Jak uruchomić test wydajności na moim MacBooku Pro?


1

Muszę przeprowadzić test porównawczy wydajności, aby zmierzyć, jak wolny jest mój MacBook Pro (i dlaczego) - 15-calowy MacBook Pro (koniec 2008 r.) Z procesorem Intel Core 2 Duo 2,4 GHz, 4 GB pamięci DDR3 i działającym komputerem Mac OS X Lion 10.7.4 bardzo, bardzo powoli. Większość wykonywanych przeze mnie zadań (np. Usuwanie pliku lub folderu, pisanie liter, przełączanie komputerów stacjonarnych itp.) Może trwać dłużej niż niedopuszczalny czas reakcji 10–30 s. Mam również drugi Monitor 22 ".

Czy jest jakiś sposób na zmierzenie czasu reakcji MacBooka Pro? Czy jest jakieś darmowe oprogramowanie, którego mógłbym użyć do przeprowadzenia testu porównawczego wydajności i zrozumienia, dlaczego działa tak wolno? Korzystam z wbudowanego Monitora aktywności, ale nie mam pojęcia, jak zdiagnozować problem (y).


nadal używasz HHD zamiast SSD?
balexandre

Test porównawczy zazwyczaj określa jedynie szybkość / szybkość działania komputera w porównaniu z innymi specyfikacjami, a nie (pomoc) w określeniu, co jest rzeczywiście nie tak.
Gerry,

Chciałbym przekierować to zapytanie do Społeczności wsparcia Apple. Uruchom etresoft.com/etrecheck , dołącz go do zapytania i zadaj pytanie „Dlaczego mój komputer działa wolno?” zamiast szukać porównań porównawczych.
njboot

Odpowiedzi:


2

Chciałbym uruchomić Geekbench na niego, a następnie będziesz mieć jakieś rzeczywiste statystyki dokonywanie porównań z i go stamtąd.

Domyślam się, że twój dysk twardy jest problemem.


Dzięki @Dukeatcoding, właśnie dostałem ten raport testu porównawczego browser.primatelabs.com/geekbench2/1021668 . Jakieś pomysły na to, jak to przeczytać?
João

browser.primatelabs.com/mac-benchmarks poszukaj konfiguracji porównawczej. Steam powinien być kluczowym wskaźnikiem wydajności, na który należy zwracać uwagę. Podsumowując, naprawdę nie masz tutaj dobrego wyniku;)
Dukeatcoding

0

Mam dokładnie taki sam MacBook Pro. Mój działał bardzo wolno. Zainstalowałem dysk twardy SSD i wykonałem czystą instalację OS X El Capitan. Teraz działa jak nowy komputer.

Zaktualizowałem również pamięć RAM z 4 GB do 8 GB. Crucial ma program, który powie ci dokładnie, czego potrzebujesz.

Ale za około 175 USD możesz go uruchomić jak nowy!


Jep SSD jest kluczem, o to mi chodziło z „Myślę, że problemem jest twój HDD”
Dukeatcoding
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.