Dlaczego po uruchomieniu aplikacji powtarzam komunikaty „Czy na pewno chcesz go otworzyć?”


16

Moje ustawienia zabezpieczeń są ustawione na „Mac App Store i zidentyfikowani programiści”. Nadal mam ten problem, chociaż zezwoliłem na uruchamianie aplikacji więcej niż raz jako administrator. Konkretne aplikacje, w których występuje ten problem, to Coda 2 od Panic, PDFpenPro od Smile Software i Firefox.

„Coda 2” to aplikacja pobrana z Internetu.  Czy na pewno chcesz go otworzyć?  Safari pobrało ten plik 29 sierpnia 2012 r

Oprogramowanie Panic and Smile to zidentyfikowani programiści, jeśli się nie mylę. A Transmit by Panic otwiera się bez tych ostrzeżeń.

Wiesz, dlaczego tak jest?


Czy to za każdym razem, gdy uruchamiasz te aplikacje, nawet po potwierdzeniu okna dialogowego? Najpierw spróbuję naprawić uprawnienia do dysku w Narzędziu dyskowym.
Gerry,

@Gerry właśnie to wypróbował i znalazł pewne błędy uprawnień, ale niestety problem nadal występuje :(
blogjunkie


Próbowałem i dostałem: -bash: /System/Library/Frameworks/CoreServices.framework/Versions/A/Frameworks/LaunchServices.framework/Versions/A/Support/lsregister: No such file or directory Czy to prawidłowe polecenie? Byłbym wdzięczny, gdybyś mógł ponownie
opublikować

Edytowałem komentarz kilka minut po jego wysłaniu. Wymiana stosu wstawia znaki ZERO-WIDTH NON-JOINER w środku długich ciągów bez spacji.
Lri

Odpowiedzi:


20

Rozwiązać problem! Z jakiegoś powodu metadane kwarantanny nie zostały poprawnie wyczyszczone. Naprawiłem to, wykonując:

sudo xattr -d com.apple.quarantine /Applications/Coda\ 2.app

Ogromne podziękowania dla Thomasa Reeda na forach dyskusyjnych Apple - Link do odpowiedzi .


This was the answer I was looking for; it worked perfectly! Thank you.
bluebinary

Przy pierwszym otwarciu pliku kliknij go prawym przyciskiem myszy i wybierz opcję otwórz. W przyszłości aplikacja zostanie otwarta bez potwierdzenia, ponieważ została zatwierdzona.
user584583,

Kliknięcie prawym przyciskiem myszy, a następnie wybranie opcji Otwórz nie spowodowało, że komunikat ostrzegawczy zniknął dla mnie nawet po wielu próbach. Aby rozwiązać problem, potrzebowałem polecenia z tej odpowiedzi.
Macil

2

Jeśli inne aplikacje nadal wyświetlają okna dialogowe, możesz również spróbować całkowicie wyłączyć ostrzeżenia kwarantanny defaults write com.apple.LaunchServices LSQuarantine -bool false. Wyłącza również ostrzeżenia wyświetlane przez Gatekeeper, nawet jeśli zostało włączone w Preferencjach systemowych.


1

Przy pierwszym otwarciu pliku kliknij go prawym przyciskiem myszy i wybierz opcję otwórz. W przyszłości aplikacja zostanie otwarta bez potwierdzenia, ponieważ została zatwierdzona.

„Jest to zdecydowanie najłatwiejsza i najbezpieczniejsza metoda ... Aby otworzyć plik zablokowany przez Gatekeeper, po prostu kliknij prawym przyciskiem myszy dany plik lub kliknij, przytrzymując klawisz Ctrl, a następnie w menu, które się pojawi, wybierz Otwórz. Pojawi się teraz monit z pytaniem dla potwierdzenia.

W przyszłości aplikacja otworzy się bez potwierdzenia, Musisz to zrobić tylko przy pierwszym uruchomieniu. Ta metoda działa zarówno w przypadku „x to aplikacja pobrana z Internetu. Czy na pewno chcesz go otworzyć? ”I„ X nie można otworzyć, ponieważ nie został pobrany z App Store ”i pozostawia Gatekeeper cały czas włączony.

ŹRÓDŁO

http://www.idownloadblog.com/2017/04/20/fix-application-from-internet-gatekeeper/

https://www.unlockboot.com/application-downloaded-internet-sure-want-open/

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.