Jak nagrać kompatybilną płytę CD z systemem Windows na Mac OS X Mountain Lion


3

Nagrałem płytę CD ze zdjęciami i plikami PDF na komputerze Mac Pro, ale mój komputer z systemem Windows nie może odczytać dysku CD. Czy powinienem nagrać płytę w inny sposób, aby był czytelny dla systemu Windows?


1
Jak zatem nagrywać płyty CD? Użycie Findera powinno zaowocować płytą CD, która będzie czytelna dla mniej więcej każdego systemu operacyjnego.
nohillside

Tak myślałem. I robiłem to w Snow Leopard. Ale w Mountain Lion nie ma folderu wyszukiwania w Finderze, wszystko, co mogę zrobić, to kliknąć prawym przyciskiem myszy i pliki i nagrać je na CD.
KMC

Możesz nagrać folder, klikając prawym przyciskiem myszy lub utwórz folder nagrywania za pomocą menu. Oba powinny tworzyć standardowe płyty CD
nohillside

Odpowiedzi:


4

Z http://support.apple.com/kb/PH10699?viewlocale=en_US (dotyczy OS X 10.8 „Mountain Lion”):

Możesz nagrywać pliki na CD lub DVD, a następnie używać tej płyty jako kopii zapasowej   wyślij go do znajomych lub skopiuj pliki na inny komputer. Dyski nagrane na komputerze Mac mogą być również używane na komputerach z systemem Windows i inne typy komputerów.

Musisz tylko postępować zgodnie z instrukcjami tam. Jeśli wolisz, możesz przeczytać bardziej szczegółowe instrukcje tutaj: http://www.dummies.com/how-to/content/burn-cds-and-dvds-on-the-fly-in-mountain-lion.html

Oba przewodniki sprowadzają się do tego:

  1. Włóż czystą płytę CD.

  2. Gdy płyta pojawi się na pulpicie, kliknij ją dwukrotnie i przeciągnij do okna pliki, które chcesz nagrać.

  3. Następnie naciśnij przycisk „Nagraj” w prawym górnym rogu okna, zmień nazwę płyty na coś, co ma sens i naciśnij dobrze .

Upewnij się, że wybierasz typ dysku CD, który można odczytać na komputerze Mac i komputerze z systemem Windows. Na przykład sprawdź, czy prędkość i pojemność dysku CD są obsługiwane przez oba napędy optyczne.

Jeśli chcesz ponownie użyć płyty (CD-RW / DVD-RW / DVD + RW), musisz ją najpierw usunąć Narzędzie dyskowe . Widzieć http://support.apple.com/kb/PH5849 po więcej informacji.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.