Klawisze funkcyjne Microsoft Natural Ergonomic Keyboard są zawodne


11

Mam naturalną ergonomiczną klawiaturę Microsoft podłączoną do mojego MacBooka 2011.

Normalne klawisze klawiatury (litery itp.) Zawsze działają dobrze; istnieje jednak problem z różnymi klawiszami funkcyjnymi.

Zasadniczo nie działają, dopóki nie przejdę do Preferencji systemowych -> Klawiatura Microsoft. Gdy przejdę do tego przedpanu, wszystko znów zacznie działać.

Wygląda na to, że nieco losowo przestaje działać, wymagając ode mnie ponownego przejścia do Preferencji systemowych, aby działało.

Jak mogę to naprawić? Wygląda na to, że demon / sterownik, który ma sprawić, że klucze działają, ulega awarii, ale bez powodzenia przeszukałem Console.app pod kątem Microsoft.

Odpowiedzi:


10

Powodem tego jest to, że pomocnik klawiatury Microsoft nie jest w jakiś sposób dodawany do elementów logowania przez instalatora sterownika klawiatury. Pomocnik znajduje się jednak w okienku preferencji klawiatury Microsoft , więc jest uruchamiany po otwarciu, a tym samym przywraca pełną funkcjonalność klawiatury.

Proste rozwiązanie jest następujące:

  1. Otwórz Preferencje systemowe ;
  2. Przejdź do Użytkownicy i grupy> {twój użytkownik}> Elementy logowania ;
  3. Kliknij ikonę + pod listą elementów logowania;
  4. Po otwarciu okna Findera naciśnij + + G;
  5. Gdy pojawi się formularz, wklej do niego /Library/PreferencePanes/Microsoft Keyboard.prefPane/Contents/Resources/:;
  6. Wybierz plik MicrosoftKeyboardHelper i naciśnij Dodaj ;

Otóż ​​to. Klawiatura powinna teraz zachować funkcjonalność klawiszy funkcyjnych po ponownym uruchomieniu.


Jest to diabelnie subtelny problem, ponieważ pierwszą rzeczą, którą robisz, aby go naprawić (otwarcie panelu preferencji), naprawia go, dopóki nie uruchomisz ponownie lub wylogujesz się. Myślę, że prawdopodobnie przez lata zmarnowałem na to wiele godzin, tyle dzięki za dostarczenie, oczywistego z perspektywy czasu, rozwiązania.
Perry,

14

Mam także klawiaturę Microsoft Natural Ergonomic Keyboard. W moim przypadku prostym rozwiązaniem było naciśnięcie F Lockklawisza po prawej stronie wiersza funkcji (po lewej stronie Print Screenprzycisku). Nie zdawałem sobie sprawy, że przycisk istniał do tej pory.


Zalogowałem się tylko po to, aby wyrazić opinię: |
Chan Le

Tego też mi brakowało. Dziękuję
Viktor Malyi,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.