Dlaczego formularze / adnotacje PDF wypełniane za pomocą Preview.app wydają się puste dla użytkowników Windows / Adobe?


21

Jeśli wypełnię formularz PDF za pomocą Preview.app w systemie Mac OS X i wyślę go pocztą e-mail do użytkownika systemu Windows, po otwarciu go w programie Acrobat będzie on pusty. To samo dotyczy niektórych (większości?) Adnotacji.

Jak mogę temu zapobiec ?!

Ciągle się z tym spotykam, zarówno we własnej pracy, jak i wśród znajomych / rodziny wypełniających formularze PDF za pomocą Preview.app. W sytuacjach zawodowych może być to trochę zawstydzające, gdy pojawia się odpowiedź „Nie, prześlij wypełniony formularz, a nie pusty!”.

Odpowiedzi:


30

Uwaga: wydaje się, że zostało to naprawione w najnowszych wersjach OS X, więc obejście być może nie jest już wymagane ...


Obejście

Prawdopodobnie najprostszą / najbezpieczniejszą opcją jest „spłaszczenie” pliku PDF przed wysłaniem, poprzez wydrukowanie go na nowym pliku PDF .

Po wypełnieniu formularza w podglądzie przejdź do menu Drukuj ( cmd+P) i skorzystaj z menu rozwijanego PDF w lewym dolnym rogu, wybierając opcję Save as PDF...wygenerowania nowego „spłaszczonego” pliku PDF.

Spłaszczony oznacza po prostu, że wszystkie adnotacje (w tym dane w formularzu) stają się nie do odróżnienia od rzeczywistej zawartości pliku PDF, tak jakby były przez cały czas jego częścią. Oznacza to, że nie możesz ich już edytować (w nowym, drukowanym pliku PDF), co może być pożądane, ale oznacza również, że będą poprawnie wyświetlane w Adobe.

Problem

Rzeczywista przyczyna problemu została szczegółowo opisana tutaj od Adobe, a ten post na blogu zawiera również skrypt dla użytkowników Acrobat do odzyskiwania danych z formularza wypełnionego za pomocą Preview.app (okazuje się, że Preview umieszcza dane w formularzu, ale nie robi tego nie określa, jak powinien wyglądać, więc Acrobat pokazuje go jako pusty / niewidoczny.

Pozostawię to czytelnikowi, aby zdecydował, czy jest to błąd w oprogramowaniu Adobe (za brak wyświetlania danych formularza bez określonego „wyglądu”), czy błąd w oprogramowaniu Apple (za brak informacji o „wyglądzie”).

Jeśli ten błąd dotyczy Ciebie, rozważ powiadomienie jednej / obu firm o problemie:


1
niezłe obejście. Z tego powodu przez lata unikałem podglądu! Teraz zacznie go używać ponownie. Zabijesz Flasha, my zabijamy Twój podgląd Niestety korporacyjna dziecinność po obu stronach za nierozwiązanie tego.
Joop
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.