OS X automatycznie przełącza metodę wprowadzania


3

Tak więc mam naprawdę dziwny problem z OS X 10.8.2. Kiedy ostatni raz konfigurowałem go od zera po raz ostatni (wydanie Mountain Lion), korzystałem z klawiatury Apple. Tak więc domyślną metodą wprowadzania jest metoda belgijska.

Ale od tego czasu kupiłem inną klawiaturę (Corsair K60). A ponieważ układ klawiatury różni się nieco od klasycznego układu Apple, stworzyłem własny z Ukelele.

Działa naprawdę dobrze, ponieważ myślę, że ostatnia dodatkowa aktualizacja wlała 10.8.2. Od tego czasu za każdym razem, gdy przełączam się na aplikację, w której piszesz głównie tekst (Notes, Sparrow, klient Twittera ... Ale nie dziwnie z Wiadomościami), OS X przełącza metodę wprowadzania na belgijską. I nie mogę wrócić do mojego niestandardowego.

Już sprawdziłem, że wybrałem opcję: „Użyj tej samej metody wprowadzania dla wszystkich dokumentów” jest aktywowane. Więc trochę tu utknąłem. Jakaś pomoc ?

Odpowiedzi:


3

Jeśli niestandardowy układ klawiatury jest włączony ~/Library/Keyboard Layouts/, czy próbowałeś go przenieść /Library/Keyboard Layouts/? Zwykle uniemożliwiałoby to przejście do domyślnego układu w oknach dialogowych z hasłami.

Jeśli nie potrzebujesz układu belgijskiego, istnieje również hacky sposób na wyłączenie domyślnych układów .


Przeniesienie go do /Library/Keyboard Layouts/wydaje się rozwiązać problem, dziękuję :)
Axiol
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.