Dlaczego MacBook Pro nadal wybiera numer w swojej lokalizacji za pomocą funkcji Znajdź mój Mac po czystej instalacji?


9

Niestety mój iPhone został skradziony wczoraj. miałem Znajdź mojego IPhone'a włączony, ale wkrótce po kradzieży mój iPhone przestał aktualizować swoją lokalizację. Uważam, że urządzenie zostało wyłączone, zresetowane lub usunięto kartę SIM.

Po znalezieniu mojego iPhone'a zauważyłem jednak coś interesującego, MacBook Pro, którego użyłem w przeszłości, ale który został przekazany koledze, wciąż pojawia się w moich urządzeniach. Jednak po wymianie HD miała czystą instalację OS X, a teraz jest połączona tylko z osobistym kontem iCloud mojego kolegi i nie ma nawet włączonego Find My Mac.

Dlatego moje pytanie brzmi: dlaczego iw jaki sposób ten MacBook Pro jest nadal śledzony na moim koncie iCloud po całkowitym zresetowaniu / ponownej instalacji? Czy jest śledzony przez adres MAC, gdy jest dostępny online? Czy mam później szansę zlokalizować mojego iPhone'a w podobny sposób?

Naprawdę chciałbym uzyskać na to autorytatywną odpowiedź, ponieważ to zaobserwowane zachowanie rodzi dodatkowe pytania dotyczące nadużywania Find My Mac na przykład po zakupie używanego komputera, ponieważ wydaje się, że trzeba polegać na tym, że sprzedający usunie to urządzenie ze swojej iCloud konto.


Dlaczego nie zamknąłeś iPhone'a w momencie kradzieży? Jeśli zablokowałeś iPhone'a, a sprytny złodziej nie użył iTunes, aby go zresetować, możesz go znaleźć.
duci9y

2
Natychmiast zablokowałem iPhone'a, ale to nie przeszkadza złodziejowi wyłączyć go, zresetować do ustawień fabrycznych ani usunąć karty SIM. Kod dostępu został również odblokowany.
Gerry

1
To oznacza bardzo sprytnego złodzieja. Nadal możesz korzystać ze śledzenia IMEI, chociaż nie wiem, jak to się robi w Twoim kraju.
duci9y

Odpowiedzi:


14

Oto, co mówi Apple:

Ze względu na to, jak działa funkcja Znajdź mój Mac, należy usunąć zaznaczenie pola wyboru Znajdź mój Mac w Preferencjach systemowych OS X & gt; okienko iCloud, aby usunąć urządzenie z listy urządzeń iCloud Znajdź mój iPhone, iPad, iPod Touch lub Mac.

Jednym ze sposobów implementacji tej trwałości jest napisanie tokenu Znajdź mój Mac NVRAM , trwała pamięć w komputerach Mac z procesorami Intel. Możesz zobaczyć ten token, uruchamiając następujące polecenie w terminalu:

nvram -p | grep fmm

Na moim Macu wynik zawiera moje nazwisko, Apple ID i nazwę, którą podałem komputerowi, a także niektóre zakodowane informacje, które prawdopodobnie zawierają jakiś klucz.


Zaktualizowałem swoją odpowiedź po znalezieniu jej w pamięci NVRAM.
gabedwrds

To wydaje się być właściwym wyjaśnieniem. Ponadto zauważyliśmy, że gdy mój kolega próbował włączyć FMM na własne konto, został poproszony o odłączenie go od mojego pierwszego. Po potwierdzeniu dane w NVRAM zostały zastąpione jego własnym kontem.
Gerry

1
Jak to działa w OSX ML? Miałem skradziony MB Pro, z hasłem na login i wszystko .. czy mam duże szanse na odzyskanie go?
caarlos0

0

Myślę, że śledzi go „Numer komputera”, który ma każdy MacBook. Ten „numer” jest przypisany do twojego adresu iCloud na serwerze Apple, więc gdy używasz mojego iPhone'a, wyświetla stary komputer, nawet jeśli jest zalogowany do komputera. Prawdopodobnie nie wylogowałeś się z iCloud przed czystym przywróceniem . Oczywiście po przywróceniu oprogramowania na telefonie iPhone nadal jest ono przypisane do konta iCloud, więc tak, myślę, że powinieneś być w stanie.


1
Czy masz na myśli numer seryjny komputera? To jest możliwość, ale byłoby wspaniale, gdybyśmy mogli uzyskać bardziej autorytatywną odpowiedź lub odniesienie tutaj.
Gerry
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.