Podgląd animowanego obrazu GIF?


25

Jak mogę wyświetlić podgląd animowanego pliku GIF? Po dwukrotnym kliknięciu otwiera się w Podglądzie i nie jest animowany, pokazując każdą klatkę jako osobny obraz zamiast odtwarzania animacji. Jako przykład, oto obraz, który próbowałem wyświetlić podgląd (abyś mógł spróbować samodzielnie).

Czy jest jakiś sposób, aby Preview wyświetlał animowany GIF, a jeśli nie, jaka jest najlepsza aplikacja do naśladowania Preview w tym jednym przypadku? (tj. coś, co szybko otworzy się i odtworzy GIF, nie dbam o edycję i tak dalej)

Odpowiedzi:


23

Kliknij go prawym przyciskiem myszy, przejdź do menu Otwórz za pomocą i wybierz Safari (lub inną ulubioną przeglądarkę internetową).

Powinien się szybko otworzyć i odtworzy animację.
Jeśli masz lokalną kopię obrazu, nie jest wymagane połączenie z Internetem.


1
Lub po prostu przeciągnij i upuść w otwartym oknie Safari. Działa to dobrze z innymi przeglądarkami, takimi jak Firefox i Chrome.
lhf

33

W Mountain Lion i Mavericks, własny Quick Look Maca obsługuje GIF-y, więc kliknięcie     space    lub +, Ygdy GIF jest zaznaczony, odtworzy go. Załadowanie może zająć sekundę lub dwie, w zależności od rozmiaru pliku GIF.


To najlepsza odpowiedź :).
Huynh Inc

Spacedziała również na El Capitan! Oprócz okienka szybkiego podglądu w Finderze: wyświetl go za pomocą Command + Shift + p .
ccpizza

6

Korzystam z wtyczki animgifqlgen QuickLook:

Animowana wtyczka QuickLook GIF

Jest to wtyczka QuickLook dla MacOS-X 10.5 / 10.6, która umożliwia podgląd QuickLook animowanych GIF-ów. Obecne wsparcie GIF w Finderze nie wyświetla animacji. Ta wtyczka rozszerza Findera, pozwalając QuickLook wyświetlać GIF w formie animowanej.


+1. Działa ładnie. Chciałbym jednak, aby wyświetlał podgląd w widoku przepływu okładki.
Harv,


2

Odpowiadając na pytanie, idziesz do pliku gif, zaznacz go i naciśnij spację na klawiaturze, aby otworzyć okno z animacją gif.

Zainstalowałem wtyczkę QuickLook, myśląc, że będzie lepiej i łatwiej ją zobaczyć, może w tym samym oknie wyszukiwarki, ale się myliłem. Zamiast tego rozbił tylko oryginalną konfigurację, więc zmarnowałem resztę dnia, szukając rozwiązania problemu.


Jak się stało po zainstalowaniu wtyczki:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

zainstalowałem to i teraz, kiedy uderzyłem spację, widzę tylko czarne okno zamiast mojego animowanego gifa (wcześniej było to możliwe) !!! chcę to naprawić !!!! TERAZ! to gówno samo w sobie nie jest uniwersalne! myślałem, że to podłączenie pozwoliło mi na podgląd gifów w tym samym oknie wyszukiwarki (podobnie jak Windows 7) !!!


Po długim dniu poszukiwania rozwiązania znajduję tę wskazówkę:

Znalazłem dobrą duszę, która podzieliła się rozwiązaniem na stronie internetowej forum, oto co powiedział:

„Aby ODINSTALOWAĆ tę wtyczkę, przejdź do folderu / library i otwórz folder QuickLook. NIE jest to folder MacOS Harddisk / library lub System / library. Jest to folder HIDDEN w twoim katalogu. Aby uzyskać do niego dostęp, kliknij menu GO w menu Finder (górny pasek) i naciśnij i przytrzymaj klawisz Opcja. Wybierz katalog „Library”, który się tam pojawi. W folderze Quicklook zobaczysz rzeczywisty plik wtyczki AnimatedGIF_QL.qlgenerator. USUŃ go i natychmiast będziesz mieć Twoja natywna obsługa GIF znów działa. ”

I działa !!! : D yey!

wprowadź opis zdjęcia tutaj

mam nadzieję, że to pomoże komuś!


0

Wybierz GIF (pojedyncze kliknięcie) w Finderze, a następnie naciśnij spację, aby wyświetlić GIF w Quick Look , który włącza animację.


Opublikowałeś tę odpowiedź prawie dokładnie rok po jej opublikowaniu. Rodzaj zbędnego.
keyser

0

W OSX 10.9 możesz przeciągnąć i upuścić go w slajdzie z głównymi uwagami. i zagraj tam.


0

Rozwiązaniem, które opiera się na przyjętej odpowiedzi, ale na dłuższą metę jest nieco łatwiejsze, byłoby wybranie pliku gif i naciśnięcie +, Iaby otworzyć panel właściwości pliku. Wyszukaj opcję Otwórz za pomocą i wybierz Safari lub swoją ulubioną przeglądarkę. Kliknij aktywowany teraz przycisk Zmień wszystko pod selektorem aplikacji, a odtąd pliki GIF będą zawsze otwierane w wybranej przeglądarce i od razu odtwarzają animację.

Może przycisk nie jest dokładnie oznaczony Zmień wszystko, ponieważ mój system jest niemiecki i właśnie przetłumaczyłem moją etykietę dla tej odpowiedzi. Edytuj swoją odpowiedź, jeśli językiem systemu jest angielski i możesz potwierdzić / poprawić moje tłumaczenie.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.