Jak piszesz Theta na komputerze Mac?


23

Wiem, że opcja O wychodzi na ø? Użyłem tego jako mojej theta.

Ale chciałbym wiedzieć, jak wpisać Theta na komputerze Mac?


Według przeglądarki klawiatury na moim komputerze Mac nie ma do niej bezpośredniego skrótu
Alexander - Przywróć Monikę

Unicode 03B8, jeśli potrafisz to zrobić ... θ ...
GEdgar

2
Może ci się przydać to pytanie, aby dodać theta do opcji „naciśnij i przytrzymaj”: apple.stackexchange.com/questions/20505/…
CajunLuke


Jest naprzemiennie taki Unicode 03D1 jak ten ϑ ...
GEdgar

Odpowiedzi:


24

Γο το Συστεμ Πρεφερενψεσ / Λανγθαγε & Τεχτ / Ινπθτ Σοθρψεσ, σεαρψη φορ Γρεεκ, αδδ ιτ. Νος υοθ μαυ τυπε θ φρομ κευβοαρδ.

Przejdź do Preferencji systemowych / Język i tekst / Źródła wprowadzania, wyszukaj grecki, dodaj go. Teraz możesz wpisać u z klawiatury.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Lub możesz po prostu użyć funkcji Znajdź i zamień w menu Edycja, aby później zmienić ø na θ.


11
+1 dla transliterowanego języka greckiego. Mam nadzieję, że nie masz nic przeciwko, że dodałem wersję łacińską do tagu spoiler. (
Dobrze się

Ιτ'σ φινε! Ι ηαωε ενοθγη φθν ςηιλε τυπινγ ιτ)
iskra

Jeden dodatek tutaj, jeśli spojrzysz w Preferencje> Klawiatura, wybierz Skróty z górnego menu, a następnie „wejścia” z menu bocznego, a następnie zaznacz „wybierz następne źródło wprowadzania w menu wprowadzania”, możesz przełączać się między wprowadzaniem klawiatury angielskiej / greckiej, naciskając Control + Opcja + Spacja
wfbarksdale

19

Wygląda na to, że nikt nie wspomniał o oknie znaków specjalnych.

 1. Naciśnij Command ⌘+ Control ⌃+, Spaceaby wyświetlić okno Znaki specjalne.
 2. Wpisz theta w pasku wyszukiwania.
 3. Twoja theta powinna tam być: theta w znakach specjalnych

9

Jak wskazano w tym poście, możesz dodawać klucze do funkcji naciśnij i przytrzymaj klawisz.

Edytuj plik "/System/Library/Input Methods/PressAndHold.app/Contents/Resources/Keyboard-en.plist"i dodaj następujący kod:

Domyślnie nie ma sekcji „Roman-Accent-t”, skopiowałem moją z „Roman-Accent-s”. Możesz dodać θ do dowolnego klucza, który ci się podoba (np .: „o”), modyfikując odpowiednią sekcję.

  <key>Roman-Accent-t</key>
  <dict>
      <key>Direction</key>
      <string>right</string>
      <key>Keycaps</key>
      <string>t θ</string>
      <key>Strings</key>
      <string>t θ</string>
  </dict>

Uwaga: wielkość liter ma znaczenie. „Roman-Accent-T” NIE jest tym samym, co „Roman-Accent-t”

Uwaga: jest to zmiana ogólnosystemowa . Edytuj ostrożnie lub twórz kopie zapasowe.

Teraz, kiedy naciśniesz i przytrzymasz „t”, pojawi się: dowód

Następnie kliknij θ lub naciśnij 1, aby wstawić „θ” do dokumentu.

I nie nie trzeba Relog po dokonaniu zmian.


4

Jedyny znany mi sposób jest następujący (i przypuszczam, że pracujesz z klawiaturą w USA / Wielkiej Brytanii):

Preferencje systemowe> Język i tekst> Źródła wprowadzania.

Przewiń w dół i włącz grecki (lub grecki polytonic).

Zaznacz opcję Pokaż menu wprowadzania na pasku menu.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Kiedy chcesz wpisać θ (theta), zmień pozycję menu na grecką.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Wpisz u lub U. Wróć do oryginalnego języka.

Mam nadzieję, że to pomoże.


Możesz skonfigurować skrót (jak opcja + karta), aby przełączać się między językami, unikając w ten sposób niepotrzebnego elementu menu
Alexander - Przywróć Monikę

Zwykle jest to (i domyślnie) cmd + spacja.
iskra

3
cmd + spacje konfliktowe ze Spotlight ...
lhf

1
@ lhf Och, tak, zapomniałem o niespójności, którą Apple wprowadził w wersji 10.5. Zabawne jest to, że cmd + spacja przez długi czas były standardem dla klawiatury, a potem gdzieś około 10,5 (a może 10,4) Apple zdecydowało się użyć tego samego skrótu do szybkiego panelu Spotlight. Ale (!) Tylko podczas początkowej konfiguracji systemu z językiem angielskim. Próbowałem ustawić go na ukraiński i rosyjski, a następnie Spotlight domyślnie nie powoduje konfliktów, ponieważ nie jest to cmd + spacja. Muszę złożyć raport o błędzie / niespójności do Apple
iskra

1
możesz zastąpić cmd-space - wyłącz go w ustawieniach klawiatury> skróty klawiaturowe> wyróżnienie. Następnie włącz go w ustawieniach wstępnych> skrótów klawiaturowych> klawiatura i tekst
David DelMonte

3

W Preferencjach systemowych wybierz Klawiatura, a następnie ponownie Klawiatura, zaznacz opcję „Pokaż klawiaturę i przeglądarkę znaków na pasku menu”.

Skorzystaj z menu rozwijanego na pasku menu i wybierz opcję Pokaż przeglądarkę znaków - pojawi się krótka lista, która według Apple będzie używana. W lewym górnym rogu znajduje się zębatka z rozwijanym menu: wybierz Dostosuj listę. Przewiń w dół do europejskich skryptów alfabetycznych, kliknij strzałkę w dół, aby otworzyć tę listę, zaznacz greckie pole wyboru, a następnie wybierz Gotowe.

Grecki będzie teraz wyświetlany na liście po lewej stronie. Wybierz grecki z listy, podświetl znak theta na środku, wybierz swoją odmianę, a następnie przewiń w dół, a znajdziesz Odmiany czcionek wybranego znaku.

Po wybraniu wariantu, którego chcesz użyć, kliknij Dodaj do ulubionych. Nowa nazwa listy pojawi się w obszarze Ostatnio używane o nazwie Ulubione. Po wybraniu tej opcji będą wyświetlane tylko ulubione dodane przez Ciebie.


@Dan J dzięki za edycję Pośpieszyłem w odpowiedzi i musiałem odejść.
rclyde

Jest to trudne za każdym razem, gdy chcesz wpisać a. Moje rozwiązanie, musisz skonfigurować tylko raz ..
David DelMonte

1
@David DelMonte powyższe należy skonfigurować tylko raz, wystarczy otworzyć paletę znaków (po skonfigurowaniu) zamknąć paletę znaków kliknij dwukrotnie, jeśli chcesz, paleta będzie unosić się nad wszystkimi oknami, więc jeśli jest używana często, można ją ustawić nawet trzymaj otwartą paletę zepchniętą na bok. Myślę, że to mniej kliknięć niż zmiana klawiatury i zmiana za każdym razem.
rclyde

Chociaż nie sądzę, że przeglądarka postaci jest przydatna do ciągłego używania specjalnych znaków, zawsze jest dla mnie włączona, ponieważ jest bardzo przydatna do wprowadzania okazjonalnych znaków specjalnych.
efmith

3

Jeśli używasz Lwa lub Lwa górskiego, po prostu naciśnij i przytrzymaj klawisz „o”, a lista liter z akcentami pojawi się pod cyfrą. Następnie wpisz numer żądanego znaku lub kliknij go. Tak jak działa iPhone.

Zrzut ekranu

Możesz także użyć procedury z tego drugiego pytania, aby dodać znak theta do menu naciśnięcia i przytrzymania. Wybierz postać, aby dodać Theta i edytuj odpowiedni plik:

/System/Library/Input Methods/PressAndHold.app/Contents/Resources/Keyboard-en.plist

Nie działa to w systemie OS X 10.11 bez wyłączenia SIP, ponieważ biblioteka systemowa jest teraz ograniczona do modyfikacji - nawet jako root.


5
Żadna z tych opcji nie wydaje się być theta ...
Dan J

To najlepsze rozwiązanie! Musisz przeczytać całą odpowiedź i postępować zgodnie z instrukcjami w połączonej odpowiedzi.
whitehat101

1

Można to osiągnąć w inny sposób: można dodawać własne podstawienia przy użyciu Apple symbol i tekst podstawienie w tekstowym zakładce Język i tekst w oknie Preferencje systemowe . Uznałem to za bardzo proste.

W ramach testu postanowiłem zastąpić „o-” „" ”. Możesz użyć wszystkiego, co chcesz, zastąpić czymkolwiek chcesz. Jest to ten sam system, który zastępuje ½ wpisaną 1/2.


0

Jeśli używasz słowa Microsoft, możesz użyć funkcji automatycznej korekty, aby przekształcić symbol ø w symbol theta. za pomocą paska narzędzi u góry ekranu kliknij „wstaw”, a następnie „symbol” przejdź do wybranego symbolu, a następnie kliknij „Autokorekta ...” i możesz automatycznie zmienić program ø na theta.


0

w ms word, przejdź do preferencji słowa, następnie równań, a następnie autokorekty matematyki. Zostanie wyświetlona lista rozpoznanych funkcji i kombinacji klawiszy dla wielu różnych symboli. U góry ekranu znajduje się opcja użycia autokorekty reguł matematycznych poza regionami matematycznymi, wybierz tę opcję.


Nie dodawaj nowej odpowiedzi w celu wyjaśnienia istniejącej odpowiedzi - aby poprawić inną odpowiedź , edytuj ją.
grg

0

wprowadź opis zdjęcia tutajRobię wiele matematycznych odpowiedzi online, takich jak Yahoo! Odpowiedzi, w których muszę wprowadzić zarówno greckie litery, jak θ, ale także 𝛑, √, ±, ≥, ℉, indeks górny x² i indeks dolny H₂O itp.

Robię to na 2 sposoby:

 1. Korzystam z przeglądarki Klawiatura i Emoji na pasku menu. Ustawienia są następujące: Preferencje systemowe, Klawiatura, zaznacz pole „Pokaż przeglądarki klawiatury i emoji na pasku menu.

Aby użyć, kliknij ikonę, wybierz „pokaż Emoji i symbole”. Wybierz grecki i theta dla θ. Te, z których często korzystam, umieszczam w „Ulubionych”. Zostawiam pole Znaków „wyświetlane i wyświetlane”, dzięki czemu mogę natychmiast wybrać symbole.

Powyższa technika 1 działa WSZĘDZIE, również w programie Word.

 1. Drugi sposób to użycie wbudowanych podstawień tekstu na komputerze Mac. Ponownie w Preferencjach systemowych, Klawiatura, wybierz zakładkę tekstową. Wprowadziłem wszystkie greckie litery, takie jak „! A” (co jest wykrzyknikiem a) dla α i „! T” (wykrzyknik t) dla greckiej Theta θ. Kiedy piszę (w większości programów), natychmiast zamienia jeden na drugi. Nie działa w programie Word.

Podsumowując, wolę metodę podstawiania tekstu (jeśli działa). Wpisuję nawet moje imię jako „, j” i wpisuję w nim Jim, e-mail jako „, e”, „p” dla numeru telefonu itp., Ale używam tego, co ma dla ciebie sens. ALE to nie wszędzie działa, w przypadku tych aplikacji i programów korzystam z Przeglądarki symboli.

Jeśli KAŻDY chce mojej listy Keyboard Text Substitution.plist, daj mi znać. Po prostu upuszczasz go w obszarze Tekst klawiatury i dodaje mój do listy.

Jeśli wpiszesz kilka podstawień tekstu klawiatury, ZAPISZ JE. To bardzo, bardzo proste! Wykonaj polecenie „A”, aby zaznaczyć je wszystkie, a następnie przeciągnij zaznaczenie na pulpit. Spowoduje to utworzenie pliku plist !!! Wiele osób ma problemy z utrzymaniem listy tekstowej, więc zapisz ją po wprowadzeniu jakichkolwiek zmian.


-1

Ι użyj commandi vna klawiaturze. Przepraszam, że jest tak późno. Nie jestem pewien, ile to będzie pomocy.


-1

W przypadku komputera Mac Excell 2008:

Idź do Przybornika -> Paleta obiektów -> Symbole (przewiń w dół do liter greckich)


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.