Jak uzyskać średnią wartość obciążenia (i tylko średnią wartość obciążenia) w systemie Mac OS X?


15

Na wszystkich polach Linux /proc/loadavgzawiera surowe obciążenie przez 1, 5 i 15 minut. Nic specjalnego. Na komputerach z systemem OS X ten plik nie istnieje.

Czy istnieje plik lub polecenie terminala, które da mi średnie 1, 5 i 15 minutowe obciążenie w systemie OS X, podobnie jak /proc/loadavgw systemie Linux? Znam topi wwyświetlam średnie obciążenia, ale one też mają o wiele więcej informacji. Chcę tylko średnie obciążenia.


Ta odpowiedź nie dotyczy wiersza poleceń, dlatego dołączam ją jako komentarz. Rozważ coś takiego jak menu iStat do monitorowania średniego obciążenia i monitorowania innych parametrów życiowych (ostrzeżenie: jest to aplikacja komercyjna i nie, nie pracuję dla programisty). Zawiera kilka naprawdę ładnych wyświetlaczy graficznych w pasku menu dla OSX: bjango.com/mac/istatmenus .
whaley

Dzięki @whaley, ale chciałem tego na pasku stanu ekranu GNU , na kiedy SSH do mojego komputera Mac.
Josh

Odpowiedzi:16

Wykonuj polecenia, które znasz (top, uptime, w, itp.) I użyj innych narzędzi, aby zredukować tylko te dane, które chcesz.

Przykład dla w:

w | head -n1 | cut -d":" -f4

Przykład dla uptime:

uptime | cut -d":" -f4- | sed s/,//g

Przykład loads.d:

sudo loads.d | awk '/./ { printf "%.2f %.2f %.2f\n", $7, $8, $9 }'
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.