Jak trwale wyłączyć (wadliwą) kartę graficzną w MacBooku Pro?


18

Moja karta graficzna działa nieprawidłowo i uniemożliwia uruchomienie komputera MacBook Pro (2011).

Na podstawie moich badań będę musiał wymienić tablicę logiczną.

Wadliwa karta graficzna ATI uniemożliwia uruchomienie komputera MacBook Pro, ponieważ czasami blokuje się na szarym ekranie, nawet podczas korzystania z dysku CD odzyskiwania.


Cześć, czy znalazłeś jakieś rozwiązanie, aby wyłączyć GC za pomocą linii poleceń? (z wyjątkiem używania gfx, ponieważ nie mogę uruchomić systemu ...)
Thomas Ayoub,

@Samoth wypróbuj Rozwiązanie Ivana poniżej, ale prawdziwą poprawką jest albo wymiana płyty logicznej, albo ponowne lutowanie (co może unieważnić gwarancję, a nawet może odmówić naprawy nawet po wygaśnięciu gwarancji). Jeśli tak, upewnij się, że używasz arktycznego srebra.
frazras

Odpowiedzi:6

Miałem ten sam problem z tą samą kartą. Wiem, że nie uruchamia się, gdy na ekranie logowania widzę poziome niebieskie paski przez logo Apple, potem przechodzi na biały ekran i fani się rozkręcają.

Znalazłem najbardziej niezawodny sposób na uruchomienie: przejście do białego / szarego ekranu po logo Apple, a następnie zamykam wieko i owijam go kocem lub wkładam do rękawa laptopa. Przegrzeje się i automatycznie wyłączy. Niemal za każdym razem uruchomi się w tym stanie.

Kiedyś było napięte, ale po 9 miesiącach jest dość standardowe.


Więc po przegrzaniu zaczyna się ponownie? Czy pomija biały ekran?
frazras

@frazras, zaczyna się po przegrzaniu. Włączam go, a szary ekran i szum fanów. Połóż go na kanapie, aby się przegrzał, po 2 - 10 uruchomieniach ponownie ładuje system operacyjny. Mogę przełączyć się na zintegrowany procesor graficzny za pomocą gfxCardStatus. Następnie może działać przez kilka dni bez uśpienia i ponownego uruchomienia.
Dmitriy,

Na podstawie odpowiedzi Dartha wydaje się, że sztuczka polega na wyłączeniu urządzenia w stanie bez zasilania, aby karta inteligentna stała się domyślna.
frazras

@ ivan-c-brugere To działało dla mnie na moim MacBooku Pro 17 ”(początek 2011 r.), dziękuję!
David Holm

4

Jeśli ktoś nadal szuka sposobów, aby to zrobić, sprawdź ten post na forum MacRumors.

Postępowałem zgodnie z instrukcjami, a mój 15-calowy MacBook Pro 2011 (z uszkodzoną dyskretną kartą graficzną AMD) działa doskonale, używając tylko zintegrowanej grafiki.

https://forums.macrumors.com/threads/force-2011-macbook-pro-8-2-with-failed-amd-gpu-to-always-use-intel-integrated-gpu-efi-variable-fix. 2037591 / page-5 # post-24511780

https://forums.macrumors.com/threads/force-2011-macbook-pro-8-2-with-failed-amd-gpu-to-always-use-intel-integrated-gpu-efi-variable-fix. 2037591 /


3

Nie ma linii między naprawą obwodu z wadliwą kartą, która obniża napięcie, a zabiciem magistrali komunikacyjnej lub przegrzaniem, a jedynie chirurgicznym wyłączeniem lutowanego elementu.

Musisz zamienić planszę lub zacząć niszczyć rzeczy i mieć nadzieję, że zgadniesz dobrze i nie wyrządzisz więcej obrażeń niż pożytku, gdy rozłączasz ślady na planszy.

Jeśli posiadasz szczegółowe informacje diagnostyczne dotyczące dokładnej awarii, być może byłoby coś do zrobienia, ale jak napisano, nie ma powodu do nadziei, że możesz przedłużyć żywotność tego komputera.


2

Wygląda na to, że znalazłem bardziej niezawodne lub trwałe rozwiązanie programowe pozwalające na trwałe wyłączyć dyskretny procesor graficzny i użyć Mbp (mój Mbp 8.3 17i na początku 2011 r.) Ze zepsutym dyskretnym procesorem graficznym (nie uruchamia się) niż gfxCardStatus 1.8-2.2.1, a mianowicie https: //github.com/0xbb/gpu-switch. Pamiętaj, że jest tam tylko kod źródłowy, więc Xcode wymaga skompilowania pliku binarnego. Aplikacja działa z terminala, podobno używa tego samego kodu co gfxCardStatus, ale zapisuje to ustawienie w NVRAM (PRAM), więc maszyna pozostaje przełączana na wewnętrzny procesor graficzny przy następnym uruchomieniu (rozruchach) / wake (s). To uratowało mnie od częstych wyłączeń przed przegrzaniem pod kocem tylko po to, aby załadować system operacyjny (po zamknięciu przed przegrzaniem system wymusza użycie igpu, ale ten stan zmienia się po kilku rozruchach, więc konieczne staje się ponowne przegrzanie). Po około tygodniu testów przełącznika GPU muszę jednak stwierdzić, że to rozwiązanie ma również swoje wady: działa dobrze po wyłączeniu (w tym nienormalnym lub wymuszonym), uśpieniu, hibernacji, ale nie zapobiega przełączeniu MBP na dgpu na uruchamianie wymagających aplikacji graficznych, takich jak Google Maps w przeglądarce. gfxCardStatus (tryb tylko zintegrowany) jest lepszy pod tym względem, więc używam obu i teraz mogę powiedzieć, że maszyna jest bardzo stabilna i niezawodna. Mam nadzieję, że to pomoże) Andrei


1

Mój początek 2011 r. 17 "zaczynał wczoraj wyświetlać błędy w grafice. Dzisiaj się nie uruchamia. Uruchamianie kończy się niepowodzeniem, gdy ekran wyświetla pionowe paski zamiast szarego tła, gdy pojawia się logo jabłka. Logo jabłka znika i pozostaje tylko szara. Następnie fani podnoszą się .

Mogę wrócić do udanego rozruchu dzięki zintegrowanej grafice. Oto jak:

 1. Pozwól systemowi zakończyć nieudane uruchomienie wraz z wirującymi wentylatorami.
 2. Przejdź procedurę logowania w ciemno
 3. Poczekaj odpowiedni czas na zakończenie logowania.
 4. Usuń zasilacz (te kroki wydają się zmuszać komputer do przejścia na domyślną zintegrowaną grafikę)
 5. Przytrzymaj przycisk zasilania przez pięć sekund, aby wymusić wyłączenie zasilania.
 6. Naciśnij przycisk zasilania i uruchom ponownie normalnie na zintegrowanej grafice.

Po uruchomieniu używam gfxCardStatus, aby ustawić grafikę tylko zintegrowaną. Oczywiście nie można używać mojego monitora zewnętrznego.


Co zrobić, jeśli masz automatyczne logowanie (bez hasła)? Jeśli pominiesz kroki 2 i 3.
frazras

0

Ten sam problem napotkałem na moim MacBooku Pro z końca 2011 r. 15 ". Po sprawdzeniu kilku możliwości (zła pamięć RAM, oprogramowanie układowe, uszkodzony system operacyjny itp.) Doszedłem do wniosku, że mam wadliwą dyskretną kartę graficzną (AMD Radeon HD 6750M). Zintegrowany karta (Intel HD Graphics 3000) wydaje się być w porządku. Po zakończeniu procesu rozruchu można wymusić użycie zintegrowanej karty za pomocą oprogramowania gfxCardStatus ( http://gfx.io/). Jednak nie mogłem znaleźć sposobu, aby wymusić użycie zintegrowanej karty graficznej podczas rozruchu. Udało mi się stwierdzić, że proces rozruchu można zakończyć po pozostawieniu pustego ekranu na około 15 lub nawet 30 minut, wyłączeniu komputera i ponownym włączeniu. Nadal uczę się o tym problemie ... W każdym razie wydaje się, że można wymienić dyskretną kartę graficzną bez wymiany płyty logicznej. Powodzenia, Hani


2
Czy w ogóle można usunąć dyskretną kartę graficzną? Chcę, żeby działało tylko przy użyciu zintegrowanego.
Dmitriy,

0

Minęło około siedmiu miesięcy, odkąd moja karta popsuła się. Od tego czasu wykonałem 3 lutowania za pomocą pistoletu na gorące powietrze. Te poprawki trwają około miesiąca. To, co naprawdę robię, to modlić się, aby faktycznie przechodziło poza ekran rozruchowy, co czasami robi po 30 ponownych uruchomieniach. Następnie uruchamiam gfxCardStatus ( http://gfx.io/ ), a następnie upewniam się, że nie uruchomię się ponownie. Niedawno miałem 45 dni nieprzerwanego działania, dopóki krótkie połączenie USB nie zmusiło mnie do ponownego uruchomienia. Nie udało się, wyłączyłem go na około sześć godzin, spróbowałem ponownie i uruchomiłem się. Nie pracowałem 13 dni, odkąd uruchomiłem wewnętrzną kartę wywiadowczą.

WARNING!!!!

Nie rób lutowania, jeśli planujesz wymienić płytkę logiczną w sklepie z jabłkami. Nie będą chcieli zaakceptować zmodyfikowanego systemu, a TEKSERVE w Nowym Jorku naliczył ponad 1000 USD za płytę logiczną, która jest droższa niż MBP z drugiej ręki w serwisie eBay.


7 reflows latr i wciąż się dzieje :-) :-(
frazras 18.10.13

więc jak idzie twój Macbook? Czy wyjmujesz płytkę logiczną, aby lutować za pomocą opalarki? Jak to robisz?
Dmitriy,

1
Jestem w piątym miesiącu mojego ostatniego lutowania, tym razem użyłem mieszanki ciepła Artic Silver i zrobiło to cuda, nawet wytrzymało wydobywanie kryptowalut :-) Muszę całkowicie usunąć moją tablicę logiczną i owinąć ją folią aluminiową (z wyjątkiem układu graficznego). Następnie stosuję ciepło z pistoletu na gorące powietrze (zakupionego na Amazon) przez około 5 minut lub dłużej. Użyj arktycznego srebra, aby ponownie podłączyć radiatory, a następnie jesteś
gotowy

Więc musiałeś też kupić zestaw wkrętaków do MacBooka Pro? Przejrzałem samouczki dotyczące usuwania płyty logicznej, wygląda ona dość skomplikowana i czasochłonna. Jaką temperaturę wytwarza Twoja opalarka?
Dmitriy,

Tak, kupiłem śrubokręty t5, t6 i mini Phillips, po 6 miesiącach musiałem ponownie się napełnić (po raz 6) i tym razem ponowne uruchomienie zajęło 1 godzinę i 15 minut. Rzeczywisty proces przepływu zajął 5 minut. najdłużej zajęło się oczyszczenie starej mieszanki ciepła :-P Moja broń palna (którą kupiłem, aby nie wydać 1000 $ na kartę logiczną) przechodzi ze 100 do 380ºC Robię: 1 minuta 100 ° C, 1 minuta 200 ° C, 30 s 300 ° C, 30 s 380 ° C, potem fajne @ 30s 300C, 30s 200C i 1 minuta powrotu w 100ºC to wymyśliłem, ale gdzieś przeczytałem, że tak to się dzieje w fabryce, stopniowe ogrzewanie i chłodzenie, GOODLUCK!
frazras

0

Miałem podobny problem z bootowaniem z MBP 17 cali (początek 2011 r.). Widziałem całą akcję online, procesy itp. Mam nadzieję, że Apple zrobi wycofanie, ponieważ zostało kupione przeze mnie do intensywnych zadań graficznych, takich jak edycja wideo.

Postępowałem zgodnie z tymi krokami i uzyskałem praktyczną poprawkę:

 1. Jeśli uruchomisz się i dostaniesz pionowe paski> logo jabłka> biały szary ekran, pozwól mu się rozgrzać, gdy wentylatory zablokują klawiaturę przed odpowietrzeniem lub zawiną MBP w koc.

 2. Robi się gorąco. Zostawiłem go na około pół godziny, a następnie wyłączyłem, przytrzymując przycisk zasilania.

 3. Następnie pozwalam mu całkowicie ostygnąć (w rzeczywistości kładę go na balkonie).

 4. Następnie uruchomił się i do tej pory wydaje się być w porządku. Podłączyłem go nawet do kina i grałem w HD na youtube. Trochę się nagrzało, ale do tej pory nie było problemu z GPU.

 5. Wcześniej próbowałem GFXbench, aby go przetestować, i przy rozruchu wrócił do linii pionowych.

 6. Jeśli twój MBP nie przejdzie do białego ekranu przed zamknięciem podczas próby uruchomienia, przytrzymaj klawisz opcji i uruchom komputer na dysku odzyskiwania. To dało mi biały ekran i wysoki hałas wentylatora.

Mam nadzieję, że to pomaga, Matt


Wow, wygląda na to, że wszyscy dostaliśmy złe jabłka ... appleinsider.com/articles/14/10/28/… Metoda, którą zasugerowałeś, działała dla mnie tylko tymczasowo. Musiałem zrobić hardkorowy lutowanie, aby uzyskać długoterminowe wyniki. Jednak po 2 latach samodzielnego naprawiania kupiłem nowy, stary nadal działa od ostatniego lutowania lutu (# 9 lub # 10), ale wyłączy się, jeśli nie będę miał ciągle wentylatora. Bateria również uległa awarii i musiałem kupić inną firmę, więc było to zbyt stresujące, aby sobie z tym poradzić.
frazras

0

Dowiedziałem się, i jest to całkowicie nielogiczne, że jeśli po ponownym uruchomieniu pojawi się pusty ekran, po włożeniu instalacyjnej płyty CD lub innego woluminu rozruchowego i przytrzymaniu opcji mój komputer Mac uruchomi się normalnie później. Oczywiście nie pomoże to na dłuższą metę, ale prawie zawsze to rozwiązuje problem przez pewien czas.


0

Udostępniam to, ponieważ zadziałało dla mnie. Apple odmawia gwarancji na to urządzenie, ponieważ wymieniłem akumulator / dysk twardy w urządzeniu jako część wymienianą przez użytkownika.

Więc jeśli masz problem z kartą graficzną, nie musisz wkładać jej do folii / piekarnika / pistoletu na gorące powietrze lub koców, aby ją podgrzać. Mam prostsze rozwiązanie!

Otwórz tylną pokrywę i odłącz 2 wentylatory. Załóż pokrywkę, a następnie włącz ją i pozwól jej dostać się do złego ekranu wideo. Pozostaw na dobre 7-10 minut i pozwól mu się rozgrzać. Spowoduje to automatyczne lutowanie rozpływu chipa bez rozłączania go i wykonywania technik piekarniczych.

Raz załączyłem suszarkę do włosów i zadziałało, więc zastanawiałem się, dlaczego nie pozwolić jej się rozgrzać bez wentylatorów, ciepło pozostaje i ma ten sam efekt. Ta procedura powoduje, że działa przez około 1 miesiąc. Następnie musisz to zrobić ponownie. Odłączanie wentylatorów jest łatwe i może być powtarzane wielokrotnie. Już nawet nie wkręcam tylnej pokrywy!


0

stary wątek, ale miałem ten sam problem.

macbook pro pod koniec 2011 roku - amp gpu działa dobrze, ale intel igpu nie działa.

Uruchamianie w trybie ratunkowym i usuwanie Intel GPU / Switch Kext działało dla mnie. AMP GPU zużywa znacznie więcej energii, a chłodnica pracuje z powodu wyższych temperatur.

ps u indywidualistów nie miałem szczęścia usunąć intel kext, yosemite działało dobrze po 1. próbie.

może to komuś pomoże :)


Brzmi interesująco, nie mam już MacBooka 2011, ale nawet przejście do trybu ratunkowego było dla mnie problemem, ponieważ miałoby to miejsce podczas uruchamiania.
frazras

0

Dla tych, którzy nie mogą uzyskać dostępu do swojego oprogramowania MBP (OSX lub trybu odzyskiwania), można zrobić proste rozwiązanie, odwracając MacBooka Pro, gdy MBP jest włączony (zrób to tak, jakby ekran był odwrócony do góry nogami, a klawiatura skierowana była mocno powierzchnia lub biurko). Ogrzewa to wadliwe GPU i samo się regeneruje. Przed użyciem laptopa pozwól mu ostygnąć. Kilka godzin wykona pracę. W moim przypadku mój MPB ​​był wyłączony i fajny.

Następnie możesz zainstalować program o nazwie GFXCardStatus 2.1 (w tym przypadku działa tylko v.2.1) i wyłączyć wadliwy procesor graficzny. Aby uzyskać przewodnik na temat programu, przeczytaj ten link

Dla mnie to zadziałało i jeśli jakiś problem pojawi się w przyszłości, odpowiednio zaktualizuję odpowiedź.

Osobiście dziękuję użytkownikowi mayymacman, użytkownikowi z forów, do których linkuję, który to zauważył.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.