Włączanie Apache w Mac OS X Mountaion Lion


12

To mój pierwszy Mac, to Mountain Lion i wiem, jak włączyć Apache poprzez Preferencje -> Udostępnianie -> Udostępnianie w sieci, ale jak, do diabła, mam to zrobić w Mountain Lion?

Uważam, że ten przycisk już nie istnieje, więc jakie jest polecenie Ternimal, aby włączyć go ręcznie?

Odpowiedzi:


13

Aby rozpocząć apache
sudo apachectl start

To da ci podstawowy serwer Apache z DocumentRoot at /Library/WebServer/Documents/

Możesz włączyć takie rzeczy jak PHP i virtualhosts, korzystając z pliku konfiguracyjnego, który należy edytować jako root:
/etc/apache2/httpd.conf

Uruchom ponownie serwer apache (jak po edycji pliku konfiguracyjnego) za pomocą
sudo apachectl graceful

Zatrzymaj serwer Apache
sudo apachectl graceful-stop

Wierzę, że aby użyć katalogów użytkowników (takich jak zezwolenie ~/Sites/na dostęp na stronie http://localhost/~username/) lub aby uruchomić httpd do uruchamiania przy starcie, trzeba będzie trochę poprawić. Niestety nie mogę sprawdzić, jak łatwo jest odzyskać pełną funkcjonalność poprzednich wersji, ponieważ moje konfiguracje Apache nie pochodziły z „czystej” instalacji 10.8.


Niesamowite! To więcej niż wystarcza! Wielkie dzięki. :) Jeśli dowiesz się, jak skonfigurować korzystanie, ~/Sites/powiedz mi. ;)
greduan

1
Niektóre wstępne zaczepianie wydają się wskazywać, że ma to związek z upewnieniem się, że mod_userdir jest aktywny i że /etc/apache2/extras/httpd-userdir.confjest poprawnie importowany na końcu głównego pliku konfiguracyjnego. Jeśli ~/Sitesjuż istnieje, to może być wszystko, co musisz zrobić ...
NReilingh,

OK, sprawdzę to, dzięki za całą twoją pomoc. :)
greduan

Jedyną rzeczą, która zmieniła się po rozpakowaniu, był mój niestandardowy katalog * .conf, który został usunięty z pliku /private/etc/apache2/httpd.conf. Uciekłem />httpd -Sz terminala, co wskazywało na błąd moich działań.
Shanimal,

4

Aby to zrobić na stałe, możesz to zrobić:

sudo launchctl load -w /System/Library/LaunchDaemons/org.apache.httpd.plist

opcja „-w” ustawia ją na ponowne uruchomienie usługi po ponownym uruchomieniu itp.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.