Dlaczego lista „Otwórz za pomocą” mojego Maca zaczyna wyświetlać listę aplikacji dwa razy, a czasem trzy razy?


15

Kiedy klikam prawym przyciskiem myszy plik na pulpicie Mac OS, a następnie w menu kontekstowym, przechodzę do „Otwórz za pomocą ...”, lista potencjalnych aplikacji do „otwarcia za pomocą” zawiera listę aplikacji wielokrotnie, czasem trzy lub cztery razy, tuż obok siebie!

  1. Dlaczego to się dzieje?
  2. Jak to naprawić?
  3. Jak mogę zapobiec ponownemu pojawianiu się?

Zobacz migawkę menu kontekstowego pokazującego podwojenie:

zrzut ekranu z menu z podwójnymi aplikacjami

Teraz mam Mountain Lion na 13-calowym MacBooku Pro, ale ten problem istniał przed uaktualnieniem do Mountain Lion.


Mam ten sam problem na obu moich maszynach ML.
Jan Henckens

Odpowiedzi:


19

Dzieje się tak, ponieważ baza danych LaunchServices ulega uszkodzeniu.

Aby naprawić na Mountain Lion:

  1. Otwórz Terminal.app w folderze / Applications / Utilities /.
  2. biegać /System/Library/Frameworks/CoreServices.framework/Versions/A/Frameworks/LaunchServices.framework/Versions/A/Support/lsregister -kill -r -domain local -domain system -domain user
  3. Uruchom ponownie

To polecenie zmieniło się na przestrzeni lat, ale niedawno uruchomiłem powyższe, aby naprawić ten sam problem w Mountain Lion. Ta wskazówka dotycząca wskazówek dla systemu Mac OS X obejmuje polecenia dotyczące innych wersji systemu Mac OS na przestrzeni lat.

Jeśli nie lubisz korzystać z wiersza poleceń, bezpłatne narzędzie Onyx ma również opcję w obszarze Konserwacja -> Przebuduj -> launchservices również będzie działać.

Co do tego, jak to zatrzymać, naprawdę nigdy nie widziałem sposobu. Nie jestem pewien, co tak naprawdę powoduje uszkodzenie, ale wiem, że jest bardzo aktywnie używany.


to świetna informacja, wielkie dzięki. Pobieram Onyx, ponieważ nurkowanie w wierszu poleceń staje się czasem nudne, dlatego warto wymyślić przydatne narzędzie do tego. zastanawiam się, dlaczego nie umieszczają go w sklepie z aplikacjami dla komputerów Mac - może Apple nie zezwala na aplikacje, które majstrują przy funkcjach systemowych. W każdym razie doceniam to bardzo.
estephan500

2
Zamiast ponownego uruchamiania możesz także ponownie uruchomić Findera, przytrzymując Alt i klikając prawym przyciskiem myszy na Finderze w doku, a następnie wybierz Uruchom ponownie.
Wes Baker,

1
Zamiast ponownego uruchamiania możesz także ponownie uruchomić Findera z terminalu, wpisując killall Finder
nthonygreen

0

Korzystam ze Spotlight lub Findera, aby wyszukać, powiedzmy, „Skitch” i spróbować sprawdzić, czy istnieje wiele wersji, które mogły zostać przypadkowo skopiowane lub zduplikowane w innym miejscu na komputerze Mac. Jeśli nie, to może są to różne wersje, a stare wersje nie zostały usunięte. Ale bardzo wątpię, że to ten drugi, najprawdopodobniej ten pierwszy.


To nie ten pierwszy, mogę potwierdzić, że kiedy miałem problem.
Stu Wilson

Zwykle także, gdy masz zainstalowanych wiele wersji aplikacji, będzie ona również miała numer wersji.
jmlumpkin
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.