Eksportować adnotacje w formacie PDF tylko przy użyciu podglądu?


12

Korzystam z Preview w OS X i GoodReader na iPadzie do czytania i adnotowania plików pdf. GoodReader pozwala mi „przeglądać podsumowanie”, które jest listą tekstową wszystkich wyróżnionych sekcji i komentarzy dodanych do pliku pdf.

Podgląd umożliwia wyświetlanie adnotacji na pasku bocznym, ale nie mogę znaleźć sposobu na ich wyeksportowanie. Naprawdę chcę utworzyć plik .txt zawierający tylko adnotacje w formacie pdf.

Czy ktoś wie, jak to zrobić, czy to w Podglądzie, czy w innej aplikacji, której adnotacje można przeglądać w GoodReaderze i odwrotnie?

Odpowiedzi:


8

Popieram tę odpowiedź. Robię to samo z PDF Expert zamiast GoodReader. Naprawdę ważne jest, aby wykonać konwersję w Skimie na KOPII oryginalnego pliku PDF, ponieważ w przeciwnym razie ekspert PDF (lub GoodReader, jak sądzę) straci adnotacje po konwersji (np. Jeśli masz pliki PDF w Dropbox, które następnie otwórz na iPadzie lub komputerze Mac). Istnieje jednak nieco bardziej eleganckie rozwiązanie. To trywialne, ale unika tworzenia kopii pliku PDF:

Otwórz plik PDF z adnotacjami w Skim, przekonwertuj na Skim notatki, eksportuj notatki do tekstu lub RTF, a następnie zamknij Skim bez zapisywania. Twój oryginalny plik PDF z notatkami pozostanie niezmieniony (a zatem nadal opatrzony adnotacjami dla GoodReadera), ale wyeksportujesz i zapiszesz swoje notatki i wyróżnienia.

Jak powiedziałem, banalne ...


2
Co z automatycznym zapisywaniem w Moutain Lion?
Macrod,

5

Możesz rzucić okiem na działanie Automatora „Pliki PDF> Wyodrębnij adnotacje PDF”.


Jest to przydatne, ale stwierdziłem, że rzadko rzetelnie wyodrębnia wszystkie adnotacje.
Macrod

Stworzyłem jeden, ale wydaje się, że nie działa. : (! ScreenShot
Lorem Ipsum Dolor

3

Jako obejście znalazłem to:

Adnotacje w Preview lub GoodReader. Na iPadzie GoodReader może wyodrębnić tekst adnotacji po wybraniu opcji „wyświetl podsumowanie”. To podsumowanie można zapisać jako plik txt.

[ Aktualizacja : Wydaje się, że GoodReader usunął „podsumowanie widoku” w formacie .txt z jakiegoś niezgłębionego powodu. Obejściem (przynajmniej dla mnie) jest skorzystanie z bezpłatnej usługi, Send to DropBox . Po prostu wybierasz „podsumowanie e-maila”, a adnotacje pojawiają się w wiadomości e-mail. Wyślij to na swój adres e-mail Wyślij na DropBox, a otrzymasz plik .txt z adnotacjami. Na wiele sposobów, jeśli używasz DropBox, jest to łatwiejsze, ponieważ odcina to etap przesyłania pliku .txt]

Na OS X pobrałem Skim . Mogę otworzyć kopię pliku PDF z adnotacjami w Preview lub GoodReader, a następnie przekonwertować adnotacje do formatu .skim, wybierając plik> konwertuj notatki. Po wykonaniu tej czynności mogę wybrać plik> eksportuj i istnieje możliwość eksportu notatek jako pliku txt.

Jeśli ktoś mógłby wymyślić bardziej eleganckie rozwiązanie, bardzo chciałbym go usłyszeć.


Obecny GoodReader wciąż ma „Podsumowanie e-maila”, które bardzo dobrze to osiąga.
Ahmed Fasih

3

Istnieje naprawdę proste, ale solidne narzędzie online do wyodrębniania najważniejszych informacji i notatek z plików PDF dostępnych na stronie: sumnotes .

Obsługuje nie tylko różne zaawansowane funkcje, takie jak selektywna ekstrakcja lub ekstrakcja predykcyjna, ale także pozwala zapisać wyodrębnione podświetlenia w plikach TXT lub DOC. Obsługuje wszystkie przeglądarki i systemy operacyjne i nie wymaga instalacji. To też jest darmowe.


Co jeśli jesteś offline?
Macrod

uzgodnione, całkiem dobre, ale zwróć uwagę na limit (50) liczby „darmowych” wypakowań, zanim będziesz musiał zaktualizować swoje konto
malcook

2

Próbowałem Automatora, ale wydaje się, że nie jest w stanie wyodrębnić notatek, widzi, że są wyróżnione i je wyświetla, ale nie wyodrębnia ich zawartości. Próbowałem Skim, i działa tylko z niektórymi atrakcjami, nie wszystkimi, więc nie dość dobrze. W końcu polubiłem aplikację, która działa bardzo dobrze i ma również ładne funkcje, podkreśla aplikację dostępną w sklepie z aplikacjami. Niestety w UE kosztuje 29,99 €. Szkoda, że ​​Apple nie wbudowało tej funkcji w wersję zapoznawczą ... Jeśli ktokolwiek wie, jak zmusić Automatora do działania, lub jeśli trzeba coś skonfigurować w wersji zapoznawczej przed próbą wyodrębnienia najważniejszych, byłoby to bardzo cenną informacją. (OS X.11.6)


2

Oto aplikacja, która powinna działać. Wystarczy otworzyć go, a następnie albo otworzyć plik PDF za pomocą menu pliku, albo przeciągnąć i upuścić plik PDF na ikonę doku.

A oto kod źródłowy (projekt XCode).


Nie jestem nawet pewien, czy to działa, ale zanim poznałem funkcje Quartz, stworzyłem narzędzie wiersza poleceń .

Po prostu kodowanie jeszcze nie działa, więc niektóre znaki nie są przetwarzane dobrze (w moim przypadku było wystarczająco dobre).

Aby go uruchomić, umieść plik binarny w folderze, umieść tam również plik PDF, przejdź do folderu w oknie terminalu:

cd nazwa_folderu

Następnie uruchomić :

wyciąg_noty my_pdf.pdf > notes.txt

Kod źródłowy (również projekt XCode) tutaj .


-4

Zawsze możesz nacisnąć Cmd Z lub Edycja> Cofnij. Ta sama rzecz.


2
To w jakiś sposób nie pasuje do pytania, ale może wymagać jedynie dodatkowych wyjaśnień. Czy możesz trochę rozszerzyć swoją odpowiedź?
nohillside
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.