Jak zatrzymać OS X przed przełączaniem Spacji, gdy kursor myszy znajduje się na krawędzi ekranu?


19

Mac OS X Spaces zmieniają się, gdy trzymam mysz na krawędzi ekranu. Czy istnieje aplikacja lub polecenie „defaults”, aby to wyłączyć?

Warp wygląda na to, że może pomóc, ale nie zmieniło dla mnie zachowania, mimo że próbowałem go wyłączyć lub ustawić klawisz modyfikujący.


Podane odpowiedzi są interesujące, ale nie wyjaśniają, dlaczego mysz zmieniałaby obszary robocze, gdy nie przeciągasz okna. Dodałem inną odpowiedź, która moim zdaniem odpowiada na to pytanie.
Wszechobecny

Odpowiedzi:12

OS X - Snow Leopard wydaje się mieć dwa stany, jeśli chodzi o zachowanie przełączania. Przeciąganie okna lub nie przeciąganie okna. Jeśli nie przeciągasz okna, ignoruje ono przesuwanie myszy z boku. Ma to sens, ponieważ korzystanie z doku i gorących zakrętów byłoby bardzo trudne. Podczas przeciągania okno automatycznie przełącza obszary robocze, jeśli zawieszasz się z boku. To też ma sens.

Czasami jednak wydaje się, że mylę się, jeśli przeciągasz okno, czy nie. Kiedy tak się dzieje, nawet jeśli okno nie jest przeciągane, nadal przesuwa obszary robocze, jeśli najedziesz myszką na bok, co bardzo utrudnia korzystanie ze stacji dokującej i gorących narożników.

Aby zresetować ten stan, zorientowałem się, że możesz podnieść okno, przeciągnąć je trochę, a następnie puścić. Wydaje się, że resetuje to stan „aktualnie przeciągasz okno” w odniesieniu do przełączania obszaru roboczego.


Nie sądzę, aby przełączanie za pomocą myszy bez przeciągania było błędem. Jest to kolejna metoda przełączania między spacjami, która często odbywa się bez przenoszenia aplikacji.

@mankoff - Dlaczego więc zmienia się, gdy jestem w gorącym kącie lub próbuję uzyskać dostęp do stacji dokującej? To nie wydaje mi się właściwe zachowanie.
Wszechobecny

1
Nie wiem dlaczego, ale to działa i wydaje się, że usuwa ten błąd (tak, to zdecydowanie BŁĄD!).
Scott Biggs

Tak było w przypadku korzystania z Yosemite. Korzystałem z synergii, aby współdzielić klawiaturę / mysz między komputerami, a kiedy moja mysz przeszła na inny pulpit, a kursor znajdował się na krawędzi ekranu, zaczęło się zmieniać przestrzenie robocze. Wydaje się, że przeciągnięcie okna przez sekundę wokół tego rozwiązało.
skift

1

Przełącza się tylko, gdy aktywnie przeciągasz coś i pozostajesz na krawędzi ekranu przez kilka sekund. Po prostu najechanie kursorem nic nie powinno zmienić.


Zgoda. mankoff, czy możesz opisać, co zostało zrobione jeszcze przed zmianą Spaces?

moja wydaje się zmieniać po około 1 sekundzie, co jest zbyt szybkie. Nigdy nie chcę, żeby tak się zmieniało. Gdybym mógł ustawić go na 10 sekund, prawdopodobnie byłoby to w porządku. Myślę, że problem występuje w ten sposób: przeciągam coś na górę (lub na bok), a następnie spędzam 1 lub 2 sekundy na dostrajaniu, ustawiając go w lewo / prawo (jeśli jest u góry) lub w górę / w dół (jeśli jest z boku). Podczas tego dokładnego pozycjonowania trzymam go na górze (lub na boku) i następuje przełączenie. Chcę tylko, żeby to zachowanie zniknęło.

Przepraszamy za źle sformułowane oryginalne pytanie. Hover to niewłaściwe słowo. Zredagowałem to.

1

Z powodzeniem używam Warp. Sprawdziłem „Włącz wypaczanie” i „Kliknij krawędź ekranu, aby wypaczać”. Kiedy dotykam krawędzi, dostaję małe okno otaczające kursor, które albo pokazuje niewielki widok sąsiedniej przestrzeni i jej okien, albo mówi „Brak okien” - czy to właśnie widzisz? W tym momencie kliknięcie zmieni spacje lub możesz cofnąć się od krawędzi, aby pozostać w tym samym miejscu.

Edycja: Ups - muszę się wycofać. Moja odpowiedź dotyczy tylko kursora myszy, a nie przeciągania okna. Widzę to samo zachowanie, które opisujesz, jeśli przeciągnę okno do krawędzi i zatrzymam się, przytrzymując je: spacje będą się zmieniać wielokrotnie, dopóki nie cofnę kursora poza krawędź.


Z jakiegoś powodu wypaczenie nie ma wpływu na mój komputer. Wylogowałem się i wróciłem, ale nie uruchomiłem się ponownie, ale nie rozumiem, dlaczego miałoby to wymagać ponownego uruchomienia. Nie mogę zrozumieć twojego zachowania. Suwak czasu nie ma wpływu (zawsze trwa około sekundy). Klawisze modyfikujące nic nie robią. Itd. Co jest w porządku, tak myślę, ponieważ tak naprawdę nie chcę
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.