Jak wyłączyć wbudowaną klawiaturę MacBooka?


30

Czy można całkowicie wyłączyć wbudowaną klawiaturę na MacBooku? Po podłączeniu klawiatury zewnętrznej nie powinno być możliwe wprowadzanie danych z tej klawiatury. Jest to trochę możliwe w przypadku gładzika i myszy. Czy istnieje opcja (a nawet włamanie!), Aby zrobić to samo z wbudowanym sprzętem?


Co powiesz na niektóre rozwiązania zaproponowane w tym podobnym pytaniu superużytkownika ?
binarybob

1
Zacząłem ścieżkę przekształcania tego w skrypt jabłkowy, który automatycznie włączałby i wyłączał klawiaturę wewnętrzną: sudo kextfind /System/Library/Extensions/AppleUSBTopCase.kext/Contents/PlugIns/AppleUSBTCKeyboard.kext/ 2> / tmp / keyboard- kext-out; if [-s / tmp / keyboard-kext-out]; następnie; echo „Kext NIE jest załadowany”; jeszcze; echo „Kext jest załadowany”; fi Ale nie do końca mogłem go uruchomić. Mam nadzieję, że ktoś z większą motywacją, żebym mógł to zrobić.
timmfin

Odpowiedzi:


34

Od Googlinga znalazłem tę stronę . Sugeruje to, że rozładujesz a, AppleUSBTCKeyboard.kextaby wyłączyć klawiaturę:

sudo kextunload /System/Library/Extensions/AppleUSBTopCase.kext/Contents/PlugIns/AppleUSBTCKeyboard.kext

Zostanie wyświetlony monit o hasło, a następnie podać kilka błędów, ale nie wyłączyć wbudowaną klawiaturą (testowane na moim ML 10.8.2)

Aby ponownie włączyć wbudowaną klawiaturę, załaduj ponownie plik kext:

sudo kextload /System/Library/Extensions/AppleUSBTopCase.kext/Contents/PlugIns/AppleUSBTCKeyboard.kext

BTW, zauważyłem, że to natychmiast wypisuje wszystko, co zostało wpisane na wbudowanej klawiaturze, więc bądź gotowy na to (w Terminalu prawdopodobnie powinno to po prostu wypisać trochę tekstu).


3
Czy nadal działa to w systemie OS X Mavericks 10.9.1? Kiedyś działało dla mnie wcześniej, ale teraz dostaję: (jądro) Nie mogę zwolnić kext com.apple.driver.AppleUSBTCKeyboard; klasy mają instancje: (jądro) Kext com.apple.driver.AppleUSBTCKeyboard klasa AppleUSBTCKeyboard ma 1 instancję. Nie można zwolnić com.apple.driver.AppleUSBTCKeyboard - (libkern / kext) kext jest używany lub zachowany (nie można go rozładować).
john2x

2
Otrzymuję ten sam błąd co @ john2x, ale wydaje się, że działa pomimo ostrzeżenia.
Lew

2
Krótka uwaga, że ​​działa to również pod Yosemite, pomimo ostrzeżeń.
snipe

2
To zdaje się powodować panikę jądra na El Capitan Public Beta.
Gabriele Cirulli,

1
Tak, to przestało działać dla mnie zbyt niedawno. Muszę go wyłączyć, ponieważ nie stać mnie na naprawę laptopa, a czasami wpisuje losowe klucze, podczas gdy duża część z nich przestała działać. Więc na razie używam klawiatury BT. Ale działało to dobrze jeszcze kilka tygodni temu. Otrzymuję tę samą wiadomość, którą otrzymuje john2x. Coś w tym, że jest w użyciu lub zachowane. Prawie kusi mnie, aby usunąć pakiet AppleUSBTopCase.kext w ostateczności, ale nie wiem, co jeszcze mógłby kontrolować. Więc oczywiście nie podejmuję ryzyka.
Jason Anderson

24

Źródło Reddit


1
Wydaje się, że jest to znacznie większe rozwiązanie niż jest to konieczne do wykonania tak prostego zadania.
jtheletter

Wersja 12.2.0 ma wygodne pole wyboru, aby automatycznie wyłączyć klawiaturę wewnętrzną po podłączeniu innej klawiatury. Teraz mogę umieścić magiczną klawiaturę na niefunkcjonującym kawałku śmietany. Działa jak marzenie!
jlmmns

Włączenie tej funkcji w Karabiner nie działało dla mnie na 10.14 Mojave. Ponadto najnowsza wersja Karabinera nazywa się „Karabiner-Elements” i nie zawiera tej funkcji, więc podejrzewam, że został wyłączony przez podstawowy system operacyjny.
donturner


0

KeyboardCleanTool jest podobny do Keyboard Cleaner, ale zamiast upuścić zasłonę, która zajmuje wszystkie pociągnięcia, wyłącza ją za pomocą interfejsu API ułatwień dostępu. Główną zaletą jest to, że blokuje także klawisze multimediów i nie wydaje dźwięków po naciśnięciu klawiszy. Nic nie działa oprócz przycisku zasilania.


Moja jedyna skarga jest niewielka, ponieważ nie wyłącza również gładzika do czyszczenia. Wolę odblokować za pomocą kombinacji klawiszy poleceń.
jtheletter

Właśnie próbowałem keyboardcleantool. Blokuje klawiaturę tylko wtedy, gdy aplikacja jest na pierwszym planie. Po przełączeniu na inne aplikacje klawiatura nie jest blokowana.
Quinn Comendant

@QuinnComendant właśnie spróbował i będę musiał się z tym nie zgodzić. Mam 10.13, więc interfejsy API mogły ulec zmianie w nowszych systemach operacyjnych.
seeker_of_bacon

@seeker_of_bacon Mam 10.13.6 i nie mogę go uruchomić. To dość proste oprogramowanie, nie sądzę, żebym źle go używał. Zamiast tego zainstalowałem Karabiner-Elements i działa świetnie; automatyczne wyłączanie po podłączeniu zewnętrznej klawiatury jest naprawdę przydatne.
Quinn Comendant
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.