Jak mogę zmusić aplikację Mountain Lion's Messages do odświeżenia rozmowy?


19

Czasami, gdy pojawia się iMessage i przełączam się do aplikacji Wiadomości, rozmowa nie zawiera nowej wiadomości.

Wiem, że wiadomość została odebrana, ponieważ pojawił się baner ostrzegawczy z poprawnym tekstem wiadomości, ale nie pojawia się w Wiadomościach. Wydaje się również, że nie jest obecny w Centrum powiadomień, mimo że ma wyświetlać 5 ostatnich elementów.

Czasami zamknięcie i ponowne otwarcie Wiadomości spowoduje odświeżenie rozmowy z nową wiadomością, ale czasem nie. I nadal nie pojawiają się w Centrum powiadomień.

Czy istnieje jakiś niezawodny sposób, aby zmusić Wiadomości do odświeżenia lub ponownego załadowania bieżącej rozmowy? A może przede wszystkim sprawi, że odbierze wiadomości?


2
Po prostu wtrącam się, by powiedzieć, że zauważyłem to zjawisko i zastosowałem te same nieregularnie skuteczne metody, aby temu przeciwdziałać. Wiadomości w ogóle wydają się słabe przy archiwizowaniu wiadomości. Widziałem też, jak porzucają całe rozmowy. iChat był znacznie bardziej niezawodny.
D Raymond,

Odpowiedzi:


3

Czy istnieje jakiś niezawodny sposób, aby zmusić Wiadomości do odświeżenia lub ponownego załadowania bieżącej rozmowy? A może przede wszystkim sprawi, że odbierze wiadomości?

Nie. Wiadomości są bardzo błędne dla wielu użytkowników i obecnie nie jest znana poprawka. Uważam, że najważniejsze problemy po stronie klienta zostały rozwiązane w Mavericks, ale jeszcze ich nie uruchomiłem, więc być może nie.

O ile mi wiadomo, najlepszym rozwiązaniem jest wylogowanie się z konta, ponowne zalogowanie, a następnie ponowne uruchomienie Wiadomości. Dla mnie to naprawia kolejność wiadomości (więc są one sortowane według znacznika czasu) i ogólnie utrzymuje Wiadomości przez pewien czas płynnie. Jednak poprawka nie wydaje się trwać dłużej niż kilka dni.


2

Przewiń na górę konwersacji i przewiń dalej, a spowoduje to odświeżenie.

W ten sposób próbuje się ponownie załadować historię konwersacji, a podczas ładowania przewija się nowe wiadomości na dole.

Wiadomości są bardzo wadliwe w związku z moim użyciem, ponieważ wiadomości pojawiają się na wszystkich moich urządzeniach, a czasem jedno urządzenie pokazuje prawidłową kolejność, a drugie nie. Możesz także wypróbować zarówno ciebie, jak i osobę, do której wysyłasz wiadomość, usunąć historię czatów na wszystkich urządzeniach, aby całkowicie odświeżyć rozmowę, jeśli dzieje się to tylko z jedną osobą.


1
To mi nie działa. Może myślisz o wersji Wiadomości na iOS?
Robert

Żadne iOS nie wymaga naciśnięcia przycisku „Załaduj wcześniejsze wiadomości”. Dla mnie przynajmniej w OSX działa, gdy przewijam do góry.
SteppingHat

1
To załaduje historię, przynajmniej wiadomości w Mountain Lion. Jednak nie odświeża ani nie wymusza sprawdzania nowych wiadomości.
Alex

Przewijanie do góry powoduje, że na dole pojawiają się dla mnie nowe wiadomości, choć może to zabrzmieć dziwnie.
tubedogg,

Tak, mam problem polegający na tym, że czasami wiadomości nie działają zgodnie z wczorajszymi wiadomościami na dole, gdy wiem, że otrzymałem nowe. Przewijanie na górę wydaje się dziwnie przywracać wszystko na swoje miejsce.
SteppingHat

0

Szczerze mówiąc, myślę, że jest to bardziej problem z synchronizacją z centrum danych niż problem z samą aplikacją kliencką. Złapanie wielu klientów w tym samym punkcie nie jest tak proste, jak się wydaje. Zwłaszcza, gdy jeden z klientów był offline. Biorąc pod uwagę wszechobecny charakter skargi, wolałbym, aby była to usterka po stronie serwera. Co sprawia, że ​​jest to coś, co po prostu trzeba poczekać, aby zobaczyć naprawione. To samo dotyczy sytuacji, gdy i tak jest to problem klienta, ponieważ Wiadomości nie są oprogramowaniem typu open source, każda poprawka zostanie dostarczona przez Apple za pośrednictwem Aktualizacji oprogramowania / App Store.


-3

uruchom go ponownie (i poczekaj), w przeciwnym razie ustaw status offline i ponownie online (również poczekaj)


1
Jak powiedziałem w pytaniu: czasami to działa, czasem nie.
Robert
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.