Jak zmienić domyślne konto pocztowe w Mountain Lion?


22

Mam skonfigurowane 2 konta pocztowe. Podczas tworzenia nowej wiadomości domyślnie będzie to konto dla aktualnie wybranej skrzynki pocztowej, co jest w porządku. Jeśli jednak nie zostanie wybrana żadna konkretna skrzynka pocztowa (na przykład podczas przeglądania połączonej skrzynki odbiorczej), domyślnie będzie to pierwsze konto pocztowe z listy.

Jak mogę zmienić domyślne konto pocztowe, gdy żadna konkretna skrzynka pocztowa nie jest aktywna? IIRC, można było przeciągać je w kolejności, ale wydaje się, że to już nie działa.

Wiem, że możesz określić domyślne konto pocztowe dla wszystkich nowych wiadomości, ale chciałbym zachować zachowanie, w którym będzie ono domyślnie ustawione na konto aktualnie aktywnej skrzynki pocztowej, jeśli jest aktywne.

Odpowiedzi:


46

Zamiast próbować przeciągać konta w żądanej kolejności w Preferencjach, przeciągnij skrzynkę pocztową konta do żądanej kolejności z listy skrzynek pocztowych na pasku bocznym głównego okna Mail.app. Otwórz skrzynkę odbiorczą i przeciągnij wybraną skrzynkę odbiorczą na górę. Nastąpi pozycja w innych miejscach, takich jak kosze na śmieci i szkice.

Następnie zamknij Mail.app i otwórz go ponownie, aby zmiany zostały wprowadzone.

Skrzynka pocztowa dowolnego konta na górze listy będzie domyślną skrzynką pocztową.

Jeśli skrzynka pocztowa konta znajduje się u góry, ale konto nie jest domyślne, przeciągnij je w dół, a następnie z powrotem na górę. Spowoduje to zresetowanie zamówienia i ustanowienie górnego jako domyślnego.


Fajny, nie myślałem o tym.
nohillside

1
Pamiętaj, że w nowszych wersjach poczty Apple przeciąganie kont w Preferencjach nie jest już możliwe.
drevicko

miły. działa dobrze w Mavericks
Ben

To działało, ale musiałem zrestartować Mail.app po przeciągnięciu, przynajmniej w OS X 10.10 Yosemite.
Bjorn

1
Wow, tyle dla UX, Apple ... nie działa jakoś na Yosemite.
djule5

0

Poczta będzie używać adresu domyślnego, chyba że go zastąpisz, wybierając inny adres w polu rozwijanym „Z” podczas tworzenia nowej wiadomości.


-2

Odpowiedź jest bardzo łatwa.

Przejdź do Preferencji systemowych> Tworzenie> Wysyłaj nowe wiadomości

i wybierz żądanego e-maila, z którego chcesz skomponować i WALAH !! =)


2
W jaki sposób respektuje to życzenie PO wysyłanego z wybranej skrzynki pocztowej? Wybierając konto domyślne, nie przerywasz wysyłania z konta innego niż zdefiniowane w panelu preferencji?
bmike
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.