Co to jest gs-loc.apple.com?


9

Mam zainstalowany mały znicz i za każdym razem, gdy wznawiam mój MacBook pro gs-loc.apple.com na porcie 443 chce się połączyć. Myślę, że ma to na celu znalezienie Twojej lokalizacji, aby iCloud mógł ją wyświetlić. exec nazywa się locationd. Jestem pewien, że moje przypuszczenie jest słuszne. Chciałem tylko zobaczyć, co myśli społeczność.

Odpowiedzi:


10

Tak, to Usługi lokalizacyjne. Lokalizacja jest aktualizowana w regularnych odstępach czasu lub na żądanie aplikacji.

Rozpracowałem to podczas używania Little Snitch, tak jak ty. Ponieważ locw nazwie domeny znajdował się znak , pomyślałem, że będą to Usługi lokalizacyjne.

Aby to potwierdzić, wyłączyłem usługi lokalizacyjne i oczywiście locationdzamknąłem się i nie nawiązano żadnych połączeń gs-loc. Aby potwierdzić ponownie, zablokowałem gs-loc, a usługi lokalizacji przestały działać.

Od: dyskusji.apple.com

Locationd to demon, który zapewnia usługi lokalizacyjne dla „Core Location” OS X. Korzysta z technologii skyhook, aby ustalić lokalizację komputera Mac (za pomocą Wi-Fi). Jest to ten sam system, z którego korzysta iPod Touch, i jest również używany przez iPhone'a (iPhone wykorzystuje także triangulację wieży komórkowej i GPS)

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.