Jak powstrzymać OS X przed zapisywaniem plików Spotlight i Trash na kartach pamięci i nośnikach USB?


126

Po podłączeniu pamięci USB do komputera Mac OS OS tworzy na dysku pewną liczbę ukrytych plików, w tym indeks Spotlight i folder Kosz.

Przykład z terminala dla pamięci USB „Untitled”:

$ ls -a /Volumes/Untitled
.Spotlight-V100
.Trashes
._.Trashes
.disk
.fseventsd

Robi to nawet na karcie pamięci xD mojego aparatu, więc po skopiowaniu zdjęć i usunięciu ich z karty karta jest nadal pełna.

Czy można to wyłączyć dla USB i kart pamięci, więc OS X zapisuje te pliki na dysku podstawowym lub wcale ich nie zapisuje?


Komentarze nie są przeznaczone do rozszerzonej dyskusji; ta rozmowa została przeniesiona do czatu .
bmike

Odpowiedzi:


20

ZAKTUALIZOWANO Marzec 2018 Wygląda na to, że moje rozwiązanie jest już nieaktualne. Rozwiązanie, które teraz działa, zostało zaproponowane przez @ElmerCat w jednej z poniższych odpowiedzi.

Sugeruje użycie CleanMyDrive 2

Przestarzałe rozwiązanie

Jak wiem, masz 2 możliwości:

 1. TinkerTool (bezpłatny)

alternatywny tekst

 1. BlueHarvest (reklama)

alternatywny tekst


1
Ok dzięki. Miałem nadzieję, że gdzieś będzie wbudowane ustawienie, ale przynajmniej jest dostępne rozwiązanie.
jg-faustus

3
@Philip: Niestety Tinkertool zajmuje się tylko plikami .DS_Store zgodnie z ich stroną ze szczegółami , co prawdopodobnie oznacza, że ​​jest to jedyny ukryty plik, który można wyłączyć za pomocą interfejsu CLI - pozostałe pliki wymagają niestandardowych narzędzi. Ale BlueHarvest wygląda ładnie i robi to, czego potrzebuję. (Znalazłem więcej szczegółów na ten temat tutaj i tutaj )
jg-faustus

1
przestarzałe! późniejsze odpowiedzi są lepsze
Dima Tisnek,

1
@ JG-Faustus Nie tylko TinkerTool tylko oferty z plikami .DS_Store ale robi to tylko dla fileysystems sieciowych
nhed

2
Testowałem to. Tinkertool nie działa na dyskach USB (przynajmniej 10.9)
pufferfish

106

W przypadku konkretnego zamontowanego woluminu - takiego jak dysk flash wywoływany yourUSBstickw tym przykładzie - polecenia te usuną istniejący cruft, zatrzymają indeksowanie Spotlight teraz iw przyszłości, zatrzymają powiązane rejestrowanie zdarzeń awaryjnych i wyłączą funkcję Kosza.

mdutil -i off /Volumes/yourUSBstick
cd /Volumes/yourUSBstick
rm -rf .{,_.}{fseventsd,Spotlight-V*,Trashes}
mkdir .fseventsd
touch .fseventsd/no_log .metadata_never_index .Trashes
cd -

Inne nieznane rzeczy, które prawdopodobnie nadal chcesz przechowywać, takie jak podwójne pliki Apple „._ *” i inne cruft Apple DS związane z ikonami i rozmieszczeniem okien.


8
Chociaż może to wyłączyć indeksowanie, te pliki i katalogi nadal będą obecne w woluminie (co jest przede wszystkim denerwujące), a jeśli je usuniesz .Spotlight * i .fseventd wrócą. W rzeczywistości, .metadata_never_index jest jednym więcej pozycja w zestawieniu plików niż zwykle cruft.
ShreevatsaR

1
+1, Właściwie to wpadłem na pomysł, żeby sam dotknąć śmieci i poszedłem tutaj, by znaleźć lepsze rozwiązanie, ale widząc, że ten nie mógł się oprzeć +1. Rozwiązuje prawdziwy problem - powstrzymywanie samochodowego audio przed odtwarzaniem zniszczonych plików;)
Michael Krelin - haker

+1 wiedział, że to istnieje, ale zawsze muszę go znaleźć, kiedy go potrzebuję. Jest to przydatne, jeśli masz większy dostęp do napędu USB niż do systemu OSX.
mlhDev

2
Dzięki, nie wiedziałem o „cd -”. Nadal pcham pushd / popd :).
studgeek

Co z katalogiem „.DS_Store”? To wciąż tam jest. Czy jest jakiś powód, dla którego nie zostało to uwzględnione w wierszu „rm -rf”?
Marnix A. van Ammers

30

Aby zapobiec indeksowaniu woluminów systemowych przez Spotlight, dodaj / Woluminy do listy Prywatność w Preferencjach systemowych> Spotlight.

/ Woluminy to punkt w systemie plików, w którym domyślnie montowane są wszystkie dyski niesystemowe.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


niemożliwe do dodania / tomy w 10,8; możliwe jest dodawanie pojedynczych woluminów pojedynczo. Podejrzewam, że jest podobny domdutil -i off /Volumes/xxx
Dima Tisnek,

15
@ qarma Bardzo możliwe jest dodawanie / Tomów w wersji 10.8 lub nowszej. Po prostu otwórz okno Findera, naciśnij Shift+ Command+, Gaby wyświetlić okno „Idź do folderu ...”, wpisz /Volumes, a następnie przeciągnij małą ikonę folderu u góry okna Findera (obok słowa „Woluminy”) do listę na zrzucie ekranu powyżej
Chris Mukherjee,

Będę musiał to wypróbować ...
Dima Tisnek

1
Możesz dodać /Volumes, to po prostu nie działa.
kenny

1
Na moim komputerze jest wbudowany dysk twardy /Volumes/Macintosh HD, więc jeśli to zadziała, czy nie powstrzyma to Spotlight od indeksowania HD?
LarsH

17
 1. Włóż dysk USB.
 2. Przejdź do Macintosh HD > Applications > Utilitiesi otwórz Terminal.
 3. W wierszu polecenia Terminal wpisz następujące polecenie, zastępując path_to_volumerzeczywistą ścieżkę:

  sudo mdutil -i off /path_to_volume

 4. Naciśnij klawisz powrotu.

 5. Jeśli pojawi się monit o hasło, wpisz hasło administratora, a następnie naciśnij klawisz Return. Otrzymasz odpowiedź:

  /path_to_volume/: Indexing disabled for volume. w Mac OS X 10.4 lub

  /path_to_volume: Indexing disabled. w systemie Mac OS X 10.5 lub nowszym.

  Spotlight natychmiast przestanie indeksować określony wolumin.

 6. Jeśli używasz systemu Mac OS X 10.5 lub nowszego, przejdź do kroku 9.

 7. W wierszu polecenia Terminal wpisz następujące polecenie, ponownie zastępując poprawną ścieżkę:

  sudo mdutil -E /path_to_volume i naciśnij klawisz Return

 8. Jeśli pojawi się monit o hasło, wpisz hasło administratora, a następnie naciśnij klawisz Return. Otrzymasz odpowiedź:

  /path_to_volume/: Volume index removed.

 9. W wierszu polecenia Terminal wpisz, exita następnie naciśnij klawisz Return.
 10. Zamknij terminal.

Dzięki thexlab.com , rozwiązującym problem e- bookom w systemie Mac OS X oraz ich stronie internetowej szczegółowo wyjaśniają, dlaczego działają inne metody.


1
Uwaga sudo prosi o hasło bieżącego użytkownika
user151019

To zadziałało dla mnie. Zużycie dysku przez Spotlight wzrosło z 2 GB do 200 000. Fakt, że światło reflektorów zajmuje tak dużo miejsca na pustym dysku, jest szalony . Zastanawiam się, czy możemy połączyć to rozwiązanie i jakiś skrypt uruchamiający oparty na USB, który wykrywa, jakie urządzenie USB tam jest i uruchamia to polecenie automatycznie. Jakieś pomysły na ten temat?
Otheus

15

Innym sposobem radzenia sobie z (tylko) plikami reflektorów jest dodanie tego woluminu do listy wykluczeń Spotlight. Podłącz urządzenie i przejdź do okienka wstępnego Spotlight w Preferencjach systemowych. Wybierz zakładkę Prywatność. Teraz przeciągnij ten wolumin z pulpitu do listy prywatności .. lub użyj przycisku + u dołu, aby go dodać. Na tym woluminie nie będzie już więcej indeksowania reflektorów.


Niestety wydaje się, że woluminy są usuwane z listy prywatności za każdym razem, gdy są odmontowane.
Musiałoby

9

2017 grudzień

Można by pomyśleć, że po tylu latach Apple zbuduje coś w Finderze, aby sobie z tym poradzić. Nadal jest to bardzo częsty problem dla osób korzystających z dysków USB lub kart SD do odtwarzania multimediów w samochodach lub innych urządzeniach.

Niemniej programiści wypełnili lukę wieloma aplikacjami zatwierdzonymi przez Apple. Aplikacje wymienione w poprzednich odpowiedziach mogły być w tym czasie dobre, ale nie zostały utrzymane do pracy z nowoczesnymi wersjami systemu macOS.

Byłbym też trochę ostrożny w instalowaniu czegoś, co sprawowałoby całkowitą kontrolę nad systemem plików, napisanym przez niezidentyfikowanych programistów. Jedną z rzeczy jest brak chęci kontaktu ze sklepem App Store, ale nie rejestrowanie się w Apple jako programista. Co więcej, coś z AppStore przeszło co najmniej minimalną kontrolę przez Apple i może być usunięte z komputera tak łatwo, jak jest zainstalowane.

Dlatego za każdym razem, gdy czytasz tę „odpowiedź”, radzę ci poszukać w App Store czegoś aktualnego, dobrze sprawdzonego i bezpłatnego.

TL; DR:

Mój wybór na 20 grudnia 2017 jest „CleanMyDrive 2” z App Store. Rozwiązuje problem, piękny interfejs, całkowicie za darmo. (Oferuje zakupy niestandardowych ikon w aplikacji. W przeciwnym razie wszystko działa za darmo.)

Jutro może pojawić się coś lepszego, ale sedno jest następujące: App Store ma darmowe, łatwe rozwiązania oryginalnego, ale trwałego pytania jg-faustusa, zadanego tutaj tak wiele lat temu - pytania, które zadałem sobie dzisiaj.

Przepraszam więc, jeśli wydaje się to raczej rantem niż odpowiedzią, ale w rzeczywistości wszystkie poprzednie odpowiedzi były nieaktualne i nie doprowadziły do ​​użytecznego rozwiązania. Nie powiedzenie czegoś może prowadzić do tego, że więcej osób zmarnuje czas na majstrowanie przy terminalu lub instalowanie wątpliwych aplikacji. Wystarczy przejść do App Store - nie trzeba płacić.


6

Korzystam z wiersza poleceń terminala MacOS, aby wyświetlić i usunąć wszystkie te pliki i foldery przed wysunięciem urządzenia z pulpitu. W przypadku niektórych plików może być konieczne sudo polecenia / bin / rm.


To też robię. Chociaż byłoby jeszcze lepiej, gdybym nie musiał, więc badam alternatywy.
jg-faustus

Nawiasem mówiąc, urządzenie znajduje się gdzieś w / Volumes / <nazwa>
DerMike

4

Używam Clean Eject (bezpłatny) i niestandardowej usługi Automatora (nadal prywatnej), dzięki czemu mogę przypisać klawisz skrótu do czyszczenia i wysuwania woluminu za pomocą aplikacji.


Bez dostępu do usługi Automatora wspomniałeś, że ta odpowiedź nie jest zbyt pomocna. Czy możesz również udostępnić usługę?
nohillside

Odpowiedź jest absolutnie pomocna - możesz korzystać z aplikacji bez akcji Automatora. Jeśli chcesz dodać specjalny klawisz skrótu do programu Clean Eject, masz wiele opcji: Alfred, Keyboard Maestro. Działanie Automatora nie jest konieczne, ale jest przydatne.
Prześlę

Usługa, której używam do czyszczenia wyrzucania wybranych woluminów wyszukiwarki, jest teraz przesyłana do witryny (link powyżej).
Matt Sephton

Dzięki za przesłanie, odpowiedź jest znacznie bardziej kompletna.
nohillside

4

@ Miles Leacy post

i komentarz @ qarma:

Nie, nadal jest to możliwe nawet w OSX 10.9, ale teraz musisz zrobić kilka dodatkowych kroków:

1) W Finderze kliknij Idź, a następnie Idź do folderu ...

2) Wpisz / tomy i kliknij Idź.

3) Otworzy się okno Findera, na górze powinno być napisane Woluminy .

To jest najważniejszy krok:

4) Obok napisu Woluminy u góry okna Findera znajduje się niewielka niebieska ikona folderu. Kliknij i przeciągnij tę ikonę w lewo do panelu Ulubione .

5) Teraz będziesz mieć dostęp do swojego folderu Volumes w dowolnym miejscu, w tym w ustawieniach Spotlight, jak sugerował Miles Leacy. (Ilekroć potrzebujesz, po prostu kliknij link Ulubione, aby go wybrać).

Mam nadzieję że to pomoże,

Najlepsza,

Vlad :)

~ ~ ~

Jak dodać folder Volumes do Ulubionych, aby uzyskać do niego dostęp w ustawieniach Spotlight

~ ~ ~

Jak to wygląda po dodaniu folderu Woluminy do listy wyjątków Spotlight:

Zauważ, że w tle widać mój post w Safari. ;)

Jak to wygląda po dodaniu folderu Woluminy do listy wyjątków Spotlight


1
FWIW, myślę, że to dobra odpowiedź i nie musi to być komentarz. Wyciągnę z niego tę część i pozostawię ją taką, jaka jest.
Mark Edington

Ponieważ Mac HD jest podfolderem Woluminów, czy to też nie wyłącza Spotlight na Mac HD?
LarsH

@LarsH Dobre pytanie. Nie lubię reflektorów i mam je teraz całkowicie wyłączone na moim komputerze Mac, więc nie jestem pewien. : 3
Vladimir

3

Właściwie dotknięcie pliku .Trashes będzie najlepszym sposobem na rozwiązanie głównego problemu, ponieważ .Trashes jest teraz plikiem zamiast folderu. Oznacza to, że Apple nie może przenieść plików do folderu .Trashes po ich usunięciu, a dysk nie jest już pełny.

Inną opcją jest naciśnięcie Cmd-Opt-Shift-Backspace, aby zmusić Findera do opróżnienia zawartości .Trashes na karcie przed jej wysunięciem.

Pierwsza metoda jest naprawdę najlepsza, ponieważ druga wpływa na całą zawartość Kosza na wszystkich dyskach.

Jednak z twojego postu wydaje się, że bardziej martwisz się zanieczyszczeniem dysku przez różne pliki kropek. Jeśli wykonasz powyższe kroki, zaoszczędzisz miejsce na dysku, ale utworzonych zostanie minimum plików kropek.


3

MacOS zapewnia teraz tę bezpośrednią flagę, którą można przełączać z Terminala:

defaults write com.apple.desktopservices DSDontWriteUSBStores -bool true

1
Dobra odpowiedź na część pytania. To wyłącza DSStore, ale pytanie dotyczyło konkretnie plików Kosza i Spotlight, o czym twoje rozwiązanie (z tego, co mogę przeczytać) nie ma nic wspólnego.
Otheus

2

Prostym sposobem na powstrzymanie mojego audio samochodu przed odczytaniem ukrytych plików Mac OS jest usunięcie ich w systemie Windows. Wystarczy skopiować muzykę MP3 na pamięć USB z iTunes. Zamień pamięć na Windows OS i wybierz przeglądaj ukryte pliki z opcji folderów. Umożliwi to usunięcie każdego ukrytego pliku, który Twój zaufany komputer Mac umieścił na pamięci USB, w tym tych irytujących plików .trash. Wreszcie zastosowanie dla systemu operacyjnego Windows!


+1 To trochę nudne, ale jasne, czemu nie, haha.
Vladimir,

2

Skończyło się na użyciu bezpłatnej aplikacji „ Hidden Cleaner ”. Odtwarzacz MP3 mojego samochodu również próbował odczytać. (MP3filename) .mp3 (puste, puste pliki mp3). Przejdź do Macintosh HD w sekcji Urządzenia w menu po lewej stronie Findera, przeciągnij dysk USB i upuść na aplikację Hidden Cleaner. Oczyści puste pliki i pozostawi prawdziwe pliki MP3 i wyrzuci USB.

Uwaga: To nie jest trwałe rozwiązanie. Musisz wykonać powyższe czynności za każdym razem, gdy kopiujesz pliki. Nie przeszkadza mi to.


Kolejny podobny program: Eject for Windows www011.upp.so-net.ne.jp/decafish/EjectForWindows/...
Vinicius Pinto

Jeśli chodzi o grę z systemem plików, nie warto ufać komputerowi niezidentyfikowanym programistom. Po prostu mówię'.
ElmerCat

2

Stare pytanie, ale w końcu odkryłem Asepsę . Jest to narzędzie typu open source , które rozwiązuje ten odwieczny problem .DS_STORE, domyślnie ograniczając wszystkie katalogi w jednym miejscu /usr/local/.dscage
Po instalacji i uruchamiając ponownie, nie więcej .DS_STORE na dyskach USB, z tą zaletą (dla niektórych z nas), że nie konieczność wyłączenia indeksowania na dyskach zewnętrznych. Od wersji 1.4 obsługuje także system OS X Mavericks.

Aktualizacja ze strony internetowej Aepsis: „Ostrzeżenie: Asepsis nie jest już aktywnie rozwijany i obsługiwany w OS X 10.11 (El Capitan) i późniejszych.


Chłodny! Zastanawiam się, jak ten program poradzi sobie z awarią systemu lub ekstremalnym obciążeniem procesora. Innymi słowy, zastanawiam się, czy disycronizacja postawiłaby się automatycznie, czy będzie musiała to zrobić sama? Automaticlly jest dobry, ponieważ nie musimy się tym martwić, ale oznacza to również, że program będzie musiał wykonać o wiele więcej sprawdzania.
Vladimir

2

Większość rozwiązań tutaj to „oczyść pliki kropek przed wysunięciem”, a nie „zapobiegaj tworzeniu plików kropek”.

W poszukiwaniu darmowego rozwiązania dla tego pierwszego wypróbowałem kilka opcji i zdecydowałem się na skrypt Apple tutaj: SuperUser: Czy ktoś ma skrypt terminala Mac do usuwania ukrytych plików? ponieważ pozwala mi zobaczyć dokładnie, co dzieje się po drodze.

Zauważ w moim komentarzu do tej odpowiedzi, że dokonałem niewielkiej zmiany, aby działała na OSX 10.12.1. (W tym przypadku nie publikuję ponownie źródła, ponieważ wydaje się, że jest to dość „przyjazne łącze”).


2

Najgłupsza rzecz, jakiej nie mogę po prostu wnieść do odpowiedzi Metaxis. Łatwo jest jednak utworzyć skrypt bash, który automatycznie obsłuży to dla wszystkich folderów w / Volumes (lub konkretnego, jeśli określisz). Powinien być w stanie wywołać go za pomocą Automatora lub Applescript, gdy folder pojawia się w / Volumes, wtedy masz automatyczne wyłączanie indeksowania.

#!/bin/bash

if [ -n "$1" ]; then
  if [ ! -e "${1}/.metadata_never_index" ]; then
    echo "mdutil -i off $1"
    mdutil -i off "$1"
    cd "$1"
    rm -rf .{,_.}{fseventsd,Spotlight-V*,Trashes}
    mkdir .fseventsd
    touch .fseventsd/no_log .metadata_never_index .Trashes
  fi
else
#  echo "finding Volumes"
  find /Volumes -type d -maxdepth 1 -mindepth 1 -print0 | xargs -0 -n 1 "$0"
fi

0

Znalazłem tę aplikację w Apple App Store za darmo i korzystam z niej, i zadziałała świetnie dla mnie. Musisz wyszukać „cleanusbdrive” wszystkie jedno słowo bez cudzysłowów w App Store.

Autor: José A. Jiménez Campos.0

Obecnie Cleanmydrive2 jest dostępny w sklepie z aplikacjami za darmo i rozwiązuje ten problem dla użytkowników do wysokich sierra.


-1

Mam to do pracy na Sierra 10.12.3 w Automatorze.

Najpierw stworzyłem tę wersję skryptu: działa tak samo jak freefly42, tylko inny sposób pisania tego samego.

Aby tłumaczyć dla nienatywnych mówców bash, robi to:

Jeśli jest uruchamiany z argumentem wiersza polecenia, próbuje sprawdzić, czy argument jest katalogiem i czy katalog ten zawiera plik o nazwie „.disable_osx_metadata”.

Jeśli pliku specjalnego nie ma, nic się nie dzieje. Ten dysk jest ignorowany.

Jeśli jest tam plik specjalny, skrypt usuwa wszystkie metadane osx i tworzy kilka małych nowych elementów, które uniemożliwiają cokolwiek innego. Na przykład utworzenie pliku o nazwie .Trashes uniemożliwia systemowi operacyjnemu utworzenie katalogu o nazwie .Trashes, a następnie zapisanie w nim plików.

Jeśli jest uruchamiany bez argumentów, uruchamia się sam dla każdego katalogu w / Volumes.

Więc jeśli uruchomisz go ręcznie lub klikniesz, sprawdzi wszystkie podłączone dyski. Jeśli utworzysz przepływ pracy w Automatorze, to Automator uruchamia go za każdym razem, gdy dysk jest podłączony, tylko dla tego dysku.

#!/bin/bash
x=.disable_osx_metadata
[[ "$1" ]] || exec find /Volumes -type d -maxdepth 1 -mindepth 1 -exec $0 {} \;
[[ -e "$1/$x" ]] || exit 0
mdutil -i off "$1"
rm -rf "$1"/.{,_.}{fseventsd,Spotlight-V*,Trashes}
mkdir "$1/.fseventsd"
touch "$1/.fseventsd/no_log" "$1/.Trashes" "$1/$x"

Zapisz jako „disable_osx_metadata”, chmod 755, skopiuj do / usr / local / bin.

$ cd Documents/disable_osx_metadata/
$ chmod 755 disable_osx_metadata
$ sudo cp disable_osx_metadata /usr/local/bin

Następnie otwórz Automator, New, Folder Action

Potem odkryłem, że nawet w Sierra 10.12.3 nadal możesz dodać katalog / Volumes w Automatorze, w sposób nieoczywisty.

Przejdź do Findera, Plik, „Idź do folderu ...”, ręcznie wpisz „/ Volumes” i naciśnij Enter.

Teraz pokazuje to okno z dyskami HD i USB, ale nie ma oczywistego folderu „/ Volumes” do kliknięcia. Ale pasek tytułowy mówi „/ Volumes” i pojawia się również na dole.

Możesz przeciągnąć ikonę folderu obok „/ Woluminy”, z paska tytułu lub z dołu, do Automatora i upuścić ją na „Akcja folderu odbiera pliki i foldery dodane do: [______]”

Przeciągnij / Woluminy z paska tytułu Findera

Zamknij Finder.

Z powrotem w Automatorze: po lewej stronie przewiń w dół i przeciągnij „Pobierz zawartość folderu” w prawo i upuść.

Następnie ponownie po lewej stronie przewiń w dół i przeciągnij „Uruchom skrypt powłoki” w prawo i upuść go poniżej „Pobierz zawartość folderu”.

Zmień „Przekaż dane wejściowe:” na „jako argumenty”. Shell: [/ bin / bash] Przekaż dane wejściowe: [jako argumenty]

Następnie przeciągnij skrypt z / usr / local / bin do pola pod „Run Shell Script”, aby brzmiał „/ usr / local / bin / disable_osx_metadata”

Plik, zapisz, wyłącz_osx_metadata.workflow

Przepływ pracy akcji folderu Automator

Dla porównania, zostanie to zapisane w: / Users / YOUR_NAME / Library / Workflows / Applications / Folder Actions Jeśli zapisałeś coś źle, myślę, że musisz ręcznie nawigować tam w Finderze, aby go usunąć.

Na koniec, dla każdego nowego dysku USB, który chcesz chronić, musisz utworzyć plik o nazwie „.disable_osx_metadata” w folderze głównym.

Możesz to zrobić w terminalu: $ touch / Volumes / NO \ NAME / .disable_osx_metadata

Lub po prostu trzymaj mały plik tekstowy z widoczną nazwą (bez początkowej kropki) i skopiuj go do katalogu głównego dowolnego nowego dysku USB i zmień jego nazwę .disable_osx_metadata po skopiowaniu.

Ten dysk jest teraz czyszczony za każdym razem, gdy go podłączasz.

Nie tak czysty, jak bym chciał. Musisz trochę zanieczyścić dysk, aby powiedzieć systemowi operacyjnemu, aby nie zanieczyszczał go bardziej. Wydaje się, że nie ma sposobu, aby system operacyjny po prostu zostawił go w spokoju i nie dodawał plików, o które nie prosiłeś.

DO ZROBIENIA: Dodaj funkcje włączania / wyłączania, aby utworzyć / usunąć plik kropkowy.

DO ZROBIENIA: Nie zapobiega to plikom .DS_Store w każdym katalogu.

DO ZROBIENIA: Czy można spakować skrypt i plik foo.workflow, aby użytkownik mógł pominąć większość tych instrukcji? Widzę, że w Automatorze jest opcja „eksportowania”, która tworzy jakiś plik pakietu.

DO ZROBIENIA: Być może przestarzały cały ten post. Ten przepływ pracy automatyzatora AppleScript + może być lepszy: https://superuser.com/questions/319553/does-anyone-have-a-mac-terminal-script-to-remove-hidden-files/814104#814104

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.