ogóle nie mogę winić twojego sentymentu. Gmail działa jednak. O to chodzi, ponieważ Twoje dane zostaną sprzedane niezależnie od tego. Google nie dba o to, co robisz, dopóki patrzysz na reklamy. Apple chce kontrolować wrażenia użytkownika. Gmail działa jednak dobrze.
chiggsy,

@ Richard - używam Maila tylko do mojego konta iCloud. Tak, Gmail jest bardziej niezawodny i szybszy. Jeśli Gmail został stworzony przez kogoś innego, trzymałbym się go. To jedna z moich ulubionych aplikacji.
Fire and Mirth

@ Bassplayer7 - W przeszłości całkowicie zsynchronizowałem Gmaila z Mail, ale ponieważ mam tak wiele etykiet, a ponieważ Mail nie może tworzyć etykiet, mój komputer znacznie ucierpiał. Nie mogę tego zrobić ponownie. Wolę rozwiązać sposób obsługi etykiet, zanim zacznę przekazywać wiadomości z Gmaila.
Fire and Mirth

Odpowiedzi:


1

Zanim całkowicie porzucisz Gmaila i przejdziesz na swoje konto iCloud, musisz zadać sobie następujące pytanie:

Czy będziesz uzyskiwać dostęp do swojej poczty wyłącznie z urządzeń Apple?

Dla jednego utworzyłem konto e-mail iCloud na komputerze Mac, aby być rozczarowanym, że nie mogę skonfigurować mojego telefonu z Androidem, aby uzyskać do niego dostęp. Prawdopodobnie Apple nie używa standardowego protokołu IMAP do obsługi poczty e-mail iCloud.

To powiedziawszy, możesz uaktualnić swoje konto GMail do konta premium, aby uzyskać lepszą jakość usług (i być może nie będziesz musiał sprzedawać e-maili).


Nie sądzę, że Gmail obsługuje premium bez zmiany adresu e-mail.
Erik Kaplun,

1

Myślę, że bezpieczniej jest pozostać z Gmailem. Integracja z Dyskiem Google jest niesamowita i pozwala płynnie udostępniać pliki między urządzeniami, takimi jak DropBox.

Teraz rozdają 15 GB miejsca na Twój e-mail ( z Google IO 2013 )

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.