Jak mogę zdiagnozować lub naprawić CalendarAgent zajmujący cały procesor w Mountain Lion?


13

Od czasu aktualizacji z Lion Lion do Mountain Lion widzę, że proces CalendarAgent zajmuje dużą ilość 1 procesora na moim MacBooku Pro z końca 2008 roku. Aby to naprawić (jak sugeruje wynik Google), próbowałem usunąć wszystkie konta kalendarza online, a następnie dodać je ponownie. Wydawało się, że to działa przez jakiś czas, ale teraz problem powrócił (być może dlatego, że albo usunąłem niektóre kalendarze iCloud, albo dodałem dodatkowego delegata kalendarza Google). Naprawdę nie chcę usuwać wszystkich kont kalendarza za każdym razem, gdy dodam lub usuwam pojedynczy kalendarz, więc czy ktoś może wskazać mi główną przyczynę problemu?

W razie potrzeby wkleja się tutaj wykres połączeń z procesu .

AKTUALIZACJA: Usunąłem jednego z delegatów z jednego z moich kont kalendarza Google, co zapobiegło występowaniu tego problemu. To jednak nie jest rozwiązanie, ponieważ nie mogę teraz uzyskać dostępu do tego kalendarza.


Czy któryś z tych kalendarzy ma dostęp do kalendarzy Microsoft Exchange za pośrednictwem poczty internetowej Exchange? Jeśli tak, zaloguj się do konta Exchange i odrzuć wszelkie przypomnienia. Jeśli nie masz dostępu do kalendarzy Exchange, poproś właścicieli o odrzucenie przypomnień.
IconDaemon

Możesz przeczytać ten post w poszukiwaniu innego rozwiązania: robert.accettura.com/blog/2012/08/19/...
IconDaemon

Odpowiedzi:


3

Nadal szukam solidnej odpowiedzi.

W międzyczasie mam następujący skrypt działający w AppleScript Editor. Ten skrypt szuka CalendarAgentco 15 sekund i zabija proces.

To powoduje, że synchronizacja kalendarza jest bezużyteczna, ale przynajmniej mogę ponownie użyć komputera Mac. Pozwolę temu działać, dopóki nie znajdę trwałego rozwiązania.

Skrypt to:

repeat
 set app_name to "Finder"
 do shell script "killall -9 CalendarAgent"
 delay 15
end repeat

Nigdy tak naprawdę nie doszło do sedna tego, choć było to rozwiązanie objawów, a więc zaakceptowanie.
Nick Hawes,

9

Może być konieczne zabicie i odbudowanie bazy danych kalendarza:

 1. Wyłącz usługę Kalendarz na swoim koncie w Preferencjach systemowych → Konta internetowe

 2. Usuń preferencje / pliki bazy danych dla Kalendarza:

  rm -r ~/Library/Calendars/ ~/Library/Preferences/com.apple.iCal.plist
  
 3. Ponownie włącz usługę.

Źródło: http://robert.accettura.com/blog/2012/08/19/how-to-stop-calendaragent-from-eating-cpu/


2
Witamy na stronie. Zachęcamy ludzi do podsumowywania linków, ale można dodawać linki, wiedząc, że czasami są konwertowane na komentarze lub przegłosowane, gdy staramy się, aby ludzie wnieśli swój wkład w zasoby wiedzy tutaj, na licencji CC.
bmike

1
Pracował dla mnie. Pamiętaj: po ponownym włączeniu na chwilę zużywa procesor.
joost

4

Korzystanie z delegatów Google z pewnością spowodowało u mnie problem wysokiego procesora.

Prostym rozwiązaniem jest:

 1. Odznacz delegację w / w oknie Informacje o koncie Kalendarza (zgodnie z powyższą AKTUALIZACJĄ)
 2. Zmień udostępnianie kalendarza Google, wybierając żądane kalendarze na stronie Ustawienia Google Sync: https://www.google.com/calendar/syncselect

Dokonanie tej zmiany wyeliminowało problem związany z wysokim poziomem procesora, bez konieczności uciekania się do metody „zabić kalendarz”.


Dzięki za to! Sfrustrowało mnie to od lat. Korzystając z linku synchronizacji (punkt # 2) powyżej, wyłączyłem kilka kalendarzy, których tak naprawdę nie muszę synchronizować i od tamtej pory nie widziałem problemu z wysokim procesorem. Oczywiście to usuwa je ze wszystkich zsynchronizowanych urządzeń (komputer stacjonarny, laptop i telefon), ale jeśli to naprawi wysoki procesor, którego doświadczałem na pulpicie, to wszystko będzie tego warte. Dzięki jeszcze raz!
Steve Lemke,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.