Do czego służy kropka pośrodku czerwonego przycisku zamykania okna?


45

Kiedy pracuję z niektórymi aplikacjami / oknami w Mac OS X (używam 10.8, chociaż nie jestem pewien, czy to jest istotne), czasami widzę czarną kropkę na środku czerwonego przycisku zamykania okna. Co to znaczy? Widziałem to najczęściej w Terminal.app, chociaż myślę, że dzieje się to również w innych aplikacjach.

Mówię o tym:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

w porównaniu z normalnym stanem tego:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Odpowiedzi:


56

W szczególności oznacza to, że naciśnięcie tego przycisku spowoduje wyświetlenie monitu zamiast natychmiastowego wykonania czynności zamknięcia okna. Chociaż jest to zwykle okno dialogowe zapisywania, może to być wszystko, co wymaga dalszych działań ze strony użytkownika.

W tym sensie jest to odpowiednik elips na końcach pozycji menu .


7
TO CO OZNACZA ELIPSA? NIGDY TEGO NIE WIEDZIAŁEM! [/ caps lock]
Jason Salaz

2
Zabawny przykład: otwórz menu Apple i naciśnij Alt / Option. Obserwuj przyciski „Uruchom ponownie…” i „Zamknij…”.
dwukropki

1
Stare wytłumaczenie, że kropka w przycisku zamykania oznacza, że ​​dokument jest „brudny”, niezapisany lub przerywany, nie jest przywołany w Wytycznych dla interfejsu użytkownika . Teraz, gdy wypychane są wersje i automatyczne zapisywanie, ta kropka oznacza, że ​​istnieje problem z zapisywaniem (dysk pełny), a nie tylko niezapisaną zmianą. Zobacz strony 105, 144, 160 i 178 w wersji PDF HIG.
bmike

15

W większości aplikacji jest to wskaźnik, że istnieje otwarty plik z niezapisanymi zmianami (chociaż jest to mniej powszechne, ponieważ wiele aplikacji korzysta z automatycznego zapisywania w systemie OS X). W terminalu wskazuje, że proces jest uruchomiony w oknie.


6

Lubię myśleć, że to delikatna pozostałość: „Coś się tu dzieje, a jeśli zamkniesz to okno, wszystko, co się tu dzieje, zostanie przerwane lub utracone”.

W większości aplikacji oznacza to, że plik został zaktualizowany (jest „brudny”) i pojawi się monit z pytaniem, czy chcesz go zapisać, czy nie. Mówiąc konkretnie o terminalu, mówi ci, że jest uruchomione zadanie, a zamknięcie okna je zabije.


0

Jeśli masz edytor tekstu, a plik nie jest zapisany, to pojawia się. Naciśnij cmd + zapisz, aby zapisać.


1
Czym różni się to od innych odpowiedzi?
user151019,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.