Mountain Lion 10.8.2, Preferencje Java zniknęły


11

Właśnie zainstalowałem najnowszą aktualizację Java z firmy Apple (Java dla OS X 2012-006) i chciałem zobaczyć, co się dzieje z moimi językami Java z aplikacją Java Preferences (która kiedyś istniała, /Applications/Utilitieschoć wydaje się, że tak jest) teraz zniknął. Masz pomysł, czy jest problem z moim systemem, czy też aktualizacja obliczyła Preferencje Java?


Nie tylko zniknęły preferencje, ale także java!
Fałszywe imię

Odpowiedzi:


0

Apple usunął preferencje Java z Lion i Mountain Lion w ramach aktualizacji. Powinien zostać wyświetlony monit o ponowną instalację z Oracle, gdy będzie to potrzebne.

http://support.apple.com/kb/HT5493


1
Apple nie usunął Java dla ML - ale
podany

Można to zdecydowanie dopracować bardziej szczegółowo.
Mort

1
Nic z Oracle nie przeinstaluje przestarzałych Preferencji Java firmy Apple; nie ma takiego podpowiedzi.
Graham Perrin

6

Ta aktualizacja ( Java dla OS X 2012-006 ) wyłącza wtyczkę Safari Java ze względów bezpieczeństwa. Według biuletynu technicznego Apple :

To wydanie aktualizuje system Java SE 6 dostarczony przez Apple do wersji 1.6.0_37 i jest przeznaczony dla OS X w wersji 10.7 lub nowszej.

Ta aktualizacja odinstalowuje dostarczoną przez Apple wtyczkę apletu Java ze wszystkich przeglądarek internetowych. Aby korzystać z apletów na stronie internetowej, kliknij region oznaczony jako „Brakująca wtyczka”, aby pobrać najnowszą wersję wtyczki Java z Oracle.

Ta aktualizacja usuwa również aplikację Preferencje Java, która nie jest już wymagana do konfigurowania ustawień apletów.

Oto łącze biuletynu technicznego Apple dotyczące ponownego włączania wtyczki

Jeśli potrzebujesz pełnego środowiska wykonawczego Java, możesz pobrać go bezpośrednio z Oracle, przechodząc na tę stronę internetową .


Końcowy punkt tej odpowiedzi może wprowadzać w błąd, ale powstrzymuję się od głosowania, ponieważ Oracle wprowadza w błąd. Zobacz wskazówkę w odpowiedzi na pytanie: Dlaczego wersja Java zweryfikowana przez Oracle różni się od wersji pokazanej w wierszu poleceń? - „w Java SE Downloads, zignoruj ​​JRE; pobierz i zainstaluj JDK.”.
Graham Perrin

Przypuszczam, że w szerokim znaczeniu masz rację. Jednak udostępniam samą stronę (za pośrednictwem linku), która zawiera łącza do wielu iteracji Java w różnych formach (tj. JRE, JDK itp.). Pozostawiam użytkownikowi wybór, który będzie wymagany.
Mort

6

Został usunięty, ponieważ Apple uważa, że ​​możesz użyć (nowego) panelu preferencji JAVA w Preferencjach systemowych, aby wykonać tę pracę teraz, ale tak nie jest.

Jeśli chcesz go ponownie zainstalować:

10,8 dmg ma go pod /Packages/JavaEssentials.pkg

Poszukałem w Google i znalazłem link.

Po instalacji znajdziesz swoją Java Preferences.app w jej starym miejscu, co pozwala na przełączanie się między wszystkimi zainstalowanymi wersjami JAVA i pozwala przeglądarkom na ponowne użycie apletów.

Kolejna bariera dla JAVA została zerwana.


Dzięki, przywrócono panel Preferencji Java. Jeśli jednak spróbuję zmienić kolejność, zamknij i ponownie otwórz panel, zamówienie zostanie przywrócone do pierwotnego.
Maverik,

Redystrybucja narusza umowę licencyjną oprogramowania Apple dla systemu operacyjnego. Nieaktualna aplikacja nigdy nie została zaprojektowana do pracy z obecnymi podejściami do Javy, z których niektóre są poza kontrolą Apple. Korzystanie z Preferencji Java w celu ustawienia preferencji może być ryzykowne.
Graham Perrin

0

Potrzebowałem JDK 1.7 w OSX 10.8.4 i tak zrobiłem:

  • Zainstalowałem JDK 1.7 ze strony Oracle .
  • Nie musiałem Java Preferences.appsprawdzać, czy nowa wersja jest faktycznie dostępna. Więc zainstalowałem go z linkiem dostarczonym przez frafra . Mogłem pominąć ten krok i zamiast tego uruchomić polecenie: /usr/libexec/java_home -V
  • Zmieniono moją JAVA_HOMEzmienną środowiskową ( ~/.profile) na: export JAVA_HOME=$(/usr/libexec/java_home)

Gdzie frafra mówi, co zapewnia link
użytkownik151019,

Link frafra wydaje się nie działać!
Mutant

0

Java wciąż jest w twoim systemie, tak jak Dorota zawsze mogła wrócić do domu. Mam Yosemite.

Po prostu znajdziesz go w folderze wdrażania .... zostaw go tam, gdzie jest ... utwórz ALIAS i umieść ALIAS w swoim .....

HD / Biblioteka / Panele preferencji ....wprowadź opis zdjęcia tutaj


-1

Po zainstalowaniu JDK7 ...

  • Otwórz App Store, przejdź do „Zakupów”
  • Znajdź OS X Mountain Lion -> kliknij Pobierz (jeśli nie masz już instalatora na swoim komputerze, w przeciwnym razie, jeśli nadal jest dostępny po uaktualnieniu, prawdopodobnie możesz to pominąć)
  • Po zakończeniu pobierania anuluj instalator, który wyskakuje automatycznie
  • Otwórz terminal, wklej: hdiutil attach /Applications/Install\ OS\ X\ Mountain\ Lion.app/Contents/SharedSupport/InstallESD.dmg
  • Po zamontowaniu powinno pojawić się okno Findera. Jeśli nie, po prostu otwórz Finder i powinieneś zobaczyć nowe zamontowane urządzenie „Mac OS X Install ESD”. Kliknij na to.
  • Otwórz „Pakiety”, uruchom „JavaEssentials.pkg”. Spowoduje to ponowne zainstalowanie panelu Preferencje Java.

Jest to w zasadzie to samo, co odpowiedź Frafy, po prostu opisuję, jak ręcznie znaleźć JavaEssentials.pkg na wypadek, gdyby łącze w jego odpowiedzi kiedykolwiek umarło lub zmiana wersji OSX powoduje, że pakiet z jego łącza jest nieaktualny.


Ponadto, jeśli jesteś programistą Java, prawdopodobnie będziesz chciał zmienić sposób ustawiania JAVA_HOME na ... eksport JAVA_HOME = /usr/libexec/java_home -v 1.7 ... lub coś podobnego.
James

Nieaktualna aplikacja nigdy nie została zaprojektowana do pracy z obecnymi podejściami do Javy, z których niektóre są poza kontrolą Apple. Korzystanie z Preferencji Java w celu ustawienia preferencji może być ryzykowne.
Graham Perrin


-2

Mogę potwierdzić, że po zainstalowaniu „Java dla OS X 2012-006” na Mountain Lion moje preferencje Java również zniknęły.

Rozwiązaniem było przywrócenie go z kopii zapasowej Time Machine.

Potem znowu działa dobrze.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.