Czy ustalono datę zakończenia aplikacji Mapy na iOS mniej niż iOS 6?


11

To donoszono , że umowa między Google i Apple na mapach dostaw dla iOS nie została odnowiona (a może już ma lub wkrótce wygaśnie). Co więcej, jasne jest, że Google pobiera znaczne kwoty dla firm takich jak Apple, aby korzystały z interfejsu API map, więc nie jest dla mnie jasne, że ten plik danych może być kontynuowany do starszego systemu operacyjnego przez czas nieokreślony.

Czy ktoś widział wiarygodne ogłoszenie, czy i / lub kiedy dane mapy mogą przestać działać dla osób, które wybiorą utknięcie w iOS 3, 4 i / lub 5 oraz zintegrowanej aplikacji do mapowania iOS opartej na danych Google? (I przez wybór, mam na myśli, że urządzenia nie są nawet obsługiwane w iOS 6, więc wybór polega raczej na zakupie nowego sprzętu lub kontynuowaniu pracy.)

Nie szukam alternatywy (jak uruchomienie Google Maps na iOS 5.1) - tylko ogłoszona lub prawdziwa data zakończenia kanału kafelków mapy do iOS.


2
Jestem pewien, że gdzieś przeczytałem, że nadal będzie działać przez czas nieokreślony.
Cajunluke,

1
Przepraszam również za możliwość, że nie będzie to możliwe ze względu na istnienie prywatnej umowy między Apple a Google, ale jeśli wiarygodne informacje zostaną ujawnione, byłoby bardzo przydatne, aby je tutaj zapisać.
bmike

Odpowiedzi:


2

Dopóki nie uaktualnisz do iOS 6, możesz zachować aplikację na zawsze. Jeśli chodzi o interfejs API, który już nie działa, ponieważ Apple używał oficjalnego interfejsu API, wszelkie zmiany wprowadzone przez Google, które spowodowałyby uszkodzenie starej aplikacji Mapy, spowodowałyby także uszkodzenie milionów aplikacji na wielu platformach. Istnieje możliwość, że Google może odwołać klucz API Apple'a, ale mam poważne wątpliwości, że tak się stanie.


-1

Jak mówią liczne doniesienia prasowe, „jeśli pozostaniesz na iOS 5, możesz zachować Mapy Google na swoim iPhonie”. A teraz jest też samodzielna aplikacja Google Maps na iOS 5.1 / 6.


Mapy Google (aplikacja) wymagają systemu iOS 5.1 lub nowszego, więc będzie działać nawet na starszych modelach.
nohillside

Dzięki - wciąż szukam daty zakończenia pliku danych, jeśli i kiedy wycieknie lub uderzy nas z boku. :) Zmienię to w pytanie, ponieważ nie jest jeszcze wystarczająco jasne.
bmike

Nie odpowiada na pytanie; kiedy plik danych przestanie działać?
Andrew Ferrier,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.