Jak usunąć pierwsze zachowanie iCloud w Mountain Lion?


15

W Mountain Lion mam aktywowaną usługę iCloud dla dokumentów. Chciałbym, aby dokument zapisany w chmurze był opcją, ale nie domyślną, jak w „jeśli wybiorę iCloud z listy rozwijanej, zapisz w iCloud, w przeciwnym razie zapisz w moim bieżącym folderze”.

Czy to możliwe?

Jeśli nie, wyłączę przełącznik „Dokumenty i dane” w Preferencjach systemowych> iCloud, ale pojawia się pytanie: jak mogę wyświetlić listę wszystkich informacji aktualnie przechowywanych w iCloud i zapisać je w jakimś folderze w świecie rzeczywistym?


Czy ktoś ma pomysł na ostatnie pytanie? („Jak mogę wyświetlić listę wszystkich informacji aktualnie przechowywanych w iCloud i zapisać je w jakimś folderze w świecie rzeczywistym?”) Czy powinienem zadać to jako osobne pytanie?
DW


@Lri, dzięki! Świetna sprawa! Jeśli już zapisałem niektóre pliki w iCloud, czy któryś z nich umożliwia wyciągnięcie ich z iCloud i zapisanie ich lokalnie? Po przeczytaniu ich nie umiałem powiedzieć, czy można to zrobić. (Istnieje różnica między prewencyjnym konfigurowaniem aplikacji, aby uniknąć zapisywania w iCloud w przyszłości, a znalezieniem sposobu na zabranie dokumentu już zapisanego w iCloud i zapisanie go na moim lokalnym dysku twardym.) Jest też sposób, aby to zrobić w zbiorczo, czy musisz klikać każdy ręcznie, jeden po drugim?
DW

@DW Zawsze możesz je kliknąć, aby je otworzyć, a następnie „zapisać je jako” pliki lokalne, ale to nie będzie masowe ... Chociaż myślę, że możesz wykonać akcję pętli AppleScript / Automator.
Kheldar

Odpowiedzi:


20

Aby zmienić domyślną na lokalną, po prostu napisz w terminalu:

defaults write NSGlobalDomain NSDocumentSaveNewDocumentsToCloud -bool false 

Aby najpierw wrócić do iCloud, wpisz:

defaults write NSGlobalDomain NSDocumentSaveNewDocumentsToCloud -bool true 
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.