Co to jest Mobile Sync - Backup i dlaczego zajmuje tyle miejsca?


67

Sprawdzałem mój katalog i dowiedziałem się, że Kopia zapasowa folderów w bibliotece> Obsługa aplikacji> Synchronizacja mobilna> Kopia zapasowa zajmuje 13 GB mojego dysku twardego ... Co to jest i dlaczego zajmuje tyle miejsca .. Czy mogę go usunąć?

Odpowiedzi:


81

Jest to folder, w którym iTunes zapisuje kopie zapasowe iDevice. I zajmuje tyle miejsca, ponieważ za każdym razem, gdy synchronizujesz urządzenie, poprzednie kopie zapasowe nie są usuwane.

Usunięcie folderu spowoduje utratę tych kopii zapasowych. Robienie tego regularnie jest zalecane dla oszczędności miejsca w HD. Tylko upewnij się, że później wykonałeś nową kopię zapasową i że nie będziesz jej potrzebował.

Możesz to zrobić również za pomocą iTunes:

  1. Otwieranie iTunes / Preferencje / Urządzenia .
  2. Zostanie wyświetlona lista wszystkich urządzeń. Wybierz kopię zapasową, którą chcesz usunąć, i kliknij Usuń kopię zapasową .

Pamiętaj, że wszystkie kopie zapasowe tego iDevice zostaną usunięte.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


Co się stanie, jeśli mam folder, ale pod kartą ze zrzutu ekranu nie są wyświetlane żadne urządzenia?
lolbas

Czy ta odpowiedź dotyczy również systemu macOS 10.11 (El Capitan)?
EJ Mak

@EJMak Tak. :)
Thecafremo

4

Zakładam, że masz na myśli ~ / Library / Application Support / Mobile Sync / Backup. Jest to miejsce, w którym znajdują się kopie zapasowe urządzeń iOS utworzonych przez iTunes. Każdy podfolder reprezentuje inne urządzenie z systemem iOS. Jeśli usuniesz ten folder, nie będziesz w stanie przywrócić urządzeń z iOS do ich kopii zapasowej z iTunes. jeśli chcesz zobaczyć listę kopii zapasowych przechowywanych przez iTunes, otwórz iTunes, przejdź do menu iTunes> preferencje. Znajdź kartę Urządzenia w preferencjach i wybierz ją, a powinieneś zobaczyć listę kopii zapasowych urządzeń.


2
W systemie macOS Sierra (10.12.5 (16F73)) znajduje się on~/Library/Application Support/MobileSync/Backup
janv8000,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.