Gniazdo karty SD jest zawsze tylko do odczytu


16

Mam kartę Micro SDHC o pojemności 4 GB i używam tulei adaptera Micro SD, aby odczytać ją za pomocą wbudowanego gniazda karty SD w moim 15-calowym MacBooku Pro z 2010 roku. Minęło trochę czasu, odkąd próbowałem z niej korzystać, ale właśnie zdałem sobie sprawę, że mój Mac zawsze będzie traktował to jako tylko do odczytu, bez względu na położenie fizycznego zamka na tulei adaptera.

Nie mogę nawet sformatować partycji, ponieważ wszystkie opcje na kartach „Usuń” i „Partycja” Narzędzia dyskowego są wyszarzone dla karty SD.

Dlaczego karta jest tylko do odczytu, a co ważniejsze, jak mogę do niej napisać?


Mam ten problem ze wszystkimi moimi kartami, a zresetowanie PRAM NIE naprawiło problemu. Nie widzę żadnych rozwiązań na żadnym forum, na którym ten problem został opublikowany, ale wiele osób mówiło, że ostatecznie po prostu zniknęło. Używam 10.8.2

2
@Rob, czytałem na forum wsparcia Apple, że dla użytkownika, w zależności od sposobu włożenia karty SD do gniazda, będzie to tylko do odczytu lub do odczytu i zapisu. Powiedział, że jeśli umieścisz kartę luźno w gnieździe i popchniesz z boku bliżej siebie, aby nawiązać kontakt, staje się ona do odczytu-zapisu, a w przeciwnym razie jest tylko do odczytu. Zrobiłem to jak dwa razy bez powodzenia, ale problem zniknął po raz trzeci. To wygląda na przesądne, ale w tym momencie możesz spróbować.
zneak

Co to za model MBP? Mam podobny problem z MBP pod koniec 2009 r.
Max Ried

Jest połowa 2010 roku, właśnie zredagowałem swoje pytanie, aby je uwzględnić.
zneak 30.12.12

@zneak WOW twoja metoda zadziałała dla mnie po raz pierwszy, i to było po tym, jak próbowałem różnych sposobów bezskutecznie. Mam 2011 MBP z systemem Lion.
Suan

Odpowiedzi:


16

W moim przypadku fizyczne przesunięcie powoduje status tylko do odczytu. Delikatne odepchnięcie dysku od wyświetlacza niezawodnie powoduje, że moje karty zapisują ponownie.


Cholerne piekieł. To zaoszczędziło mi wiele irytacji.
stycznia

14

Przesuń blokadę odczytu / zapisu do środkowej neutralnej pozycji i spróbuj ponownie. Czasami mam ten sam problem ...


4
Czy karta SD ma neutralne położenie?
nohillside

4
Przesunięcie blokady odczytu / zapisu do neutralnej pozycji działa dla mnie.

4
Co dziwne, zadziałało to dla mnie (ustawiłem przełącznik w połowie odległości między zamkiem a odblokowaniem, włożyłem go z powrotem do gniazda, a wszystkie opcje zapisu nie były już wyszarzone). Wypróbuj i opublikuj swoje wyniki.
Nathan Garabedian

2
Ustawiłem zamek w środkowej pozycji, jak wspomnieli inni, i on również zadziałał dla mnie. Jak dziwnie.

1
To też działa dla mnie. Nie mogę uwierzyć, że to zadziała.
Nevin

2

Problem spontanicznie zniknął dla mnie. Pozostawiam to jako odpowiedź, ponieważ może uspokoić niektórych ludzi, aby wiedzieć, że z jakichś przypadkowych powodów, w pewnym momencie sprawy znów zaczynają działać. Nie byłem jednak w stanie ustalić konkretnej przyczyny, więc nie przyjmuję odpowiedzi, na wypadek, gdyby w pewnym momencie ktoś przyszedł z racjonalnym wyjaśnieniem.


2

Próbowałem wszystkich innych rozwiązań, ale to nie działało.

Mam Macbook Pro Early 2011 15 "(linia, która ma problem z kartą graficzną!)

Moim rozwiązaniem było wciśnięcie karty tak szybko, jak to możliwe!


1
To działało dla mnie. I, co dziwne, uprawnienia dla karty wymienionej w Finderze to „Masz niestandardowy dostęp”.
deepwinter

2

Ponieważ ten problem dotyczy MBP i tylko do odczytu, moim pierwszym pomysłem jest: czy ta karta SD jest sformatowana w systemie plików NTFS? Jak wszyscy wiemy, dysk sformatowany w systemie NTFS jest przeznaczony tylko do odczytu dla systemu macOS. W artykule, który widziałem, że dysk zewnętrzny z partycjami jest wyszarzony w programie Disk Utility , napisano, że system plików NTFS jest tylko do odczytu na komputerach Mac. To znaczy, że nie można wykonać żadnych operacji na tym dysku, w tym ponownej partycji. Może to być powód, dla którego karty „Usuń” i „Partycja” narzędzia dyskowego są wyszarzone dla karty SD.

Aby to sprawdzić, po prostu sprawdź format tego dysku w Narzędziu dyskowym! Jeśli jest sformatowany w systemie NTFS, to bingo! to jest winowajcą. Aby w takiej sytuacji zapisać na karcie SD na komputerze Mac, możesz sformatować ją za pomocą FAT32 lub exFAT, lub możesz znaleźć sterownik NTFS dla komputerów Mac, taki jak Paragon NTFS dla komputerów Mac , iBoysoft NTFS dla komputerów Mac , Mounty dla NTFS itp., Jeśli nie chcę usuwać tej karty SD.

Ale jeśli ta karta SD nie jest sformatowana w systemie NTFS i nadal jest tylko do odczytu, musisz przejść dalej:

 • Rozwiązanie 1: Sformatuj ten zewnętrzny dysk twardy na exFAT / FAT32 na komputerze z systemem Windows
 • Rozwiązanie 2: Uruchom oprogramowanie NTFS dla komputerów Mac na komputerze Mac
 • Rozwiązanie 3: Napraw zewnętrzne dyski twarde NTFS tylko do odczytu za pomocą wiersza polecenia
 • Rozwiązanie 4: Zmień uprawnienia tego zewnętrznego dysku twardego
 • Rozwiązanie 5: Zignoruj ​​uprawnienia na zewnętrznym dysku twardym w Finderze
 • Rozwiązanie 6: Napraw zewnętrzny dysk twardy tylko do odczytu za pomocą Narzędzia dyskowego

Odsyłacz z: Jak rozwiązać zewnętrzny dysk twardy tylko do odczytu bez formatowania na komputerze Mac?


Pytanie brzmiało, że nie można wykonać formatowania tylko do odczytu.
WGroleau,

Tak i wspomniano wcześniej, jeśli dysk jest tylko do odczytu z powodu NTFS, użycie sterownika NTFS dla komputerów Mac lub sformatowanie go w systemie plików kompatybilnym z Mac w systemie Windows byłoby wykonalnym rozwiązaniem.
vivian xiao

1

Czy ten problem dotyczy wszystkich kart SD, czy tylko jednej. Jeśli tylko jeden, spróbowałbym sformatować go w FAT z komputera, a następnie spróbować.

Miałem dysk flash USB, na którym zainstalowałem dystrybucję Linuksa, co dało mi podobne problemy na moim komputerze Mac mini.


Cóż, mam pod ręką dwa karty Micro SD i oba wykazują to samo zachowanie. Sformatowałem 4 GB na FAT32 z mojego aparatu cyfrowego (ponieważ i tak chciałem to zrobić) i nadal nie mogę na nim pisać.
zneak

Ponadto dystrybucje Linuksa są zazwyczaj instalowane w systemie plików EXT, więc mam wrażenie, że po prostu nie można było pisać w systemie plików, a nie w samym urządzeniu. W moim przypadku nie mogę w ogóle pisać na urządzeniu, a format go nie naprawił.
zneak

1

Według jednego użytkownika na forum dyskusyjnym firmy Apple zresetowanie pamięci PRAM powinno rozwiązać problem:

Z Apple KB

 1. Wyłącz komputer.
 2. Znajdź następujące klawisze na klawiaturze: + Option+ P+ R. Będziesz musiał przytrzymać te klawisze jednocześnie w kroku 4.
 3. Włącz komputer.
 4. Natychmiast naciśnij i przytrzymaj + Option+ P+ R. Musisz nacisnąć tę kombinację klawiszy, zanim pojawi się szary ekran. Kontynuuj przytrzymywanie klawiszy, aż komputer uruchomi się ponownie i usłyszysz dźwięk uruchamiania po raz drugi.
 5. Puść klucze.

Uwaga: Zresetowanie PRAM może zmienić niektóre ustawienia i preferencje systemowe. Użyj Preferencji systemowych, aby przywrócić ustawienia.


Spróbuję tego, kiedy wrócę do domu.
zneak

1
Problem spontanicznie zniknął dzisiaj, więc obawiam się, że nie mogę niczego zweryfikować. Mimo to dziękuję za podpowiedź, jeśli to się powtórzy, spróbuję.
zneak

Zaskakujące, ta pomoc!
Bing Han

1

Powyższe wskazówki działały dla mnie, ale coraz mniej. Czuje się trafiony i chybiający i może z łatwością zabrać mi 10 prób.

Ten irytujący problem ma jeszcze jedną potencjalną poprawkę. Kiedy muszę wprowadzić kartę w tryb odczytu / zapisu, mogę to zrobić, stukając w gniazdo mojej karty, gdzie znajduje się zamek blokady. Nie ma znaczenia, gdzie ustawiony jest suwak blokady, ponieważ i tak będzie on maskowany przez taśmę. Działa to w 100% przypadków. Ma to wady:

 • potencjalnie utknięcie taśmy w czytniku (uważaj)
 • muszę go nakładać i zdejmować za każdym razem, gdy taśma się kończy
 • może zdjąć papier z dowolnej naklejki z karty SD

W rzeczywistości zamierzam kupić czytnik z powodu tych wad.


1
Skończyłem też z użyciem zewnętrznego czytnika kart.
Josep Valls

1

Odpowiedź Gordo ( in toto )

Przesuń blokadę odczytu / zapisu do środkowej neutralnej pozycji i spróbuj ponownie. Czasami mam ten sam problem ...

został skodyfikowany i wyjaśniony. Z artykułu bartech.tv z 2016 roku Karty SD tylko do odczytu na MacBooku Pro? Oto rozwiązanie.

Rozwiązanie

Rozwiązanie jest na szczęście bardzo proste. Zamiast przesunąć przełącznik ochrony przed zapisem do samego końca, zostaw go gdzieś pośrodku. Po kolejnym podłączeniu karty do MacBooka Pro powinieneś stwierdzić, że możesz normalnie zapisywać i usuwać pliki z karty.

Dlaczego to działa?

Uzyskanie właściwej pozycji może wymagać trochę prób i błędów, ale w moim przypadku było to dokładnie w połowie, być może nieco bliżej szczytu. Następnie byłem w stanie pisać pliki i usuwać je jak zwykle.

Jeśli tak, to dlaczego jest prawdopodobne, że mała dźwignia w gnieździe karty SD MacBooka Pro, która wykrywa pozycję przełącznika ochrony przed zapisem, powoli z czasem ulega degradacji, albo w wyniku ciągłego używania, albo gromadzenia się kurzu lub kłaczków w gnieździe karty . Dlatego pozostawienie przełącznika na środku oszuka czytnika kart, aby uwierzył, że jest on na górze.

Jest możliwe / prawdopodobne, że technika w odpowiedzi @ CharanBrahamandam (nieznacznie wyciągając całą kartę) również działa, ponieważ zdarza się, że przesuwa się „przełącznik” karty SD w tym samym kierunku, co przesunięcie przełącznika tylko z odblokowania do połowy pomiędzy. .


0

Kolejną rzeczą, którą należy upewnić się podczas wypróbowania tych „sztuczek”, jest podłączenie laptopa do źródła zasilania. Ponieważ czytnik kart pobiera energię, jeśli akumulator nie dostarcza wystarczającej ilości prądu do czytnika, może to powodować problemy. Na przykład montaż problematycznych dysków twardych USB można rozwiązać, podłączając laptopa do źródła zasilania.


To brzmi bardziej jak przesąd, niż rzeczywiste wyjaśnienie. Czytnik kart działający w pamięci NAND Flash wymaga znacznie, dużo mniej energii niż rzeczywisty dysk twardy. Mój laptop był podłączony przez cały czas, gdy miałem ten problem.
zneak

0

Regularnie mam te problemy z moimi komputerami Mac ... więc kupiłem dwa czytniki kart. Jeden jest Adwentowy ... ale to też nie pozwala mi czasem pisać. Ten, który mam przez Puremedia, wydaje się jednak nie mieć problemów ... więc trzymam się tego.


0

Po prostu sformatuj kartę w formacie fat32 i sformatuj ją do NTFS, co rozwiąże problem, który mi zadziałał XD


-1

Otwórz Narzędzie dyskowe, znajdź i wybierz kartę SD, a następnie kliknij Napraw dysk na karcie Pierwsza pomoc. Powinieneś teraz być w stanie czytać i pisać.

Narzędzie dyskowe Naprawa dysku


Nie działało dla mnie, gdy miałem ten problem.
zneak

Czy wolumin nie byłby wyszarzony, gdyby był zamontowany tylko do odczytu? Przypuszczam, że powinieneś być w stanie odmontować go, a następnie podjąć próbę naprawy, ale zgaduję, że element wymieniony jako 8,02 GB Apple SDXC Rea… byłby szary w przypadku tego pytania.
bmike
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.