Zainstaluj 2 różne wersje OS X na tym samym komputerze / dysku twardym


14

OK, oto moja sytuacja:

 • Jestem programistą potrzebującym debugowania w różnych wersjach systemu OS X
 • Obecnie posiadam 2 komputery Mac: MacBook Pro i iMac
 • iMac ma na sobie system Snow Leopard (10.6) - został fabrycznie zainstalowany
 • MacBook został zaktualizowany do wersji Lion, a następnie do Mountain Lion (10.8)
 • Kupiłem Lion & Mountain Lion za pośrednictwem App Store.

Czego potrzebuję :

 • Zainstaluj OS X 10.7 wraz z kilkoma innymi instalacjami (na innej partycji? Poprzez coś takiego jak Parallels? Nie wiem ... Pomysły?)

Pytania :

 • Jak najlepiej to osiągnąć? (Nie dbam o to, czy 10.7 pójdzie z 10.6, czy 10.8)
 • Gdzie mogę znaleźć pakiet instalacyjny dla 10.7? (pamiętaj, już go kupiłem)

Uwaga : najprawdopodobniej zrobię to przy użyciu partycji. Rdzeń pytania brzmi: GDZIE jest mój plik instalacyjny w wersji 10.7?

Odpowiedzi:


12

Jest to całkowicie możliwe. Używam jednego z obu poniższych wariantów w zależności od tego, co próbuję przetestować:

Wirtualne maszyny

Możesz uruchomić system OS X 10.7 i nowsze w najnowszych wersjach Parallels i VMWare Fusion. W ten sposób można również uruchomić warianty serwera starszych wersji OS X; te starsze warianty serwerów działają również w VirtualBox, który jest bezpłatny do użytku osobistego.

Zalety:

 • Uruchom wiele wersji OSX jednocześnie
 • Powinno być łatwiejsze do zautomatyzowania (skryptowego) testowania
 • Migawki ułatwiające przywracanie poprzednich stanów systemu operacyjnego (np. Różne poziomy poprawek itp.)
 • Nie musisz partycjonować dysku

Niedogodności:

 • Zauważalnie wolniejszy niż natywnie zainstalowany OSX.
 • Jeśli oprogramowanie, które chcesz przetestować, wykorzystuje akcelerację 3D lub inne funkcje sprzętowe inne niż USB, prawdopodobnie będziesz mieć problemy. Nawet urządzenia USB mogą, ale nie muszą działać poprawnie.
 • Parallels i VMWare Fusion kosztują pieniądze (ale realistycznie to niewiele)
 • Wymaga dużej ilości pamięci RAM. Z 4GiB jest to praktycznie wykonalne, ale polecam 6-8 lub więcej. Pamięć RAM jest dość tania, ale niektóre komputery Mac są ograniczone do 4GiB lub nie podlegają aktualizacji.

Nie mam Parallels, ale kiedy spróbowałem, instalacja była dość prosta. VMWare Fusion wymaga tylko Lion Installer.app (lub Mountain Lion Installer.app ) z App Store do skonfigurowania VM. Gdy poprosi o dysk lub obraz dysku, po prostu przeciągnij .app instalatora z Findera do okna asystenta.

Multi-boot

Możesz zainstalować dodatkowe wystąpienia OSX na swoich komputerach i łatwo przełączać się między nimi, albo poprzez dysk startowy w Preferencjach systemowych, albo przytrzymując klawisz Alt / Option, gdy usłyszysz dzwonek rozruchowy.

Możesz podzielić partycję na istniejącym dysku - zmniejszyć go za pomocą Narzędzia dyskowego i dodać dodatkową partycję podczas instalacji - lub zainstalować na dodatkowym dysku twardym lub dysku SSD. Może to być zewnętrzny dysk USB lub Firewire. Niektóre dyski Thunderbolt można także uruchamiać.

Aplikacja Installer.app

Dobrze, że już kupiłeś Lion, ponieważ nie możesz go już kupić w App Store. Najłatwiej będzie pobrać go na komputer Mac z systemem Snow Leopard : otwórz App Store, upewnij się, że jesteś zalogowany przy użyciu prawidłowego identyfikatora Apple ID i kliknij kartę „Kupione”. Powinieneś tam móc pobrać Lion.

Po zakończeniu pobierania będzie to aplikacja w katalogu Aplikacje. Nie uruchamiaj go, ponieważ spowoduje to uaktualnienie instalacji Snow Leopard. Jeśli wybierzesz trasę VM, możesz bezpośrednio użyć .app, w przeciwnym razie musisz wyodrębnić plik InstallESD.dmg z pakietu .app i „przywrócić” go do pamięci USB (min. 4 GB) za pomocą Narzędzia dyskowego. Następnie możesz uruchomić komputer z tego drążka, przytrzymując klawisz Alt, gdy usłyszysz dzwonek.

Zalecam również wykonanie kopii zapasowej aplikacji instalatora, ponieważ ponowne pobranie jej z App Store z Mountain Lion nie jest możliwe po wyjęciu z pudełka. Są obejścia, ale nie polegałbym na tym, że nadal istnieją.


To świetna odpowiedź. Tak zamierzam to zrobić. W rzeczywistości odkryłem, że kliknięcie opcji w zakładce Zakupy pomogło (tajny skrót?) I Lion pojawia się pod moimi zakupami, więc mogę pobrać go do systemu Snow Leopard OS X. Bardzo dziękuję, stary! :-)
Dr.Kameleon,

Wydaje się, że sztuczka polegająca na kliknięciu w opcję działa dla niektórych osób, a dla innych nie. Z jakiegoś powodu Lion pojawia się w moich zakupach w sklepie ML, mimo że nigdy nie kliknąłem karty. Cała sytuacja jest trochę nieporządna, nie rozumiem, dlaczego Apple nie sprzedaje już Lion, biorąc pod uwagę, że niektóre komputery Mac nie obsługują Mountain Lion. Tak czy inaczej, cieszę się, że działało to w twoim przypadku!
pmdj

@pmjordan Możesz nadal kupić Lion, jeśli chcesz, ale jest on dostępny tylko wtedy, gdy zadzwonisz do niego bezpośrednio. W artykule opublikowanym 24 stycznia 2013 r. Podano
Simon

Możesz to zrobić w wirtualnym pudełku za darmo, ale wymaga to obejścia ( macbreaker.com/2012/02/lion-virtualbox.html ). Istnieją obejścia dostępne dla hostów Windows i MacOS. Utworzyłem maszynę wirtualną macOS Sierra na moim komputerze z systemem Windows 10 za pomocą wirtualnego pudełka.
www139,

4

Ostateczne rozwiązanie (lub jak to zrobiłem)


Na moim komputerze iMac (z systemem Snow Leopard, 10.6.8):

 • Otwórz App Store
 • Przejdź do Moich zakupów
 • Ponownie pobierz OS X Lion

Po zakończeniu pobierania ponad 4 GB:

 • Otwórz Narzędzie dyskowe
 • Podziel dysk twardy na partycje
 • Otwórz instalatora Lion
 • Wybierz drugi dysk twardy jako cel
 • Zainstaluj OS X Lion

I voila!

Będąc facetem uniksowym i instalując wiele najdziwniejszych dystrybucji Linuksa, rzeczy te okazały się absurdalnie proste.

Teraz mój iMac działa zarówno w wersji 10.6, jak i 10.7 na dwóch osobnych partycjach.

Wielkie dzięki za pomoc, chłopaki!


3

Oto, co masz: dyski instalacyjne OS X Snow Leopard, Lion, Mountain Lion.

(Możesz wypalić Lion / ML na DVD, chociaż zdecydowanie zalecam karty SD, a obraz do wypalenia znajduje się w „Lion.app -> Spis treści -> SharedSupport” oraz wypalić lub przywrócić InstallESD.dmg)

W każdym razie możesz rozpocząć instalację gry. Możesz podzielić dysk twardy Mac na wiele partycji, a następnie zainstalować te wersje na różnych partycjach, tak jak w przypadku instalacji dowolnej wersji systemu operacyjnego.

Możesz użyć klawisza opcji podczas uruchamiania, aby uruchomić z SD / DVD lub dowolnej partycji.

Chcesz jednak sprawdzić dokumenty Apple dotyczące uruchamiania SD, ponieważ nie wszystkie komputery Mac z gniazdem kart SD obsługują to.

Zrobiłem to z konfiguracją „3xML”, więc wiem, że powinno działać.

Powodzenia!

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.