Którego portu USB komputera Macbook Pro należy użyć do ładowania iPada?


9

Słyszałem, że jeden z dwóch portów USB zapewnia większą moc, skracając czas ładowania.

Mimo to zapomniałem, który z nich jest potężny. Byłoby miło dać podpowiedź, którą łatwo zapamiętać;)

To ma znaczenie, to jest MBP z początku 2011 roku, nie jedna z nowej serii 2012, która ma bardzo wydajny port ładowania.

Aktualizacja! Sprawdziłem za pomocą Raportu systemu (musisz go ponownie uruchomić po podłączeniu / odłączeniu iPada, ponieważ sam się nie odświeża).

Jak dotąd nie ma różnicy na moim MBP, zapewnia 500 mA, co jest dość niskie.

Current Available (mA): 500
Current Required (mA):  500
Extra Operating Current (mA):   1600

Twoje ustalenia są poprawne, ale to, co usłyszałeś, jest również poprawne. Na początku 2008 roku i wcześniej MacBook Pro miał dwa porty USB 2.0, jeden (jak sądzę po prawej) zapewniał większą moc niż drugi. To był problem podczas próby rozruchu na zewnętrzne dyski twarde zasilane z magistrali USB, trzeba pamiętać, którego portu USB użyć. 2009 i nowsze modele powinny wypychać więcej niż wystarczającą moc ze wszystkich portów USB, aby naładować iPada lub uruchomić komputer na napędzie USB zasilanym z magistrali. Nadzieja, która wyjaśnia.
Pan Królik

Zwróć uwagę na odpowiedź user51230 poniżej. Każdy port powinien działać, a zrzut ekranu wskazuje, że port USB zapewnia prąd 2.1 A dla iPada.
Yongwei Wu

Odpowiedzi:10

Możesz użyć dowolnego portu, ograniczenie jest takie, że tylko jeden port USB może zapewnić ten wyższy poziom mocy. Jeśli spróbujesz naładować dwa iPady jednocześnie, tylko jeden otrzyma wyższy poziom mocy i decyzję o tym, kto będzie podejmowany według kolejności zgłoszeń.

Edytuj, aby dodać: zapomniałem wspomnieć, że artykuł mówi, że komputery Mac z więcej niż dwoma portami USB mogą być w stanie zasilać wiele portów (ale niekoniecznie wszystkie) na tym wyższym poziomie mocy. Niestety nie podają żadnych dalszych szczegółów.

Źródło


5

To bardzo interesujące pytanie. Apple ma artykuł na temat zasilania urządzeń peryferyjnych przez USB. Apple twierdzi, że każdy port USB jest zasilany prądem o wartości do 900 mA przy napięciu 5 V. Na różnych forach pojawiło się kilka dyskusji na temat nierówności portów, które widziałem, ale nie sądzę, aby Apple kiedykolwiek zajął się jakimkolwiek twierdzeniem.

Użytkownicy, którzy zasugerowali nierówność, wzięli to w swoje ręce, aby zrobić trochę testów; Znalazłem ten bardzo ładnie napisany podział.

Oszczędzając szczegółów technicznych, przeprowadzili testy z przednimi i tylnymi portami USB i zauważyli bardzo małe różnice. Sugeruje również, że klawiatura / gładzik, czytnik kart pamięci i Bluetooth są podłączone do „przedniego portu”, a urządzenia iSight i odbiornik IR są podłączone do „tylnego portu”. Na podstawie tego, co jest połączone, gdzie i na podstawie liczb z ich testów, wydaje się, że tylny port ma nieco lepszą wydajność.

To wszystko mówi, że różnica jest tak mała, że ​​nigdy nie zauważysz, że ładuje urządzenie (zwłaszcza od Apple). Używanie iPada z dowolnym portem jest w porządku. Nie będzie zauważalnej różnicy.

Jak sugerowano, prawdopodobnie uzyskasz lepszą wydajność ładowania, używając kostki ściennej, zamiast ładowania przez USB.


2

Upewnij się również, że port / urządzenie nie jest używane przez Parallels. Jeśli skonfigurujesz urządzenie iOS tak, aby synchronizowało się ono z programem Outlook na maszynie wirtualnej z systemem Windows w Parallels, bieżąca dostępna wartość spadnie do 500 mA. Rozwiązaniem jest tymczasowe zwolnienie urządzenia z Parallels, a ponownie uzyskasz odpowiednią zdolność ładowania.


0

Użyj dowolnego portu. Nie ma ryzyka uszkodzenia komputera. Oba powinny wystarczyć do naładowania urządzenia.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.