Jak mogę kliknąć komputer Mac prawym przyciskiem myszy, używając tylko gładzika w środowisku podwójnego rozruchu?


8

Jestem absolutnie nowy w Mac OS i nie mogę określić, czy mogę kliknąć prawym przyciskiem myszy na moim Macu. Jeśli chcę, aby pojawiło się menu skrótów, mogę nacisnąć Ctrl + kliknięcie, aby uzyskać ten sam efekt, lub użyć starej myszy, która ma dwa przyciski.

Jak powinienem kliknąć prawym przyciskiem myszy, jeśli nie mam myszy i mam tylko trackpad, a mój laptop jest podwójny z systemem Windows lub Linux?


Czy używasz OS X na komputerze „innym niż Apple”?
Maverik

Mam Macbooka Air.

Wyjaśnię, dlaczego Apple wykonuje tę część, która jest bardzo spekulacyjna, a nie coś, co chcemy tutaj gościć. Jeśli Apple zacznie odpowiadać na pytanie, dlaczego gdziekolwiek, możemy ponownie zapoznać się z tą polityką w Ask Different Meta . I jak zawsze, jedno pytanie na pytanie jest najlepszym sposobem na zadawanie pytań, nawet jeśli oba dotyczą tematu.
bmike

W jaki sposób to podejście do klikania prawym przyciskiem poprawia komfort użytkowania?

@Maverik Czy używanie OS X na komputerach innych niż Apple nie jest nielegalne?

Odpowiedzi:


8

Jeśli masz MacBooka Air, możesz „kliknąć prawym przyciskiem myszy”, umieszczając dwa palce na gładziku i klikając jednym z nich. Oczywiście działa to w przypadku systemu OS X.

Można skonfigurować tę opcję (jeśli nie jest już skonfigurowany), przechodząc do Settings> Trackpad>Secondary click

Jeśli zamiast tego używasz systemu Windows z Boot Camp, powinieneś zainstalować dodatkowy sterownik dostarczony przez Apple. Powinny one umożliwiać kliknięcie prawym przyciskiem myszy w taki sam sposób, jak w systemie OS X.


1
To wyjaśnia, jak skonfigurować OS X do wykrywania funkcji Multi Touch i wydawania kliknięcia prawym przyciskiem myszy. Sterowniki BootCamp mogą być dobrym miejscem, aby poszukać sterowników systemu Windows, aby zrobiły to samo.
bmike

Zredagowałem odpowiedź i usunąłem część dotyczącą drugiego pytania, która została usunięta z postu.
Maverik,

1
Ponadto - ta odpowiedź wnika głębiej w sposób deklarowania regionu gładzika w celu wykonania alternatywnej akcji podobnej do działania systemu Windows i innych systemów operacyjnych. apple.stackexchange.com/questions/48182/…
bmike

2

W nowym Boot Camp musisz włączyć tę funkcję. Domyślnie kliknięcie prawym przyciskiem jest faktycznie wyłączone. Znajdziesz go w Panelu sterowania ==> System i zabezpieczenia ==> Boot Camp ==> Panel dotykowy. Używam prawego dolnego rogu gładzika, ale znajdziesz tam wiele różnych opcji.


2

Po zainstalowaniu systemu Windows na MacBooku Pro na początku 2008 roku nie mogłem kliknąć prawym przyciskiem myszy za pomocą gładzika. Zrobiłem następujące:

  1. Pobrano Bootcamp 4.0.425
  2. Wyodrębniono pliki
  3. Zajrzał do folderu Sterowniki> Apple> x64
  4. Kliknij dwukrotnie AppleTrackpadInstaller64.

To zainstalowało właściwy sterownik gładzika. Właśnie skończyłem konfigurować system Windows 10 na MacBooku Pro na początku 2008 roku. Ale najpierw pobrałem i zainstalowałem Bootcamp 6.xx


0

Miałem ten problem. Jednak przychodzę z rozwiązaniem dla tych, którzy potrzebują nawet dodatkowego przycisku jednego kliknięcia.

Instrukcje

  1. Kliknij start
  2. Wyszukaj i otwórz BootCamp (podczas otwierania komputera poprosi o przyznanie uprawnień aplikacji, zgódź się)
  3. Istnieje kliknięcie, które mówi „Wybierz gładzik”
  4. Wprowadź dowolne zmiany w panelu dotykowym, takie jak kliknięcie prawym przyciskiem myszy i przeciąganie.
  5. Kliknij Zastosuj, a gładzik powinien działać poprawnie

Jeśli to nie zadziała, zainstaluj ponownie sterownik gładzika

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.