Dlaczego dostaję poważne opóźnienie wykonania kliknięć, przełączania aplikacji i ogólnego użytkowania


2

Mam MBP 8.1, początek 2011 r., 13 cali, Mountain Lion. Ilekroć zostawiam włączone na dłużej niż kilka godzin, otrzymuję poważne opóźnienie wykonania każdego polecenia. Na przykład:

Klikam coś (link, przycisk, polecenie, a nawet zakładkę w przeglądarce) i pojawia się tęczowe koło śmierci. Po kilku sekundach moje polecenie zostaje wykonane. Klikam inną aplikację, a aplikacja robi to samo przed rozgrzewką do użytku - tęczowe koło śmierci, kilka sekund przeciągnięcia, odrodzenie, praca. Edycja i podgląd tekstu są obrzydliwie powolne w otwieraniu nawet najmniejszych dokumentów, więc musiałem całkowicie przestać ich używać - wymuszona kontrola wersji 10.8. przynajmniej nie pomaga. Ilekroć robię cokolwiek, dostaję tę tęczowe koło śmierci przed egzekucją, a co ciekawe, to fakt

a) Zużycie procesora NIGDY nie wzrasta powyżej 10% (mam go cały czas na scree)

b) Tak naprawdę mam wolną pamięć RAM

Nie mogę znaleźć żadnych procesów blokujących maszynę, a konsola nie wyświetla błędów krytycznych.

Używam go do tworzenia stron internetowych, więc zawsze mam otwarte aplikacje: Java (wiem, śmierć na dowolnym komputerze) IDE (PhpStorm), Chrome, Sparrow do poczty, klient Twitter i TotalTerminal.

To wszystkie aplikacje, które uruchamiam. Jakieś pomysły?

Jestem gotów spróbować wszystkiego oprócz wysłania go do sklepu Apple w celu przeprowadzenia diagnostyki i serwisu.

Edycja: Informacje dodatkowe: Jest to bardzo dobry MBP, sformatowany zaledwie trzy miesiące temu w Lion i uaktualniony do Mountain Lion kilka tygodni temu. Ma 4 GB pamięci RAM.


Ostateczna edycja: Zainstalowałem Ubuntu wraz z OSX na tym samym dysku twardym. Zainstalowałem również wszystkie aplikacje, z których korzystam w systemie OSX. Ubuntu FLIES, różnica jest ogromna. Ani jednego opóźnienia, klikania, renderowania, indeksowania, niczego. Wniosek: OSX jest po prostu do bani.


Jak duży jest twój plik stronicowania (plik wymiany), gdy tak się dzieje?
duci9y

64, 64, 128, 256, 512, 1 GB, 1 GB, 1 GB, 1 GB, 1 GB, więc myślę, że w sumie 6 GB
Swader

To nie jest dokładne. Niektóre pliki wymiany są pozostałością po poprzednim czyszczeniu. Prawidłowym sposobem sprawdzenia wykorzystania wymiany jest otwarcie Monitora aktywności> Pamięć systemowa. Zostanie użyte pole o nazwie Zamień.
duci9y

To pole wskazuje 6,24 GB
Swader

Odpowiedzi:


2

Pozwól, że wyjaśnię ci, jak działa pamięć RAM. Najpierw dane są ładowane do pamięci RAM, w blokach zwanych „stronami”. To się nazywa „Strona w”. Gdy element pamięci jest właśnie przywoływany, znajduje się w pamięci aktywnej lub przewodowej. Pamięć przewodowa to pamięć używana przez system podstawowy, a pamięć aktywna to pamięć używana przez inne aplikacje.

Gdy strona w pamięci aktywnej nie jest już używana, staje się pamięcią nieaktywną. Dane nadal pozostają w pamięci RAM, ponieważ aplikacja może zażądać ich później, po czym ponownie staje się pamięcią aktywną.

Gdy pamięć RAM zacznie się zapełniać, najstarsze strony w regionie Nieaktywnej pamięci są „stronicowane”, co oznacza, że ​​są zapisywane do wymiany. Twój system zwalnia z tego powodu. Pamięć RAM jest pełna, więc system wysyła informacje na dysk. Dysk jest wolniejszy niż pamięć RAM, więc system zwalnia, gdy dane są wczytywane i wyprowadzane.

Musisz dowiedzieć się, które aplikacje wykorzystują pamięć RAM za pomocą kombinacji prób i błędów, a także za pomocą Monitora aktywności sprawdzają wykorzystanie pamięci przez każdą aplikację. Najprawdopodobniej problemem jest wyciek pamięci w aplikacji.


Widzę. Jakieś najlepsze sposoby na zbliżenie się do tego? Wiem, że Java KILLS jakiejkolwiek instalacji OSX, ale nie można jej obejść, potrzebuję jej do uruchomienia IDE. Rzecz w tym, że kiedy patrzę na monitor aktywności i sortuję według użycia memu, nie ma poważnych wykroczeń. Chrome jest najpoważniejszym przestępcą, a za nim moje IDE przy 500 MB, ale to wszystko, wszystkie inne są znacznie poniżej.
Swader

Prawdopodobnie patrzysz na użycie pamięci RAM. Chcemy użycia wymiany. Próbuję dowiedzieć się, jak to zrobić.
duci9y

Ok, myślę, że musisz sortować według kolumny Pamięć wirtualna.
duci9y

Tak, Chrome i PhpStorm są zdecydowanie najgorszymi przestępcami, ale są one absolutnie niezbędne w mojej pracy. Mimo to oba z nich nie przekraczają 2,5 GB pamięci wirtualnej, co nie powinno być takim problemem.
Swader

Nie zapomnij o innych drobiazgach. Ponadto nie jestem pewien, czy sortowanie kolumny VMem jest prawidłowym sposobem diagnozowania. Ile kart masz otwartych w Chrome?
duci9y
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.