Jak działają podzielone panele w terminalu?


37

Próbowałem otworzyć podzielone okienko, aby uruchomić inne polecenie, ale zamiast tego wyświetla to samo w obu oknach i mogę wchodzić w interakcje tylko z jednym z nich. Myślałem, że podzieli to widok, dzięki czemu będę mógł używać dwóch paneli niezależnie jak dwóch okien.

Mam zainstalowany Visor, ale nie sądzę, żeby to przeszkadzało.

Terminal - version 2.1.1
Visor custom (84d1873) based on 1.5

To brzmi jak prośba o funkcję. Zgłoś raport na stronie developer.apple.com/bug-reporting . Możesz użyć dowolnego identyfikatora Apple ID, aby uzyskać dostęp do witryny programisty.
Chris Page

Odpowiedzi:


51

Tak ma być. Zobacz odpowiedź superużytkownika :

Źle interpretujesz tę funkcję. Nie jest przeznaczony dla dwóch oddzielnych terminali. Ma on na celu umożliwienie użytkownikowi zobaczenia dwóch różnych punktów widzenia w tym samym terminalu. Na przykład, jeśli masz 3000 plików w katalogu i wykonasz komendę ls, wynik będzie bardzo długi.

Jeśli używasz podzielonego panelu, możesz przewijać ten długi wynik bez konieczności przewijania w przód iw tył, prawdopodobnie tracąc swoje miejsce po drodze.

Jeśli chcesz dwa terminale, użyj zakładek lub osobnych okien.

Dodałbym, że w przypadku dwóch oddzielnych terminali można również użyć osobnych zakładek.


26
to jest naprawdę rozczarowujące ...
Kostas,

Zawsze jest emacs, jeśli jesteś już w Terminalu, ale krzywa uczenia się jest nieco stroma.
Ɱark Ƭ

1
@ Mark: lub tmuxlub screen.
Chris Page

11

iTerm 2 obsługuje podzielone panele z niezależnymi powłokami w każdym panelu, a nie jedną połączoną powłoką.

Dzielone szyby w iTerm 2


Przypuśćmy, że używasz iTerm 2, czy powiedziałbyś, że działa on „lepiej” niż Terminal.app + Visor dla szybkiego przepływu pracy „pop-in, zrób coś, pop-out”? Jestem programistą sieci Rails, jeśli pomaga to w wizualizacji moich potrzeb.
Kostas

@Vrinek nie jestem pewien. Nadal możesz używać Visor i iTerm2.

4

Nie przesadzaj też z wyglądem tmux. Jest jak ekran, ale wierzę, że więcej funkcji.


5
Czy możesz dodać trochę więcej szczegółów do swojej odpowiedzi? Dlaczego Tmux jest lepszy, jak rozwiązuje problem i skąd go mam, jeśli jest potrzebny?
nohillside

3

Naprawdę powinieneś rzucić okiem screen(to już zainstalowane narzędzie wiersza poleceń, a nie osobna aplikacja), które daje ci możliwość podzielenia twojego Terminalu na dwa (lub więcej) osobne. Używam tego z Visorem i działa jak urok. Rozejrzyj się tutaj, istnieje kilka wskazówek, jak używać „ekranu” na komputerze Mac.


Rozejrzyj się tutaj? Gdzie?
Eliethesaiyan

1
@Eliethesaiyan Przepraszamy, jeśli nie było to jasne - słowo „tutaj” miało sugerować wyszukanie słowa „screen” na tej samej stronie internetowej.
Asmus
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.