Jakie oprogramowanie może zastąpić AppleWorks na nowym komputerze Mac?


10

Właśnie kupiłem nowego Maca Mini, zastępując starożytnego iMaca AppleWorks. Używam tego oprogramowania do obsługi poczty e-mail, przeglądania stron internetowych, edytowania tekstu, arkuszy kalkulacyjnych i sporadycznych baz danych.

Czy istnieje pakiet taki jak Appleworks?

Widzę tylko strony , liczby itp. Co może zastąpić te funkcje?


7
Więc TY
byłeś

2
Czy szukasz zamiennika AW w ogóle lub określonej funkcjonalności? Jeśli to drugie, czego dokładnie potrzebujesz?
nohillside

Nancy, możesz wybrać odpowiedź ...
Everett,

Odpowiedzi:


14

Nie ma idealnego dopasowania do zunifikowanego zamiennika Appleworks - ale każda z 5 funkcji jest dostępna bezpośrednio z Apple, wstępnie zainstalowana lub w App Store.

Apple ma teraz pakiet iWork , który kiedyś był pojedynczym pakietem, który można kupić, ale teraz jest oddzielną aplikacją w App Store . Składa się z Pages (edytor tekstu), Keynote (oprogramowanie do prezentacji) i Numbers (arkusz kalkulacyjny). Jeśli chcesz mieć bazę danych, rozważ Bento lub FileMaker Pro . Wszystkie pięć są tworzone przez Apple (bazy danych są tworzone przez FileMaker, spółkę zależną Apple). Bento to Access, a FileMaker to MS-SQL (z grubsza). Oczywiście aplikacja poczty to piąty element, którego użyjesz do pełnego zastąpienia Appleworks.

Edycja: Bento nie jest już opcją. FileMaker zaprzestał produkcji / wsparcia dla Bento. Istnieją inne opcje, takie jak TapForms na stronie http://www.tapforms.com .


4

Oto rada udzielona przeze mnie we wrześniu 2012 r. Koledze, którego córka zastanawiała się nad pakietami biurowymi.


… Jeśli kiedykolwiek będzie musiała pracować z formatami Microsoft Office, bez Microsoft Office na swoim komputerze Mac: 

LibreOffice

Darmo. Przyjmowane darowizny.

NeoOffice

Jeśli nie używasz Mountain Lion: nieco przestarzały NeoOffice 3.2.1 dla Leopard, Snow Leopard lub Lion na Intel Mac jest bezpłatny: https://www.neooffice.org/neojava/en/mirrors.php?file=NeoOffice- 3.2.1-Intel.dmg

Obecny pakiet NeoOffice 3.3.x dla systemu Snow Leopard, Lion lub Mountain Lion na komputerze Macintosh wymaga niewielkiej darowizny w wysokości 6 GBP lub więcej (mniej niż koszt pakietu Microsoft Office).

Jeśli potrzebujesz wsparcia od (kilku) programistów NeoOffice, jest to bardziej kosztowne - „… 60 £… lub więcej w ciągu ostatniego roku …”. Odpowiedzi programistów w tym obszarze są doskonałe (znacznie lepsze niż odpowiedzi Microsoftu na problemy z pakietem Office), więc koszt nie jest nieuzasadniony, ale nie powinienem spieszyć się z zalecaniem tego poziomu inwestycji codziennemu użytkownikowi aplikacji / pakietu biurowego.

Porównanie

Kluczowa różnica do niedawna:

  • NeoOffice potrafi czytać i pisać .docx
  • niektóre wersje OpenOffice.org (pod pewnymi względami poprzednik LibreOffice) mogły czytać, ale nie zapisywać .docxplików.

Obecna wersja 3.6.1.2 LibreOffice może zarówno odczytywać, jak i pisać .docx :-) - Nie badałem jej możliwości z wielką wiernością dla wszystkich zastosowań tego formatu Microsoft lub innych formatów MS, ale twórcy LibreOffice są ogólnie dobrze traktowane.

streszczenie

Wypróbuj LibreOffice, jest bezpłatny i nie powinien wyrządzać szkody.

Aby .docxdomyślnie preferować dokumenty tekstowe, zobacz zrzuty ekranu na stronie http://www.wuala.com/grahamperrin/public/2012/09/26/a/?mode=gallery

Jeśli LibreOffice nie jest wystarczająco dobry, staraj się uzyskać kopię pakietu Microsoft Office o obniżonych kosztach.


Niektóre z powyższych informacji dotyczą Snow Leopard, którego nie znajdziesz na nowym komputerze Mac, ale cytuję szeroką radę dokładnie tak, jak podano we wrześniu.

Dodatkowo:

Apache OpenOffice

Artykuły takie jak LibreOffice vs. OpenOffice, nie zawsze proste «Moc psuje się proporcjonalnie do nierównowagi przypominając, że niektóre przypadki użycia mogą skorzystać z tego projektu Apache Incubator. W szczególności akapit końcowy:

… Myślę, że OpenOffice mógł bardziej skupić się na kompatybilności dokumentów MS Office, podczas gdy LibreOffice skupił się na zaawansowanych funkcjach. Obawiam się, że moje potrzeby pracodawców są bezpośrednio powiązane z kompatybilnością MS Excel z nowymi funkcjami.


Graham, dziękuję za dodanie alternatyw Open Source (+1). Chciałem tylko upewnić się, że wiesz, że kombinezon „iWork” firmy Apple obsługuje dokumenty MS (możesz importować i eksportować .docx itp.). Nie wiem, czy możesz przekonwertować bazę danych Access na Bento. Nigdy nie musiałem próbować.
Everett,

1
Najwyraźniej możesz przekonwertować dostęp do Bento: jabakobob.net/mdbviewer/docs/v2/en/pages/migration/…
Everett

@Everett dziękuję - twoja odpowiedź została przegłosowana, ale tutaj wykluczyłem iWork, ponieważ aplikacje takie jak Pages nie mogą zapisywać w formacie, który jest zasadniczo zgodny z innymi pakietami.
Graham Perrin
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.