Jak mogę wyłączyć wygaszacz ekranu w oknie logowania?


11

Jak mogę wyłączyć wygaszacz ekranu w oknie logowania?


1
-1, przyjęte rozwiązanie jest niejasne. Powinien wskazywać, co umieścić w pliku plist.
Gili,

Zaakceptowanym rozwiązaniem powinno być to zaproponowane przez Kurta.
Mike Kormendy

Odpowiedzi:


7

Możesz edytować plik .plist w /Library/Preferences/com.apple.screensaveredytorze tekstu, edytorze list (wymaga narzędzi programistycznych OS X) lub defaultsw terminalu, aby usunąć wygaszacz ekranu w oknie logowania.

Lubię to:

sudo defaults write /Library/Preferences/com.apple.screensaver loginWindowIdleTime 0

1
jak go tam edytować? co dodać, co ustawić lub co usunąć?
Oleg Danu

1
Co zawiera twój com.apple.screensaverplik? Czy możesz opublikować zawartość w Pastie ? Za ile warto, użycie defaultsdo odczytu mojego pliku zwraca to i nigdy nie otrzymuję wygaszacza ekranu. Zauważ jednak, że korzystam z wersji 10.6.6, więc jeśli twój plik używa starego (XML) stylu .plist, nie przejmuj się. Możesz po prostu spróbować wyrzucić plik do kosza.
Tylko Jake

-1, nie działa dla mnie pod Mountain Lion.
Gili,

Plik jest binarnym plikiem plist (w każdym razie poniżej 10.8) i do edycji w edytorze tekstów należy go najpierw przekonwertować za pomocą plutil -convert xml1 /Library/Preferences/com.apple.screensaver.plist. Następnie można edytować plik i zmienić wygaszacz ekranu.
Josh

16

Wierzę, że to wystarczy (przynajmniej wydaje się, że działało już od kilku godzin):

sudo defaults write /Library/Preferences/com.apple.screensaver loginWindowIdleTime 0

Wyłącza to wygaszacz ekranu w oknie logowania.


2
Uważam, że taka powinna być odpowiedź, ponieważ zawsze używam jej na moich serwerach.
bloudraak


0

Z jakiegoś powodu jeszcze nie rozumiem, rozwiązanie w zaakceptowanej odpowiedzi nie działało dla mnie. Poniżej jest alternatywną metodą, która faktycznie nie działa dla mnie.

Zanim cokolwiek com.apple.screensaver.plistzrobiłem , zauważyłem, że plik o nazwie jeszcze nie istnieje /Library/Preferences/. Ale wydanie defaultspolecenia zgodnie z zaakceptowaną odpowiedzią stworzyło ten plik z poprawnym loginWindowIdleTimewpisem w porządku. Potwierdzono to zarówno defaults read /Library/Preferences/com.apple.screensaverręcznie, jak i ręcznie potwierdzając istnienie plików i sprawdzając ich zawartość.

Wydaje się jednak, że nie miało to żadnego wpływu na zachowanie wygaszacza ekranu na ekranie logowania.

Następnie zastosowałem inne podejście, które faktycznie działało:

  1. Otworzyłem wiersz polecenia (okno Terminal)
  2. Najpierw wydałem, $ > sudo -saby zostać rootem
  3. Następnie jako root rozpocząłem Preferencje systemowe :# > /Applications/System\ Preferences.app/Contents/MacOS/System\ Preferences
  4. I w końcu przeszedłem do okna preferencji Pulpit i wygaszacze ekranu, aby użyć zwykłego GUI do wyłączenia limitu czasu wygaszacza ekranu.

To załatwiło sprawę.

Zastanawiam się jednak, czy defaults-polecenie może już działało dobrze, tylko zmieniona wartość plist nie została jeszcze odebrana (zsynchronizowana) przez proces (nadal uruchomiony?) screensaver


-2

Problem polega na tym, że ekran logowania nie jest wynikiem wygaszacza ekranu, zamykam komputer Mac, gdy wychodzę. Wygaszacz ekranu pojawia się sam, nawet jeśli jest wyłączony w SysPref.


Komentarze wyjaśniające nie powinny być dodawane do proponowanej listy odpowiedzi. Pierwotne pytanie należy zmodyfikować, aby uwzględnić dodatkowe warunki, aby uzyskać najbardziej zwięzłe odpowiedzi.
Mike Kormendy,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.