Czy istnieje sposób automatycznego ustawienia adresu wychodzącego na podstawie adresu e-mail lub domeny odbiorcy w mail.app?


10

Chciałbym, aby poczta była automatycznie wysyłana z konta na podstawie domeny domeny odbiorcy.

Detale:

Skonfigurowałem wiele kont e-mail w mail.app, zarówno osobistych, jak i zawodowych. Często się denerwuję, ponieważ zapominam ustawić adres „od”, a zatem e-maile działają z mojego konta osobistego. Chciałbym, aby adresat wiadomości e-mail to boss@serious.biz, a następnie użyj mojego konta z adresem derek@serious.biz, w przeciwnym razie użyj adresu derek@clownpants.com lub czegoś podobnego.

Podobne pytanie , ale w moim przypadku chciałbym, aby zależało to od odbiorcy.

MBP pod koniec 2011 r., OSX 10.7.4


Jako aktualizacja wygląda na to, że odpowiedź brzmi „nie”. Spojrzałem na applecript i nie wygląda na to, że jest w tym jakikolwiek haczyk, który by na to zadziałał, proszę, niech ktoś włączy się, jeśli to źle.
derekv

Cholera, miałem dosłownie to samo pytanie. Czy są w ogóle jakieś aplikacje e-mailowe, które mogą to zrobić?
daGUY,

Odpowiedzi:


3

Niestety nie ma takiej możliwości w Apple Mail. Działa tylko w przypadku wiadomości, na które odpowiadasz (automatycznie używają tego samego adresu wychodzącego, który otrzymał oryginalną wiadomość). W AppleScript nie ma żadnych haczyków, ani opcji Automatora, dzięki którym to się stanie. Gdyby było to możliwe, od teraz wymagałoby wtyczki innej firmy, której nie udało mi się znaleźć. Niestety odpowiedź jest teraz.

Uwaga: jeśli wybierzesz skrzynkę odbiorczą konta, z którego chcesz wysłać wiadomość, a następnie utwórz, Mail automatycznie użyje adresu e-mail tego konta do wysłania, chyba że go zmienisz. Nie tak pomocny, jak się spodziewałeś, ale przynajmniej coś, co warto rozważyć.

Powodzenia i szczęśliwej korespondencji!


Dzięki za sprawdzenie Automater (coś, o czym nie wiedziałem) i potwierdzenie mojego podejrzenia.
derekv

Jesteś bardzo mile widziany.
Corey Edwards,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.