Ile rdzeni ma MacBook Air z połowy 2012 roku?


Odpowiedzi:


15

Twój komputer ma 2 rdzenie, ale 4 logiczne procesory. To, co widzisz, to technologia hiperwątkowości Intela . Technologia ta umieszcza wiele procesorów logicznych na jednym rdzeniu, dzięki czemu każdy rdzeń może obsługiwać wiele wątków jednocześnie.

Różnica między tym a wieloma rdzeniami polega na tym, że hiperwątkowość kopiuje tylko te części procesora, które kontrolują bieżący stan, a nie rzeczywistą jednostkę wykonawczą, ale wiele rdzeni powiela wszystko. Oznacza to, że komputer będzie działał tak, jakby miał cztery rdzenie tylko wtedy, gdy wątki na każdym rdzeniu używają różnych części jednostki wykonawczej, ale jeśli dokładnie to samo działało na obu wątkach w jednym rdzeniu, nie byłoby to żadnym szybszy niż system dwurdzeniowy bez hiperwątkowości.


Fascynujący. Jakie są części jednostki wykonawczej? Czy może zrobić 4 rzeczy intensywnie wykorzystujące procesor naraz, czy tylko 2?
B Siedem

2
Różne części są bardzo zależne od procesora i prawdopodobnie nie są informacjami publicznymi. Jedną interesującą rzeczą jest to, że im więcej pamięci zużywa proces, tym jest on bardziej wydajny, ponieważ jeden procesor może korzystać z jednostki wykonawczej, podczas gdy drugi czeka na pamięć RAM.
ughoavgfhw

3

Aby upewnić się, ile rdzeni masz, otwórz terminal (np. Przez Spotlight i wyszukaj terminal), a następnie uruchom

system_profiler | less

zrzuci mnóstwo informacji. Poszukaj kategorii o nazwie „sprzęt” (która znajduje się u góry wszystkich informacji) i pozycji o nazwie „Całkowita liczba rdzeni”. Tam znajdziesz swoją odpowiedź.

Jeśli nie chcesz przeglądać wszystkich wyników, proste

system_profiler | grep 'Total Number of Cores'

daje wynik bezpośrednio.

Lub użyj „O tym Macu” (ikona Apple w lewym górnym rogu) more info>> system report, który pokazuje, ile masz rdzeni.


@Borderline - lepiej odpowiedzieć na to pytanie, jeśli uważasz, że możesz odpowiedzieć lepiej - dzięki, D.
faszeruj

@stuffe, a co z tą modyfikacją?

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.