Jak drukować na drukarce Ricoh Aficio wymagającej uwierzytelnienia?


2

Próbuję skonfigurować laboratorium stacji roboczych OS X do drukowania na Ricoh Aficio MP C5000. Aficio jest skonfigurowane tak, aby wymagało uwierzytelnienia użytkownika (4-cyfrowe hasło) w celu wydrukowania.

W Preferencjach systemowych Mac OS X stworzyłem drukarkę (połączenie LPD z adresem IP Aficio). Kiedy drukuję na nim, OS X uważa, że ​​zadanie drukowania zakończyło się pomyślnie.

Zadanie pojawia się na Aficio, ale natychmiast ma status „Anulowano”, z komunikatem o błędzie „Nie masz uprawnień do korzystania z tej funkcji. To zadanie zostało anulowane”.

Jak mogę powiedzieć OS X, aby uwierzytelnił się przed wysłaniem zadania drukowania? (Nie widzę pola do wprowadzenia hasła w ustawieniach drukarki OS X).

Próbowałem już:

  • Ustawienie „ID użytkownika” w „Dzienniku zadań” w oknie dialogowym drukowania na komputerze Mac.
  • Ustawienie „Kod użytkownika” w „Dzienniku zadań” w oknie dialogowym drukowania na komputerze Mac.
  • Konfigurowanie go jako drukarki Windows, ale OS X nie może połączyć się z Aficio przy użyciu tego protokołu.
  • Używanie sterownika Gutenprint, ale to nie ma znaczenia.
  • Używanie IPP zamiast LPD, ale to nie ma znaczenia.
  • Wszystko powyższe zarówno na Lwie, jak i Lwie Górskim; nie działa.

Czy należy wprowadzić kod PIN w samej drukarce? Jeśli tak, to na pewno nie da się tego uniknąć.
hellothere

Nie - sterownik systemu Windows ma pole, w którym można wprowadzić kod PIN i drukować zdalnie bez konieczności dotykania urządzenia. Po prostu nie byłem w stanie znaleźć podobnego ustawienia ze sterownikiem OS X.
smokris

Czy to pomaga ... Ma coś o Dzienniku zadań wymienionym jako wymagany krok ... m.wpi.edu/academics/CCC/Help/Software/Macintosh/ricoh.html
hellothere

O! Łał. Nie spodziewałem się, że będzie to pozycja menu „Job Log”. To może być to. Spróbuję, kiedy jutro wrócę na miejsce.
smokris

Daj mi znać, jak to idzie :)
hellothere

Odpowiedzi:


1

Kody użytkowników są konfigurowane za pomocą WIM (za pomocą adresu IP urządzenia w przeglądarce w tej samej sieci) lub na samym urządzeniu nazywa się to Uwierzytelnianiem kodu użytkownika.

Teraz możesz przypisać monit o podanie kodu dostępu we wszystkich usługach (oprócz drukowania, ponieważ jest to obsługiwane przez umieszczenie kodu w zakładce „Ważny dostęp” w sterowniku.

W nowszych modelach możesz edytować sterownik, aby wymusić na sterowniku dostęp do kodu użytkownika.

Aby włączyć uwierzytelnianie kodu użytkownika. patrz:

Narzędzia użytkownika / 123 klawisz -> Ustawienia systemu -> Narzędzia administratora -> Dalej -> Uwierzytelnianie kodu użytkownika.

Wybierz autoryzację kodu użytkownika.

Wybierz opcje, w których do uwierzytelnienia wymagany jest kod użytkownika.

Wciśnij OK.

Teraz musisz dodać kod użytkownika, wybierz poprzedni klucz.

Zarządzanie książką adresową -> Nowy program -> Dodaj nazwę -> Wybierz informacje o autoryzacji. tab -> Zastosuj kod użytkownika.


1

Mam ten sam problem. Z wyglądu wygląda to na problem w sterowniku. Podczas drukowania w systemie Windows nazwa użytkownika / hasło są poprawnie przekazywane do drukarki. Kiedy drukuję z OSX, nazwa użytkownika jest pusta, gdy patrzę na dzienniki drukarki.

Nie jest jasne, czy sterowniki OS X zezwalają na przechowywane hasła lub pytają o nie.


0

Opcja Joblog działała dla mnie. Znalazłem tę stronę szczegółowo opisującą, jak skonfigurować i używać urządzenia wielofunkcyjnego Ricoh.

Zauważ, że kod użytkownika nie jest zapisany w Presetach - musisz wprowadzić kod za każdym razem, gdy chcesz wydrukować.

Nasz szkolny administrator chce kodu dla każdego wydruku kolorowego, ale nie dla czarno-białego, więc stworzyłem dwa ustawienia wstępne; kolor i czarno / biały. Standardowe ustawienie wstępne jest kolorowe, dlatego wydruki są anulowane.


-2

nie masz uprawnień do korzystania z tej funkcji


Czy możesz dodać wyjaśnienie dotyczące przywilejów, do których się odwołujesz? Administrator ma uprawnienia do wprowadzania zmian w systemie OS X i prawdopodobnie konto do wydrukowania może drukować z innego systemu operacyjnego.
bmike

-3

Wprowadź kod użytkownika w dzienniku zadań i zapisz konfigurację jako profil. Kod użytkownika pozostaje osadzony w tym profilu


Próbowałem już tego (patrz sekcja „Już próbowałem” w moim pytaniu) - Ricoh nadal anuluje zadanie drukowania bez drukowania.
smokris,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.