Jaki jest najlepszy sposób radzenia sobie z dużą biblioteką iPhoto?


9

Właśnie przeprowadziłem migrację z Wndows i zaimportowałem wszystkie moje zdjęcia z zewnętrznego dysku twardego do iPhoto. Mam około 100 GB zdjęć. Chciałem zobaczyć, czy to się skaluje, czy jest sposób, w jaki powinienem to zorganizować (wiele bibliotek), aby poradzić sobie z dużą ilością zdjęć i filmów? Zasadniczo mam kilka pytań:

  1. Jak dobrze skaluje się iPhoto z dużymi bibliotekami?
  2. Jakie jest zalecane działanie, gdy biblioteka iPhoto robi się bardzo duża: podzielić bibliotekę, uaktualnić do innej aplikacji itp.?

Odpowiedzi:


9

Waga danych (podczas koncertów) tak naprawdę nie ma znaczenia w iPhoto. To tylko przechowywanie plików. Jeśli masz duży HD z dużą ilością wolnego miejsca (30% + i nigdy nie mniej niż 10%), to naprawdę nie ma znaczenia.

Wcześniej iPhoto było oceniane na 250 000 elementów w bibliotece, ale w najnowszej aktualizacji ma ten sam format co Aperture, co jest praktycznie nieograniczone.

Co do tego, jak dobrze skaluje się iPhoto: całkiem dobrze. Mam bibliotekę o wielkości 40 tys. Plus, która otwiera się za kilka sekund. Pracowałem nad bibliotekami w ilości przekraczającej 100 000 elementów i chociaż dłużej, aby uruchomić (jedna miała prawie minutę), działała dobrze po otwarciu.

Możesz łatwo mieć wiele bibliotek:

Przytrzymaj Optionpodczas uruchamiania iPhoto iz wyświetlonego menu wybierz opcję Utwórz bibliotekę . Pamiętaj, że jednocześnie można otworzyć / przeszukać / uzyskać dostęp tylko do jednego. Znów, chyba że naprawdę robisz się bardzo duży, unikałbym ich.

Aktualizacja do Aperture jest prosta. Zainstaluj to. Otwórz bibliotekę. Gotowy.


0

W zależności od tego, jak nowy / szybki / mocny jest Twój Mac, lepiej podzielić biblioteki. W domu używam iPhoto na 4-letnim Mac Mini (z 3 GB pamięci RAM) do przechowywania moich zdjęć. Moja biblioteka miała 50 GB i było bardzo wolno otwierać lub robić cokolwiek.

Dzielę bibliotekę (na 1 bibliotekę rocznie) za pomocą iPhoto Library Manager , 20 USD, i to naprawdę przyspieszyło sprawę.


1
Głupotą w dzieleniu bibliotek jest to, że tracisz ładne funkcje w iphote, takie jak twarze i miejsca. W rzeczywistości te potężne narzędzia giną podczas dzielenia bibliotek
Jeroen,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.